Zagubieni w kłamstwie

Okładka książki Zagubieni w kłamstwie Katarzyna Grabowska
Okładka książki Zagubieni w kłamstwie
Katarzyna Grabowska Wydawnictwo: Videograf Cykl: Wszystkie nasze chwile (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Wszystkie nasze chwile (tom 2)
Videograf
2020-08-11
2020-08-11
literatura polska odmiana losu powieść obyczajowa samotność spotkanie śmierć w rodzinie tęsknota wspomnienia

No cóż. Kolejna część i pikujemy w dół. Historia zrobiła się mega infantylna i nieprawdopodobna. Zamienia się w irytującą komedię.

Dobrnęłam do końca, choć było trudno. Historia infantylna i niewiarygodna. Weronika silnie mnie denerwowała. Nie polecam.

Ciag dalszy historii Weroniki Skarbierskiej. Czy zdola odkryc tajemnice dziadka? Czy odzyska ukochanego mezczyzne? Czy zwiazek oparty na klamstwie bedzie mial racje bytu? Poznaj dalsze losy Weroniki - naprawde warto!!!

Napiszę krótko, treść ciekawa, ale bardzo rozwleczona. Mimo tego jestem ciekawa co dalej.

Z ciekawością sięgnęłam po kolejny tom tej niewiarygodnej historii, która zapewnia przy czytaniu  moc wrażeń. Weronika uwolniona z aresztu próbuje odzyskać rodzinną firmę w Skarbieszu. Czy komisarz Adamczewski zasługuje na zaufanie?  Kim jest właściwie Jusuf, który budzi tyle skrajnych emocji w sercu Niki? Do czego miłość może doprowadzić?  Autorka nie oszczędza nam wątków kryminalnych. Powoli wyjaśniają się tajemnice nieżyjącego dziadka.  Weronika gubi się w podejmowanych decyzjach, popada w skrajności. Ciągłe zwroty akcji, kłamstwa, niedomówienia -  tego tutaj nie brakuje. Autorka  wykreowała  wspaniale swoich bohaterów, z iście literackim polotem. A intrygi mogą przywołać zawrót głowy. Zakończenie tej części zmusza wręcz do natychmiastowego dobrania się do trzeciego tomu. Zdecydowanie polecam, bo mimo sporej objętości książki pochłania się ją wyjątkowo szybko.

Ciekawa historia

Ciekawa historia

Końcówka poprzedniej części wzbudziła we mnie pewien niedosyt, więc od razu zaczęłam czytać II tom z serii Wszystkie nasze chwile. Wiele niewiadomych, nieoczywistych faktów z pewnością zostanie rozwiązanych podczas lektury tej książki. Dodatkowo nagłe zwroty
akcji dodają książce niezwykłego charakteru.

Weronika Skarbierska po wyjściu z aresztu zamierza wrócić do swojej rodzinnej miejscowości, czyli Skarbiesza. Jej przyjaciele i komisarz Adamczewski, który bardzo ją wspiera starają się wybić jej ten pomysł z głowy. Bowiem na razie kobieta nie może czuć się bezpieczna, gdyż zabójca jej dziadka i Mileny cały czas jest na wolności. Weronika nie słucha jednak nikogo i wraca do swojej firmy. Na miejscu jednak zastaje Jusufa wraz z prezeską firmą Agnes Rodriguez w niezręcznej sytuacji. Oczywiście mężczyzna rozwiódł się z Niką wedle swojej kultury. Kobiecie jednak trudno jest zrozumieć zachowanie mężczyzny, który jeszcze niedawno zapewniał ją o swojej miłości.

W drugiej części jest multum wątków kryminalnych. Dziwne zachowania Jusufa w firmie, który ostrzega ją, żeby wyjechała, gdyż może stać się z nią to co z jej dziadkiem; pozwala jej sądzić, że to Jusuf zabił bliskie jej osoby. Dodatkowo po odkryciu pewnych nieścisłości w księgowości z recepcjonistką Izą; Weronika jest już w stu procentach jest pewna, że w firmie dzieje się coś złego. Jakby problemów było mało to zabójca kolejny raz przypomina o sobie i zabija Izę. Właścicielka firmy czuję się w wielkim niebezpieczeństwie. Artur Adamczewski oferuje jej pomóc i wyjeżdżają do domu jego siostry w Łebie. Komisarz okazuje Nice coś więcej niż tylko zwykłą, przyjacielską pomoc, jest nią wyraźnie zainteresowany. Pierwszej nocy kobieta daje się ponieść hiszpańskiej muzyce i winie, po czym spędza z nim noc. Oczywiście na drugi dzień czuje ogromne wyrzuty sumienia.
Na szczęście Artur wyjeżdża, w zamian towarzystwa będą jej dopełniać Anka i Jacek. Niestety w trakcie ich romantycznego spaceru o zachodzie słońca, gdy Weronika zostaje sama dochodzi do napaści.
Agresywny i niebezpieczny mężczyzna zamierza zgwałcić
kobietę, jednak na ratunek przychodzi on….., a dawne uczucia na nowo przybierają na sile.

