Romans w cieniu koronawirusa

Okładka książki Romans w cieniu koronawirusa Małgorzata Kasprzyk
Okładka książki Romans w cieniu koronawirusa
Małgorzata Kasprzyk Wydawnictwo: E-bookowo literatura obyczajowa, romans
E-bookowo
2020-09-30
2020-09-30
romans obyczaj koronawirus

Fajna lekka książka do porannej kawki. Autorka opisała losy Pauliny i Patryka w czasie kwarantanny narodowej i czasu kiedy zaczynał szaleć covid. Paulina po rozstaniu z chłopakiem, spotyka ba swojej drodze Patryka który pomaga jej mamie w przygotowaniu wykładu o mafii. Fajnie zostało ukazane to jak czuliśmy się po zamknięciu w domach i jak ważna jest dla nas pomoc bliskich i ich obecność. Polecam świetna książka

,, Romans w cieniu koronawirusa" to jedna z tych książek, którą czyta się w mgnieniu oka. Główna bohaterka o imieniu Paulina jest zakochana w swoim chłopaku Gracjanie. Wszystko między nimi układa się wspaniale do momentu gdy dziewczyna dowiaduje się iż jej ukochany prowadzi podwójne życie. Od tego momentu postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i wraz z kobietą, która również była oszukiwana knują wspólnie intrygę. Niewierny Gracjan zostaje porzucony przez obie kobiety. Paulina postanawia o nim zapomnieć. Gdy pogrążona w smutku zastanawia się nad swoim nieudanym związkiem ze świata zaczynają dobiegać niepokojące informacje dotyczące wybuchu epidemii koronawirusa. Dziewczyna wraz ze swoją mama są załamane napływającymi wiadomościami. W niedługim czasie w życiu Pauliny pojawia się nowy mężczyzna. Kobieta poznaje także tajemnice skrywana przez jej mamę. Kim okaże się wybranek jej serca oraz jak potoczą się losy bohaterów w dobie panującej pandemii? Odpowiedzi szukajcie w dalszej części powieści bo naprawdę warto!

Książka jest napisana z niezwykłym wyczuciem obecnie dotyczących nas problemów. Prawdziwe fakty, które autorka wplata w powieść sprawiają że czyta się ją z wielką ciekawością i zainteresowaniem. Przyszłe pokolenia z pewnością czytając historię Pauliny i jej bliskich dowiedzą się jak społeczeństwo reagowało i przeżywało pierwsze miesiące pandemii. My serdecznie polecamy i zachęcamy do przeczytania książki. Gratulujemy Pani Małgosi Kasprzyk tak fantastycznego pomysłu na tę powieść!!

Akcja tego e-booka toczy się w czasach pandemii. Paulina Bańska mieszka ze swoją mamą - Teresą w dużym domu w Pruszkowie. Dziewczyna jest szaleńczo zakochana w Gracjanie S . Gracjan to nauczyciel historii i autor fantasy. A swoją drogą niezły z niego manipulator. Klara przyjaciółka Pauliny kierując się kobiecą intuicją nie do końca ufa Gracjanowi. Pewien splot wydarzeń zmusza Paulinę do przyznania przyjaciółce racji i zerwania z czarującym Gracjanem. W międzyczasie Paulina poznaje Patryka - policjanta. Między młodymi zaczyna iskrzyć ale pandemia krzyżuje plany bohaterom. Izolacja, obostrzenia to swego rodzaju próba dla bohaterów. Ale koniec końców miłość przezwycięży wszystko. Jeszcze będzie pięknie.Książka jest lekka, łatwa i przyjemna. Czyta się ją bardzo szybko. Jak dla mnie trochę jak deja vu . Dlaczego? Bo czytając wracają wspomnienia początku epidemii koronawirusa. Kolejki w sklepach, puste półki. Nic dodać nic ująć ja już czekam na ciąg dalszy

Chociaż krótka to historia, to idealnie odzwierciedla to co działo się z nami w pierwszych tygodniach kwarantanny.
Zamknięcie w domu, brak możliwości spotykania się rodziną, przyjaciółmi i znajomymi, nie tylko na co dzień ale i w czasie świąt. To oczekiwanie by świat wrócił do normalności...
I ta radość gdy zaczęto powoli luzować te wszystkie obostrzenia...

