Dom z papieru. Escape book: Dziennik Profesora

2020-10-14
Magdalena Olejnik
dom z papieru

Przeczytane, rozwiązane.
Świetna zabawa dla fanów serialu i łamigłówek.
Jedyny minus, taki, że trzeba ciut zniszczyć książkę, mi się udało tego uniknąć :) dzięki !!

Przeczytane, rozwiązane.
Świetna zabawa dla fanów serialu i łamigłówek.

Pierwszy raz miałam okazję robić taki escapebook i jestem zachwycona.
Zagadki miały bardzo różny poziom, liczyło się wszystko.
Sama treść też bardzo ciekawa. Bohaterem jest przyjaciel Profesora, ale kto oglądał serial ten na pewno będzie zadowolony.
Ja jestem i to bardzo.
Ostrzegam tych, którzy mają w planie serial: książkę robić dopiero po obejrzeniu.
Polecam!!

Pierwszy raz miałam okazję robić taki escapebook i jestem zachwycona.
Zagadki miały bardzo różny poziom, liczyło się wszystko.
Ja jestem i to bardzo.
Polecam!!

om z papieru - Escape book to bardzo ciekawa pozycja dla fanów serialu o tym samym tytule. Książka podzielona jest na rozdziały poukładane w losowej kolejności, a każdy z nich zakończony jest zagadką. Poziom trudności zależy od czytającego ponieważ do każdej zagadki istnieją podpowiedzi. Nawet jeśli nie uda nam się zgadnąć da się kontynuować podróż.
Świetnie się bawiłam grając w grę Profesora. Jestem fanką Domu z papieru i nie ukrywam że to jeden z moich ulubionych seriali. Escape book jest ciekawy i wciągający, przeszła go w dwóch podejściach. Moim zdaniem dobrze zainwestowane 19.99

Świetnie się bawiłam...

Dość szybko się czyta. Szkoda tylko że niektóre zagadk wymagają wycięcia stron z książki.

Idealna na wieczór :)

Idealna na wieczór :)

Po książkę sięgnęłam ze względu na serial, który nosi taki sam tytuł. Z racji tego, że nie spotkałam się wcześniej z escape book liczyłam na trochę więcej fabuły związanej z serialem. Ale mimo, że fabularnie nie ma to zbyt wiele do zaoferowania to daję 7 gwiazdek za formę i ciekawe zagadki, które trzeba rozwiązać. Jest to miła odskocznia, a przy okazji można poćwiczyć zdolność logicznego myślenia, żeby wiedzieć gdzie należy kontynuować czytanie. Na plus też zaliczam ilustracje z postaciami z serialu, na których znajdują się zagadki do rozwiazania. Polecam książkę, nie tylko fanom serialu, ale każdemu, kto ma ochotę na literaturę w trochę innym wydaniu.

Pomysł na książkę bardzo ciekawy, jednakże czytając ją miałam wrażenie, jakbym czytała opowiadanie napisane przez ucznia podstawówki. Brakowało mi w tym wszystkim głębi i jakiś większych emocji, ponieważ wszystko zostało napisane pobieżnie, a główny bohater był naprawdę bardzo papierowy. Listy Profesora do Jera miały być dodatkowym urozmaiceniem książki, ale nie odczułabym zbytnio ich braku, ponieważ stanowiły streszczenie tego, co działo się podczas napadu w Mennicy i były napisane w taki sposób, że kompletnie nie mogłam wyobrazić sobie Profesora piszącego je i używającego takich słów.
Niektóre zagadki były bardzo proste, inne trochę bardziej skomplikowane, jednakże nie zrobiły one na mnie wrażenia.
Mimo, że książkę czyta się bardzo szybko, to jednak liczyłam na coś więcej i jestem trochę rozczarowana tą pozycją.
Teraz po przeczytaniu jej stwierdzam, że nie sięgnęłabym po nią drugi raz. Może młodszemu odbiorcy bardziej przypadłaby do gustu.

Ta książka była zupełnie inna od innych. Zagadki i nawiązania do serialu ciekawe. Raczej polecam!

Popularny serial, na całym świecie, wielki sukces a czy książka też jest tak udana? Obejrzyj mora recenzję, by się przekonać.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo tovideo - opinia

Fajnie wydane, ale jest do dla ludzi którzy lubią zagadki bo trochę są ciężkie niektóre.

Ivan Tapia Dom z papieru. Escape book: Dziennik Profesora Zobacz więcej
Ivan Tapia Dom z papieru. Escape book: Dziennik Profesora Zobacz więcej