The Inheritance Games

Okładka książki The Inheritance Games Jennifer Lynn Barnes
Okładka książki The Inheritance Games
Jennifer Lynn Barnes Wydawnictwo: Little, Brown Books for Young Readers Cykl: The Inheritance Games (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
The Inheritance Games (tom 1)
Little, Brown Books for Young Readers
2020-09-01
2020-09-01
Inne

To niezwykle porywająca I tajemnicza książka. Pełna zagadek i nie jasności. Absolutnie się w niej zakochałam. Z całego serca polecam.

SLAY TOTALNIE, będę czytać drugi tom muszę 10/10

SLAY TOTALNIE, będę czytać drugi tom muszę 10/10

Pisarka miała dobry pomysł jednak mam wrażenie że kompletnie nie udało jej przenieść go na papier. Bohaterowie w tej książce nie mają charakteru a same zagadki są rozwiązywane w sposób nudny i monotonny a główna bohaterka jest przewrażliwiona co mnie strasznie irytowało. Jeśli chodzi o zakończenie to się na nim bardzo zawiodłam. Jeśli chcesz zmarnować czas to polecam 👍

Kolejna książka wzięta ze względu na popularność. Zgadnijcie co? Również jest przeciętna. Chyba muszę przestać kupować mega popularne książki, bo zbyt często kończy się to słabą oceną. Długo się zastanawiałam czy ją kupić, któregoś razu wzięłam z myślą co mi szkodzi i to był błąd.

Zacznijmy od tego że książka ma tylko dwa czy trzy momenty, w których jest więcej akcji. Tak to jest raczej spokojna i mówi o zagadkach (więcej wypowiadam się w dalszej części recenzji ze spoilerami). Zakończenie owszem było ciekawe, chociaż nie powiedziałabym, że jest fenomenalne i totalnie nieprzewidywalne. Postacie były naprawdę okej. Mam jednak wielką nadzieję, że drugi tom jest lepszy, i nie będzie tak przewidywalny, i po lubię tą historię, i nie będę patrzeć na tą książkę na zasadzie: Kiedy ona się wreszcie skończy? A no i bym zapomniała. Ta książka wprowadziła mnie w zastój czytelniczy, który odszedł dopiero w grudniu👍

🚨[SPOILERY!!!]🚨

Może i bym tej książce dała wyższą ocenę, gdyby nie fakt, że zagadka którą rozwiązujemy przez całą książkę jest nudna, a na koniec okazuje się być prowadzić donikąd. No bo przyznajmy szczerze Avery powtarzała kilka razy w książkę, możliwość zostania wybraną na spadkobierczynie totalnie z dupy, bo tak się podobało dziadziowi Hawthornowi i na końcu tak właśnie się okazało. Oprócz tego strasznie mnie wkurzała siostra Avery, która mimo faktu że teoretycznie ma swój mózg i myśli, momentami miałam wrażenie, że jednak go nie ma. O jej byłym już nawet nie wspomnę. To było do przewidzenia, że to było on podczas dwóch ataków na Avery. Bracia nie byli źli, ale wciąż uważam, że najlepszym z nich jest Nash (może dlatego że ma we wszystkich i wszystko wyrąbane).

Książka jest pełna tajemnic i zagadek do rozwiązania, ale tego możemy się tego domyślić już po przeczytaniu samego opisu. Podczas poznawania tej ciekawej historii czuć dreszczyk emocji. Samą lekturę czyta się bardzo szybko i przyjemnie, ze względu na krótkie rozdziały. Na pewno sięgnę po kolejny tom, by odryć jeszcze więcej tajemnic.

Do przeczytania tej książki zachęciła mnie przyjaciółka, dziękuję ci za pokazanie mi tej powieści. Książka wciągnęła mnie od pierwszej strony. Powieść zawiera dużo zwrotów akcji i ciekawych zagadek, przez które Avery musi przejść, aby dowiedzieć się prawdy. Jeden dzień, a życie bohaterki się zmieniło o osiemdziesiąt stopni i stała się milionerką. Bohaterowie są świetnie opisani oraz akcje które są przedstawione w książce. Dlaczego Tobias przepisał Avery cały majątek? Polecam tą książka na pochmurne dni i na zastój czytelniczy.

Książka skierowana do młodzieży i tak też pisana. Mimo to potrafi wciągnąć również starsze pokolenie. Wciągnąłem ją w kilka dni, bo zaciekawiła mnie historia i opisany świat do tego stopnia, że sięgnąłem po tom drugi. Polecam młodym zdecydowanie, starszym na "odmóżdżenie" od poważniejszej literatury.

Książka opowiada o dziewczynie która znikąd staje się dziedziczka majątku pewnego bogatego mężczyzny. Dziewczyna próbuje w raz z wnukami rozwiązać zagadkę i tajemnice dlaczego została dziedziczka i dlaczego dziadek wydziedziczył rodzinę z majątku i zaufał obcej dziewczynie by zarządzała całym jego majątkiem.
Książka kryje tajemnice i intrygi.
Książka wciąga.
Na pewno sięgnę po kolejne tomy tej serii ponieważ książka wciąga od pierwszej strony.
Polecam wam tą książkę będziecie się dobrze bawić przy tej książce.

Książka kryje tajemnice i intrygi.
Książka wciąga.
Na pewno sięgnę...

Zakochałam się. Tyle plot twistów, tak zacni bohaterowie... DAMNNN, do tego ten sekret, który wciąż wisi w powietrzu!

Bardzo dobra książka. Zagadki, tajne przejścia. Godna polecania

Bardzo dobra książka. Zagadki, tajne przejścia. Godna polecania