Kim naprawdę okaże się Jusuf?
Czy można naprawić coś co uległo rozpadowi?

Czy wreszcie poznamy tożsamość zabójcy? Jeśli czytaliście pierwszą część i towarzyszyło wam wiele emocji, to druga część jest
znacznie bardziej tajemnicza i trzymająca w napięciu. Wątki kryminalne przybierają na sile. Niekiedy nawet wysuwają się na pierwszy plan. W dodatku nic nie jest takie jakie by się wydawało. Kolejny raz główna bohaterka przekonuje się na własnej skórze, że nie warto nikomu ufać. W życiu Weroniki wiele się dzieje i choć na początku są to wyjątkowo trudne przeżycia. To na jakiś czas kobieta ponownie cieszy się odzyskaną miłością. Niestety powiedzenie ,,kłamstwo ma krótkie nogi” okazuje się prawdą i Nika na własnej skórze dowiaduje się o tym szybciej niż się spodziewała. Bowiem istnieje słuszność, że najgorsza prawda jest lepsza od kłamstwa. Niestety nie łatwo jest zawrócić z tej drogi, gdy kłamało się od początku w bardzo istotnej sprawie. Zakończenie książki wzbudziło we mnie wiele
skrajnych emocji. Czy okaże się, tak jak w tej kultowej piosence, że miłość Ci wszystko wybaczy?
Tego nie mogę zdradzić. Jednak ostatnia scena sprawiła, że od razu zabrałam się za kolejną, ostatnią część z serii Wszystkie nasze chwile, a to chyba pozwala świadczyć o tym, że książka
bardzo mi się podobała i niezwykle mnie wciągnęła ;)

akcji dodają książce niezwykłego charakteru.

Weronika Skarbierska po wyjściu z aresztu zamierza wrócić do swojej...

Niesamowicie ciekawa akcja. Dużo się dzieje, dlatego książkę wprost się "pochłania."
Strach przed powiedzeniem prawdy o swoim potknięciu życiowym jest silny, lecz wiadomo, że kłamstwo nie popłaca i w końcu może wyjść na jaw.
Zawsze lepsza jest najgorsza prawda niż najlepsze kłamstwo. Weroniko, coś Ty najlepszego zrobiła??
Bardzo ciekawa jestem ciągu dalszego, więc sięgam po następną część.

Bardzo ciekawa jestem ciągu dalszego, więc sięgam po...

,,Zagubieni w kłamstwie" to druga część cyklu ,,Wszystkie nasze chwile" na którą czekałam z utęsknieniem.Dalsze losy Weroniki dziedziczki fortuny Skarbierskich nadal są skomplikowane.Dziewczyna chce na własną rękę odzyskać rodzinną firmę.Nie wie jednak nadal komu może zaufać i tak naprawdę nigdzie nie jest bezpieczna.Okazuje się ze walka o władzę w przetwórni zaprowadzi ją w sam środek gangsterskich porachunków.Przestępcy znajdą ją wszędzie.Czy uda się Weronice odzyskać rodzinną firmę ? Czy wyjaśni się tajemnica dziadka? I kim naprawdę jest Jusuf ? Ta książka to również opowieść o tym że człowiek jest zawsze człowiekiem bez względu na pochodzenie wyznanie i kolor skóry a miłość oparta na kłamstwie nie kończy się szczęśliwie.Autorka dawkuje nam dużo emocji.Polecam

Przekoloryzowana, trochę wenezuelską telenowelą zalatuje :-)

Przekoloryzowana, trochę wenezuelską telenowelą zalatuje :-)

• Audiobooki
  • Obyczajowe