Sam cukier

Okładka książki Sam cukier Katarzyna Samosiej
Okładka książki Sam cukier
Katarzyna Samosiej Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf, Studio Koloru literatura dziecięca
40 str. 40 min.
literatura dziecięca
Wydawnictwo Poligraf, Studio Koloru
2020-10-01
2020-10-01
40 min.
cukier dieta zdrowie dla dzieci słodycze profilaktyka zdrowia

Jeśli ktoś powie Wam kiedyś, że cukier to samo zło i trzeba go całkowicie wyeliminować z diety to każcie mu się popukać w głowę. Albo się doedukować, bo błądzi.

CUKIER to NIE SAMO ZŁO. I nie wolno cukru wyeliminować z diety (jeśli to w ogóle możliwe, bo jest niemal wszędzie) chociażby dlatego, że glukoza to główne paliwo dla naszego mózgu. Nasz mózg POTRZEBUJE cukrów prostych do prawidłowego funkcjonowania!
Ale, ale! Haczyk tkwi w tym JAKI cukier dostarczamy do naszego środka 😁💪 żeby nie było tak łatwo, żeby nasze ciało nie skitrało tegoż cukru w postaci wałeczków w newralgicznych miejscach, nie robiło czarnych dziur w naszych zębach, i gwałtownymi skokami stężenia cukru we krwi nie rozwalało nam gospodarki hormonalnej, trza zrobić taki myk, że w pokarmie dostarczamy... WIELOCUKRY. Spoko loko, nasz organizm doskonale sobie poradzi - trochę się pomęczy i "rozwali" taką sacharozę (z naszej cukiernicy) albo skrobię (z kartofelków) na tak potrzebne cukry proste 😊
Cukierkom, lizakom, pączusiom mówimy NIE... Bo właśnie w nich skumulowany jest potężny ładunek cukrów prostych rafinowanych. A cóż to za paskudztwo? 🤔 A se doczytajcie w "Samym Cukrze" 😁

Bo cały ten wstęp miał za zadanie zachęcić Was, abyście zerknęli co też ten "Sam Cukier" w sobie kryje. Jakich rewelacji nam dostarczy i jakie zagadki rozwiąże. Uwierzcie, można się zdziwić 😉
Ten przepięknie wydany picture book to kopalnia wiedzy dla naszych pociech (i na bank - dla wielu dorosłych).
Dowiemy się skąd się bierze cukier, poznamy historię powstawania cukru, gdzie możemy go znaleźć, jakie zagrożenia niesie ze sobą NADMIERNA ilość spożywania cukrów.
Przepiękne, pastelowe ilustracje rozhuśtają głód wiedzy, a rozdział "Co warto wiedzieć o cukrze?" ten głód nasyci 👌

Jako że "Sam Cukier" czytaliśmy z synem przed snem, nie obyło się bez wędrówki na dół do kuchni i zweryfikowanie tych rewelacji zawartych w książce ✌️
"Nie no Mamo, nie wierzę! W parówkach też?!?!". 🤷‍♀️

Porcja wiedzy podana w przystępny, ciekawy i zabawny ("kiedyś byłem burakiem" 😁🤣) sposób. Piękne ilustracje, twarda okładka, duży format.
Moim zdaniem to lektura obowiązkowa dla dzieciaków. Z powodzeniem można ją wykorzystać jako pomoc dydaktyczna w zajęciach dla przedszkolaków i nauczania wczesnoszkolnego.

nareszcie pozycja o cukrze i obalenie teorii ze "cukier krzepi"

nareszcie pozycja o cukrze i obalenie teorii ze "cukier krzepi"

• Dla szkrabów
  • Dziecięcy świat
  • Dziecięce
  • Papier
  • Samodzielne
  • Książki

Dodaj cytat z książki Sam cukier