Boso

Boso
Studio Koloru
2021-06-14
2021-06-14
książki dla dzieci boso mindfullnes obecność literatura dziecięca

Okładka książki Pracownia Aurory Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung
Pracownia Aurory Roksana Jędrzejewsk...
Okładka książki Jasnopióra uratowana kura Leslie Crawford, Sonja Stangl
Jasnopióra ura... Leslie Crawford, So...
Okładka książki Droga do domu Katarzyna Samosiej, Aneta Zychma
Droga do domu Katarzyna Samosiej,...

Kiedy ostatnio zatrzymałeś się, wziąłeś kilka głębokich wdechów i poczułeś w nozdrzach zapach powietrza? A pamiętasz, kiedy zamknąłeś oczy i długo wsłuchiwałeś się w dobiegające odgłosy, może w śpiew ptaków? Może całkiem niedawno chodziłeś boso po trawie, po błocie albo wilgotnym od deszczu betonie? Nie pamiętasz? Nie martw się, zaraz sobie przypomnisz i nabierzesz ponownie ochoty. Pomoże Ci w tym „Boso” Katarzyny Samosiej 🙂

Wyrzuć z głowy niepotrzebne myśli, uspokój ich gonitwę, niech płyną spokojnie jak białe obłoki. Zamknij oczy i zobacz ciemność, zaprzyjaźnij się z nią. Wyostrz słuch, dostrzeż otaczające Cię dźwięki, te bliżej i te dalej. Złap językiem kroplę deszczu. Jaki ma smak? I zdejmij buty, stań boso, a potem rusz przed siebie, nie musisz się spieszyć. Okaże się, że potrafisz czuć więcej, niż Ci się wydawało, widzieć mimo zamkniętych oczu i słyszeć brzmienia, które wcześniej były Ci obojętne lub ich nie dostrzegałeś. Niewiele robisz, a tyle się dzieje.

„Boso” to przepełnione metaforami i poetyckością zaproszenie do wrażliwego świata. Do krainy, w której niektórzy od zawsze czują mocniej i intensywniej, a inni chcą się tego nauczyć. Wyostrzone zmysły, potrzeba bycia tu i teraz, a czasem schowania się przed światem, to piękne dary, które warto pielęgnować. Oby tylko ich nie tłumić, nie deptać i nie zakopywać. Wystarczy je zrozumieć.

Przekaz Katarzyny Samosiej trafi do każdego, do tych, którzy cenią symbolikę i niedosłowne znaczenia, i do tych, którzy preferują konkretny przekaz. „Boso” łączy w sobie obie formy i dzięki temu jest to książka kompletna. To manifest bycia obecnym we własnym życiu. Pozwala zrozumieć nie tylko siebie, otaczający nas świat i przyrodę, ale również drugiego człowieka. Często innego od nas samych, trudnego do poznania, ale też bezbronnego.

Warto spróbować iść przez życie boso! A „Boso” polecam każdemu, bo to książka, która uwrażliwi zarówno 3-latka, jak i 30-latka

Zapraszam na bloga www.mamabasiczyta.pl Tam zajrzysz do środka książki :)

• Dla szkrabów
  • Ilustrowane