Księgi Jakubowe

powieść historyczna
2020-04-20
literatura polska wielokulturowość herezja Podole powieść historyczna Rzeczpospolita Obojga Narodów XVIII w. Żydzi
Inne

doceniam pracę, jaką Autorka włożyła w stworzenie tego dzieła, natomiast nie mogę wystawić oceny, bo mi się nie podobało

Bardzo sceptycznie podchodziłem do tej książki, jako że nie przepadam za pozostałą twórczością Autorki, dlatego kiedy usiadłem do niej za pierwszym razem, kiedy miałem mało czasu, znudziłem się i jej nie ukończyłem. Dopiero ostatnio przeczytałem całość i w miarę przechodzenia przez księgi (składa się z 7) coraz bardziej zacząłem doceniać Księgi Jakubowe. Jest to powieść, w...

Wspaniała lektura. Polecam czytać „od deszczki do deszczki” ☺️ Ja zaplanowałam wspólny czas na cały kwiecień. Tymczasem nadszedł 4.04, a książka znienacka się skończyła 😆 jest to niesamowicie starannie i pieczołowicie napisana opowieść. Przyszło mi do głowy, że byłaby wartościową lekturą szkolną, jedynie na drodze młodzieży mogłaby stanąć jej objętość... Stosunkowo wcześnie...

Nareszcie wiem dlaczego p. Olga dostała Nobla. Niesamowita historia powstawania i ewolucji sekty frankistów. Ogromna ilość postaci barwnych często niesamowitych (Molibda-Kossakowski). Historyczne tło upadku I Rzeczypospolitej. I bardzo wymowne doświadczenia "prawowiernych" z kościołem katolickim, z których wynika, że każdy z nim "flirt" skutkuje ogromnym trybutem finansowym...

Jestem w mniejszości, ale według mnie jedna ze słabszych książek Tokarczuk. Imponuje rozmachem, momentami jednak nudzi i czytelnik tonie w wątkach.

Książka jest tak wspaniała, że nawet najlepsza recenzja nie będzie w stanie oddać jej majestatu! Nobel mówi sam za siebie!

Literatura najlepsza z możliwych. Wymagająca, wielowątkowa, poruszająca tematy religijne, społeczne, historyczne, a przede wszystkim ludzkie. Bo to książka o ludziach i ich tradycjach, codzienności. Którzy przeprowadzają czytelnika przez kolejne lata dzięki którym możemy zrozumieć mechanizmy, przemiany społeczne. Wymagająca cierpliwości i empatii, bo przyszło nam żyć w...

Są momenty, ale jest dużo przegadanych części.

Księga. Powiedzieć o "Księgach Jakubowych", że to książka, to na prawdę niewiele powiedzieć. A więc Księga. Kawał historii, literacki kunszt z najwyższej półki, emocje, cierpienie, ludzka droga do szczęścia, zawsze nieuchwytnego. Bardzo piękne.

Książka została przesłuchana w formie audiobooka który okazał się rewelacyjny!!!
Życie opisane jest wspaniale klimat niesamowity, czułam zapachy, słyszałam gwar po prostu wchodziłam do innego dawnego świata. Chylę czoła przed Panią Olgą i dziękuję.

6 993
    3 769