Powieść napisaną na początku trwania pandemii, mam okazję zrecenzować, dzięki uprzejmości autorki.

I ta radość gdy zaczęto powoli luzować te wszystkie obostrzenia...

Powieść...

Historia na czasie. Pandemia i jej skutki. Samotność, odosobnienie, święta wielkanocne tylko w kręgu najbliższych, bolączki młodej kobiety, która nie zdążyła nacieszyć się wybrankiem. Sytuacja policjantów, również znalazła tu swój wątek. Agresja i mandaty. I młody bohater, który jest policjantem i którego te krytyczne opinie bardzo boleśnie przeżywa. Moja jedyna uwaga, za krótka ta historia ;)

W tym wyjątkowo trudnym czasie dla nas wszystkich na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej literatury związanej z koronawirusem. Osobiście nie mam i nie widzę w tym problemu, bo niosą one w sobie olbrzymie pokłady nadziei i wiary w to, że pandemia kiedyś się skończy i choć zmęczeni, psychicznie i duchowo poranieni, wrócimy do normalności.
Twórczość PaniMałgorzaty znam (wstyd się przyznać) z antologii, ale i ta krótka opowieść przypadła mi do gustu. Autorka opowiada o początkach epidemii, która z racji aktualnych wydarzeń wydaje się być odległą przeszłością- trudno uwierzyć w to, że staliśmy w kolejkach, a w wielu sklepach brakowało podstawowych towarów- a to wszystko działo się zaledwie kilka miesięcy temu. Doskonale oddaje emocje, uczucia i dylematy, które nam wszystkim towarzyszyły.
Możemy również przypomnieć sobie jak bardzo tęskniliśmy za najbliższymi w czasie lockdownu, na samo wspomnienie do oczu napływają mi łzy. Dopiero przy tym smutnym doświadczeniu mogliśmy sobie uświadomić, kto i co tak naprawdę w życiu jest ważne.

Stworzone przez panią Małgorzatę postacie są bardzo realistyczne i przepełnione emocjami. Momentami porażała mnie ignorancja głównej bohaterki, która dawała o sobie znać w najmniej odpowiednim czasie, ale zwaliłam to na jej młody wiek, za to bardzo przypadła mi do gustu postać Patryka- jego dojrzałość i odpowiedzialność. Nie ukrywam, że jego profesja też tu wiele zadziałała ;)
Akcja powieści dzieje się dość szybko, wbrew pozorom potrafi zaskoczyć, a nawet wywołać szczery uśmiech- mam tutaj na myśli dość zabawną sytuację demaskującą Gracjana- byłego chłopaka Pauliny.
Ogólnie powieść wciąga, czyta się ją bardzo dobrze i niezwykle szybko. Autorka zbudowała spore napięcie, a przy okazji ukazała całą paletę uczuć i emocji.

Czy polecam?
Polecam.
Powieść wywołała łzy wzruszenia, ale i szczery uśmiech. Pomimo głównej osi powieści, jaką jest koronawirus, bardzo przyjemna i lekka opowieść na wieczór.

POLECAM...

Twórczość PaniMałgorzaty znam...

Lekka książka na jeden - dwa wieczory. Czytało się świetnie m.in. ze względu na aktualność wydarzeń :-)

Książka osadzona w czasie pandemii koronowirusa.

Książka osadzona w czasie pandemii koronowirusa.

Historia zdecydowanie w odpowiednią porę. Pandemia, agresja, samotność. W niej to się znajduję. Polecam!

Obecna sytuacja na świecie czyli koronawirus buszuje a wśród wirusów toczy się normalne życie. Ktoś się rodzi, ktoś umiera a ktoś inny zaczyna kochać, znajduje miłość na dobre i na złe. Paulina i Patryk opowiedzą czy to się uda. Fajna książka.

• Obyczajowe
  • Wygrane w konkursach
  • Proza

Dodaj cytat z książki Romans w cieniu koronawirusa