Skrzeciuchy

2020-10-26
2020-10-26
40 min.
Mirosław Śmigielski
Havel Czechy socjalizm satyra dla dzieci i dorosłych humor

więcej Więcej

Recenzja książki pt. "Skrzeciuchy" autor: Vaclav Havel

Książka pt. "Skrzeciuchy" to zbiór bajek dla dorosłych i dzieci. Tytułowe Skrzeciuchy są odzwierciedleniem różnych postaw ludzkich, obnażają ich przywary. Przedstawione zachowania możemy odnaleźć we współczesnym świecie. Z pewnością dzieci i dorośli spojrzą na nie z różnych perspektyw. Książka ma bardzo dobrą...

Niesamowite, jak ten Havel opisywał świat. Niesamowite, czy może przerażające, że treść jest wciąż aktualna. Okazuje się, że o poważnych rzeczach można pisać z humorem. Genialna książka i świetne ilustracje.

• Samodzielne
  • Literatura czeska/słowacka