Darsky. Po czyjej jesteś stronie?

Okładka książki Darsky. Po czyjej jesteś stronie? Marcin Rudnicki
Okładka książki Darsky. Po czyjej jesteś stronie?
Marcin Rudnicki Wydawnictwo: Storyside kryminał, sensacja, thriller
Storyside
2020-09-02
2020-09-02

Okres 2 Wojny Światowej. Poza walką na froncie odbywa się walka mocarstw o najnowsze technologie i dominację. Ian Darsky jest pół anglikiem, pół Polakiem. Zostaje wciągnięty do tajnych służb.
Pomysł na fabułę jest bardzo ciekawy. Fajnie było spojrzeć na wojnę z całkowicie innej strony niż jest w większości książek. I dla mnie ciejawe bylo, ze pojawialy się takie konkretne, historyczne wydarzenia jak np. Wydarzenia z lasu Katyńskiego. Z powodów osobistych oczywiście kibicowałam jednej, konkretnej stronie.
Podobało mi się również poczucie humoru, takie osadzone też w bardzo ciężkich sytuacjach. I to, że między bohaterami powstawały różnego typu relacje.
Jednak muszę też wskazać kilka negatywów. Po pierwsze styl pisania. Moim zdaniem autor używa dużo za dużo bardzo specjalistycznych terminów. Plus moim zdaniem jest duuużo za dużo szczegółów, przez co często mi się dłużyło. Moim zdaniem spokojnie można byłoby skrócić tę książkę tak o 1/3. Kolejna rzecz to fakt, że moim zdaniem trudno się zżyć z bohaterami
Jeśli lubicie książki osadzone w okresie wojny mimo wad polecam.

Bardzo dobra książka z wątkami historycznymi. Zastanawiam się dlaczego ma tak mało ocen.

Na półkach: , , , , , , ,

Brytyjski agent o polskich korzeniach z tajną misją na terenie okupowanej Polski. To że wychodzi cało z każdej opresji, to akurat dość normalne dla tego typu powieści, ale drażniło mnie to w jak łatwy sposób przemieszczał się pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Zupełnie jakby można było swobodnie sobie latać nad zajętymi przez Niemców terenami. Było jeszcze kilka mało realnych scen, ale ogólnie można było przymknąć na nie oko. Całość oceniłbym jednak dość przeciętnie. Brakowało mi tutaj więcej historii i trochę choćby większego rozmachu. Jeśli ktoś lubi szpiegowskie klimaty II wojny światowej, to można sprawdzić, ale nie nastawiać się lepiej na porywającą i trzymającą w napięciu akcję.

• II wojna światowa
  • II Rzeczpospolita
  • Kryminał/Thriller
  • Polityka

Dodaj cytat z książki Darsky. Po czyjej jesteś stronie?