rozwińzwiń

Nie krzycz

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Bardzo dobra książka, trzyma w napięciu, daje do myślenia.

Bardzo dobra książka, trzyma w napięciu, daje do myślenia.

Ta była dla mnie najlepsza część owej trylogii.
Ekscytacja i ciekawość z czytania.

Ukazana jest historia Agaty która bardzo źle traktuje męża Michala. Od samego początku miała złe relacje z mężczyznami.
Ojciec zmuszał ją do gry na fortepianie i przy okazji "kichal" na jej plecy. Kilkuletnia Agata przyczyniła się do jego śmierci, bo nie zadzwoniła na pogotowie gdy podczas aktu kichania padł na podłoge. Potem trafiła do domu dziecka. Mama ją odnalazła i wywiozła do Holandii. Jej partner okazał się ćpunem i dupkiem. Znów dom dziecka. Dalej trafiła do kuzynostwa ojca ale jako wypełnienie smutku po śmierci ich córki. Odeszła od nich i zakochała się w Pawle. Okazał się on bydlakiem który sprzedawał jej ciało w celach seksualnych. Robił z wieloma dziewczynami.
Nigdy nie miała zdrowej relacji z mężczyznami dlatego nie umiała inaczej ich traktować. Na szczęście Michał z czasem się o tym przekonał i się dostosował.

Anita to przyjaciółka Ewy Babel.
Popada w kłopoty finansowe i zarabia jako hejterka.

Michał mści się na Agacie, ale zdaje sobie sprawę że pasują do siebie.

Warto przeczytać ową trylogię po porusza wiele ważnych tematów i jakie mogą być później skutki. Dzieciństwo kształtuje nas mocniej niż myślimy.

Warto czytać w ciągu bo pamięta się wątki a one wzajemnie się w każdym tomie przeplatają.

Ta była dla mnie najlepsza część owej trylogii.
Ekscytacja i ciekawość z czytania.

No i stało się, wciągnęłam całą ,,Trylogię hejterską". Nie ukrywam, ociągałam się nieco z sięgnięciem po ostatnią część, bo drugi tom mocno mnie zniechęcił do dalszej lektury. Jak się okazało- niesłusznie.

Ta część ma najlepsze cechy poprzednich- i sensowną fabułę, którą czyta się dość przyjemnie i wystarczająco dobre zakończenie. Chyba pierwszy raz nie czułam zażenowania zachowaniem znanych nam bohaterów (tak, w tej części pojawiają się najważniejsze postacie z ,,Nie odpisuj" oraz ,,Nie patrz"),a nawet jestem skłonna stwierdzić że zachowują się oni logicznie (na swój sposób). Nie odczułam powielonych zachowań czy postaci na jedno kopyto. Ba, nawet językowo jest lepiej, bo choć nie rażą mnie wylgaryzmy i daleko mi do purystki językowej, tak odniosłam wrażenie że w poprzednich częściach były one często niepotrzebne. To trochę jak z używaniem soli- odpowiednia ilość podbija smak potrawy, ale jak da się jej za dużo to danie jest nie do zjedzenia.

To skąd tylko 5? Czemu nie więcej? Otóż... Nie wiem na ile można wszystko nazwać thrillerem. Niby pojawiają się mroczne motywy, niby chce się poznać zakończenie, niby pojawiają się zwroty akcji, ale... kompletnie nie czuć napięcia. Wątek Anity jest nijaki, chociaż jest spoiwem wszystkich historii, relacja Michała i Agaty przybrała nieco przewidywalny obrót, a Ewy choć jest mało, to jest mózgiem wszelakich operacji i pociąga za wszystkie sznurki. Natomiast epilog, cóż... Pozostawia lekkie niedopowiedzenie- ale czy na pewno?

Ogólnie cała seria nie jest tragiczna, jednak nie można oczekiwać po niej mrożącej krew w żyłach historii. Jest to dość "lekka" pozycja, choć zawiera w sobie brutalne wątki (zabójstwo, gwałt). Myślę, że problem polega na tym, że gdy historia porusza te tematy, to są one potraktowane dość powierzchownie, brakuje mi tutaj obrzydliwie szczegółowych opisów, które sprawią, że poczuję dyskomfort i odrazę. Z drugiej strony, uważam że na start z thrillerem jest to całkiem wyważony wybór- bo kolejne tytuły będą albo lepsze, albo gorsze.

Marcel Moss nie bierze jeńców i już od pierwszych stron „Nie krzycz” funduje czytelnikom emocjonalny rollercoaster. Zgodnie z życzeniem autora nie krzyczałem, ale ze zdumienia otwierałem coraz szerzej oczy... Nic dziwnego - w końcu nieczęsto pierwsza scena książki zawiera opis brutalnych tortur, do których dochodzi między bliskimi osobami. Dalej jest równie frapująco...

Pełna recenzja książki dostępna jest na stronie:

Miałam lekki zastój czytelniczy i musiałam sięgnąć po książkę, którą czyta się szybko i bezproblemowo. Mój wybór padł na ostatnią część trylogii hejterskiej i tym samym przy okazji mogłam zakończyć serię. Czy było warto?

'Wkrótce zaśniesz i może będziesz miała przyjemne sny. Ale kiedy się obudzisz, przekonasz się, że twój koszmar trwa nadal. I tylko ode mnie będzie zależało, czy się skończy.'

