Wincenty i Kołtun

Okładka książki Wincenty i Kołtun Nicola Colton
Okładka książki Wincenty i Kołtun
Nicola Colton Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Wincenty i Kołtun (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wincenty i Kołtun (tom 1)
Jasper & Scruff
Zielona Sowa
2020-06-17
2020-06-17
Ernest Kacperski
bajki literatura dziecięca humor przyjaźń pies i kot

Ciekawa historia na wieczorne czytanki do poduszki. Wincenty zyskuje z każdą stroną.

Pierwszy tom zdecydowanie lepszy niż drugi (a zaczęliśmy czytać na odwrót ;)). Zabawna historyjka o tym, co tak naprawdę w życiu ważne i na czym polega prawdziwa przyjaźń.

Idealna książka dla dzieci kochających historie o kotach i psach. Tekstu jest niewiele, literki są duże, a ilustracje są piękne, dla nich samych sięga po tą książkę <3

Fajna książeczka, opowiada o kocie Wincentym, który miał dużo w sensie materialnym, ale brakowało mu przyjaciół.

Ma wyobrażenie, że jak się dostanie do ekskluzywnego klubu Kotylionów, to będzie tam szczęśliwy, mając nowych przyjaciół. Aby to zrobić organizuje "wyśmienitą kolację" na którą mają przyjść członkowie klubu. Okazuje się, że nie są tacy mili, a wręcz zachowują się bardzo wyniośle do tego są obłudni. Przy okazji przygotowań do kolacji, Wincenty, poznaje na swojej drodze samotnego szczeniaka Kołtuna, który bardzo lubi się bawić, przy okazji komplikuje Wincetemu przyjęcie gości. Kot na początku zbywa psiaka, ale młody nie odpuszcza. Z czasem się jednak do niego przekonuje i zyskuje nowego przyjaciela.

Zabawne w książce są fragmenty, jak Kołtun się bawi z Wincentym, a ten chce się go pozbyć. Przykładowo, w odpowiedzi na pytanie, jak się nazywasz, Kołtun słyszy "Nie interesuj się" i stwierdza, że to śmieszne imię:).

Można spokojnie pożyczyć, przeczytać i oddać do biblioteki:)

Bardzo ciekawa historia dla przedszkolaków z morałem

Bardzo ciekawa historia dla przedszkolaków z morałem

Cudowna opowieść o tym, co jest istotą prawdziwej przyjaźni. O tym, żeby nie robić nic na pokaz, nie udawać kogoś, kim się nie jest, nie starać przypodobać się na siłę wszystkim. Prawdziwa przyjaźń nas znajdzie, nie będzie z nas szydzić, krytykować, nie będzie wymagać niemożliwego.

Tak też było w przypadku kota Wincenta, który był eleganckim kotem mieszkającym w pięknym apartamencie. Ale brakowało mu towarzystwa. Wincent postanowił więc zaprzyjaźnić się z elitą kotów w mieście. I wtedy na jego drodze pojawia się niesforny piesek Kołtun, dzięki któremu Wincent bardzo szybko zweryfikuje swoje oczekiwania wobec wymarzonego przyjaciela.

Zabawna, mądra. Z pewnością nabędę kolejną część. Polecam.

Zabawna i wzruszająca opowieść, idealna dla przedszkolaków. Pięknie wydana w niewielkim formacie, dużo stron, mało tekstu a przy tym mnóstwo ilustracji wspaniale "wciąga" najmłodszych słuchaczy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją, tu na blogu znajdziecie całą fotorecenzję:

Uwielbiamy książki, przy których dorośli i dzieci bawią się równie dobrze. Długo czekaliśmy na książkę „Wincenty i Kołtun”, gdyż zestawienie postaci eleganckiego kota Wincentego i zwariowanego, obślinionego szczeniaka Kołtuna wydawało się być gwarancją salw śmiechu i dobrej zabawy. Zajrzyjcie razem z nami do tej wakacyjnej nowości od wydawnictwa Zielona Sowa!

Wincenty jest eleganckim kotem, który układa książki według koloru, kolekcjonuje muszki w przeróżnych wzorach oraz lubi gotować luksusowe dania. Niestety brak mu było przyjaciela! Z całego serca pragnął dostać się do ekskluzywnego klubu Kotylionów. Gdy otrzymał potwierdzenie, iż członkowie klubu zaszczycą go swoją obecnością na kolacji w jego apartamencie, nasz bohater wpadł w euforię! Przygotowaniom nie było końca. W sklepach na ulicy Luksusowej Wincenty liczył dziury w goudzie, szukał najbardziej śmierdzących serów, najdłuższej ryby oraz słuchał jak rośnie chleb. Wszystko musiało być najlepsze!

Gdy Wincenty zakończył zakupy i wracał do domu, w parku spotkał Kołtuna – prawdopodobnie najbardziej obślinionego i skołtunionego szczeniaka w okolicy. Wincenty nie był zachwycony takim towarzystwem. Szczenięta kojarzyły mu się tylko z hałasem, psotami i brudem, musiał więc jak najszybciej pozbyć się czworonoga – nic przecież nie mogło zakłócić jego idealnej kolacji! Jak się jednak okazało, ku sporemu zmartwieniu Wincentego, Kołtun był równie spragniony przyjaźni co elegancki kot i nie da się tak łatwo przegonić. Co wyniknie ze tego spotkania? Jak zakończy się wytworna kolacja u Wincentego? Czy nasz bohater dostanie się do klubu Kotylionów? Przekonajcie się sami!

„Wincenty i Kołtun” to książka, w której znajdziemy świetny, brytyjski humor, ciekawą historię, nieoczekiwane zwroty akcji i ogromną dawkę pozytywnej energii. Opowieść jest po prostu urocza, a tytułowi bohaterowie budzą dużą sympatię. Książka nie jest oczywiście pozbawiona morałów. Mali czytelnicy przekonają się, że nie zawsze eleganckie towarzystwo jest warte naszej uwagi. Dowiedzą się także, że (jak głosi przysłowie) prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.
„Wincenty i Kołtun” to lektura, którą czyta się jednym tchem. Nicola Colton stworzyła fenomenalną książkę, gdzie świetny tekst łączy się z zabawnymi, oryginalnymi ilustracjami. Obrazki są dość charakterystyczne, gdyż wykonane są z użyciem zaledwie kilku kolorów, a mimo to postacie na nich przedstawione są niesamowicie barwne! Nie możemy się doczekać kolejnych przygód Wincentego i Kołtuna. Liczymy, że szybko ukażą się ich polskie wersje.

Gorąco polecam książkę „Wincenty i Kołtun” wszystkim czytelnikom od 4. roku życia. Gwarantuję, że również starsze dzieci będą się przy niej świetnie bawić! Czytajcie ją razem z dziećmi – humor naprawdę jest wyśmienity!
czytelniczepodworko.pl

Wincenty jest...