Anita nie może znaleźć pracy, jej ostatnią deską ratunku jest posada anonimowej hejterki. Kobieta postanawia spróbować i szybko zarobić dużo pieniędzy. Czy jej się to uda? Jednocześnie Michał zdaje sobie sprawę, że już nigdy nie uwolni się od swojej żony. Agata coraz intensywniej znęca się nad mężem. Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

Tym razem poznajemy nową bohaterkę, której losy są również ściśle powiązane z tymi postaciami, które już znamy. Anita przyjmuje posadę, która może zniszczyć życie innym ludziom. Wydawać by się mogło, że hejt w internecie jest bezkarny, ale czy na pewno? Kobieta przekona się o tym na własnej skórze.

Michał i Agata to najbardziej destrukcyjne małżeństwo jakie poznałam w dziesiątkach przeczytanych książek. Wydawać by się mogło, że takie życie się nie uda, a jednak para ze sobą funkcjonuje. Tym samym poznajemy ich dalsze losy, ale też wydarzenia z przeszłości. Czy małżeństwo w końcu zacznie funkcjonować według ogólnie przyjętych norm społecznych?

'W wielu przypadkach rodzina funkcjonuje tylko oficjalnie. W rzeczywistości to zbiór zupełnie obcych sobie ludzi, którzy udają, że łączy ich wyjątkowa więź.'

Cieszę się, że udało mi się zakończyć serię, jednak nie do końca jestem usatysfakcjonowana. Wiele wątków zostało zamkniętych, jednak najważniejszy dla mnie pozostał otwarty. Nie jestem fanką domyślania się co mogłoby się stać po zakończeniu książki i przeczytania ostatniego zdania. Jednak nie wpływa to negatywnie na moją ocenę całej serii. Zdecydowanie warto ją przeczytać. Tym bardziej, że lektura jest naprawdę szybka. Polecam!

'Czasem cisza jest gorsza od zgiełku, a zatopiony trup prędzej czy później wypływa na powierzchnię.'

Jak dla mnie trochę przewidywalna, ale przyjemnie się czytało :)

Jak dla mnie trochę przewidywalna, ale przyjemnie się czytało :)

Jest to ostatnia książka z trylogii hejterskiej. Cała seria jest mega mocna. Wow

do tej pory nie mogę dojść do siebie, chociaż z całej trylogii część  drugą oceniłabym, najsłabiej.  W ostatniej książce oficjalnie się wszystko wyjaśnia. Poznajemy mroczną historię z przeszłości Agaty żony Michała, nad którym regularnie się znęcała, biła i traktowała, jak śmiecia.  przenosimy się do czasu w jej dzieciństwa I lat młodzieńczych. poznaję Pawła, który wydaje jej się miłością życia do momentu, kiedy odkrywa i Jej narzeczony jest gangsterem, ma klub z klub nocny i robi z niej prostytutkę,  aby za kasę dawała tyłek starym bogaczom. To odcisnęło piętno na jej porąbanej psychice. Po 10 latach ich losy nieoczekiwanie się splatają, Kiedy przychodzi sam Krygier do Anity przyjaciółki Ewy pracujące jako hejterka.  Ewa postanawia to wykorzystać i zrzucić podejrzenia na Krygiera za śmierć Martyny.  wraz z Michałem i Agatą jadą do lasu gdzie wspólnie, realizują swój plan. Wychodzą na czysto.  Agata i Michał zostają razem, mimo iż Michał też miał możliwość znęcania się nad żoną.  czy zdobędzie się na odwagę i postanowi opowiedzieć historię swojego życia maltretowanego przez żonę?

Anita w desperacji podejmuje się nowej, nietypowej pracy- za pieniądze wypisuje pełne nienawiści komentarze i posty w internecie. Szybko przekonuje się jednak, że w sieci nikt nie jest anonimowy. Kobieta zaczyna dostawać w prywatnych wiadomościach pogróżki. Ktoś śledzi ją i obserwuje jej mieszkanie. Kto zagraża kobiecie? Czy nie rozumie, że to był tylko głupi komentarz?Michał po tym, jak stawił się przed policją po stronie żony, powrócił do swojej poprzedniej sytuacji. Agata niszczy mu życie każdego dnia, poniżając go i torturując. Czy mężczyźnie uda się uciec od oprawcy?"Nie krzycz" to ostatnia część Trylogii Hejterskiej Marcela Mossa. Moim zdaniem jeszcze bardziej brutalna niż poprzednie. Osoby wrażliwe zdecydowanie nie powinny sięgać po tę serię. Autor bardzo mocno przybliżył czytelnikom przeszłość Agaty, czyli historię pełną przemocy domowej i seksualnej. Czy to jednak tłumaczy zachowania bohaterki w małżeństwie?Po zakończeniu poprzedniej części niecierpliwie czekałam na dalsze losy w sumie wszystkich bohaterów i muszę przyznać, że jestem bardzo usatysfakcjonowana. Widać, że Marcel Moss miał przemyślaną fabułę całej trylogii już na samiutkim początku. Wątki poszczególnych bohaterów przeplatają się ze sobą w zaskakujących momentach.
Nie wiem, czy Trylogia Hejterska miała umoralniać czytelników. Według mnie hejt, który wynika w serii z działań internetowych jest wręcz niezauważalny przy brutalnych wydarzeniach mających w historii zupełnie inne podłoże.
Nie warto czytać "Nie krzycz" bez zapoznania się z wcześniejszymi częściami. Ja bardzo polecam całą trylogię :)

Bardzo ciekawa pozycja, która opowiada o problemach obecnego świata. Czyta się jednym tchem. Szczerze polecam

Zaskoczona jestem tak wysoką oceną ostatniej z trylogii. Dla mnie niestety najsłabsza. Wątek Anity nudny. Historia Agaty nieco ciągnie w górę. Zakończenie.... rozczarowujące.

1 838
  • 2021