Przygody psa i sowy. Bajki o uważności

Okładka książki Przygody psa i sowy. Bajki o uważności Agnieszka Jankowska-Figaj
Okładka książki Przygody psa i sowy. Bajki o uważności
Agnieszka Jankowska-Figaj Wydawnictwo: CoJaNaTo opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
CoJaNaTo
2020-09-20
2020-09-20
uważność mindfulness mindfulness dla dzieci bajki o psie

Witajcie ✨ dziś chciałam Wam pokazać prześliczna książkę dla dzieci. Oprócz pięknych ilustracji każda przygoda bohaterów ma swoje przesłanie które uczy nas ❤️ dzięki współpracy reklamowej z wydawnictwem @wydawnictwo_cojanato mogę Wam przybliżyć jej wnętrze ✨

Przygody psa i sowy. Bajki o uważności

Jest to zbiór opowieści które odkrywają przed dziećmi różne przygody, jak zachować się w danym momencie , jakie wyciągnąć wnioski.
Dzieci mogą poznać technikę uspakajającego oddechu - nie tylko dorośli mają problemy ze stresem, niepokojem 🙌
Jak mówić mądrze? Kiedy wiemy co i jak powiedzieć ? Dzieci dowiadują się że warto mówić z głębi serca i mieć dobre intencje.
Co można odkryć zmysłami ✨ dzieci mogą poznać fajne ćwiczenia ❤️
Jak znaleźć rozwiązanie na zmartwienia 🙌
Jak radzić sobie z natłokiem złych myśli.
Jak może wyglądać pierwsza pomoc w różnych sytuacjach.
Nauczmy dzieci czekać np na swoją kolej, wiele dzieci jest niecierpliwych i chcą coś w danym momencie teraz natychmiast tu znajdziecie rozwiązanie ❤️
Jak być życzliwym dla innych ✨
Jak cieszyć się z drobnostek❤️
Uważne obserwowanie siebie, otoczenia i wyciąganie wniosków.
Ta książka to nie tylko świata wyprawa ku przygodzie dla dzieci ale również świetny poradnik dla rodziców którzy mogą dzieciom pomóc przejść i zrozumieć sytuację które na pozór wydają się proste dla nas ale są wielkim wyzwaniem dla dzieci.
Piesek jest odzwierciedleniem dziecięcej beztroski a sowa jest ta która naucza i kieruje. Niezależnie od wieku Waszych pociech ta książka ma przesłanie przede wszystkim by dużo rozmawiać o różnych sytuacjach🙌 nie ma nic cenniejszego od możliwości rozpracowania fundamentów które na przyszłość przyniosą efekty. Przepiękne ilustracje i śliczne opowieści ✨
Zdecydowanie powinno być więcej takich książeczek z przesłaniem i wsparciem dla dużych i małych ❤️✨

Przygody psa i sowy. Bajki o uważności

Jest to zbiór opowieści które odkrywają przed dziećmi różne przygody, jak...

Dziś przedstawiam Wam naszą pierwszą książkę o uważności - "Przygody psa i sowy. Bajki o uważności".

Codzienne sytuacje psa i sowy zwracają naszą uwagę na korzyści płynące z uważności, która jest bezcenna w obecnych czasach, kiedy to tak naprawdę większość z nas galopuje przez życie bez głębszej refleksji nad jego istotą.

Sowa zawsze stara się dotrzeć do wnętrza psa, zwrócić go ku samemu sobie, by znaleźć przyczynę jego obecnego stanu ducha, pomóc mu osiągnąć równowagę i spokój. Niejednokrotnie to również pies wprawia sowę w zadumę i skłania ją do pewnych rozważań.

W książce poruszono wiele obszarów z zakresu uważności:
- zdystansowanie i odzyskanie utraconej równowagi pomaga trafnie ocenić sytuację;
- należy uważnie weryfikować wartość docierających do nas informacji, ponieważ bezmyślne powtarzanie ich w formie plotki może być dla kogoś krzywdzące;
- nasze uprzedzenia i tkwienie w znanych nam schematach blokuje nas przed nowymi doświadczeniami, wyzbycie się ich i otwarty na nowe umysł pozwalają poczuć więcej;
- jak możemy radzić sobie z dręczącymi nas zmartwieniami, podjąć próbę racjonalizowania ich i znajdywania rozwiązań dla tych, które rzeczywiście mogą się wydarzyć;
- jak pomóc dziecku i sobie w tunelu trudnych emocji, jak odzyskać równowagę i wyjść z "tunelu", u którego wyjścia ktoś na nas czeka, np. rodzic. Smutek, rozpacz, bezradność, bezsilność, czasem zaślepiająca złość to trudne emocje, z którymi często niełatwo ruszyć do przodu;
- jak trudną sztuką jest czekanie i cierpliwość;
- wdzięczność - ta spontaniczna i niewymuszona, za to, co mamy, co jest dla nas najważniejsze;
- życzliwość - nawet najmniejsze uprzejmości wobec innych mogą zdziałać więcej niż nam się wydaje, bo czynione dobro - jak fale na poruszonej tafli wody - rozchodzi się wokół nas zarażając innych życzliwością i uprzejmością;
- czym jest szczęście? Jak wygląda? Jak długo trwa? Szczęście się czuje, jest wewnątrz każdego z nas. Odnajdziemy je w małych radościach codzienności i najdrobniejszych cudach natury;
- jak ćwiczyć umiejętność identyfikowania własnych uczuć, nazywania ich, akceptowania ich bez oceniania.

Sowa zawsze stara się dotrzeć do wnętrza psa,...

„Przygody psa i sowy” zabiorą nas w podróż po emocjach i uczuciach. Jednak tym razem bardziej skupimy się na tych trudniejszych i intensywniejszych, ponieważ o nich mówi się najmniej. Wprawiają nas w zakłopotanie oraz potrafią sprawić, że dana sytuacja nas przerasta. No właśnie, a co wtedy? Wiecie, jak reagować? Jak się zachowa?
Właśnie ta pozycja we wszystkim nam pomoże. Dzieciom i jak rodzicom.

Bajki, które tutaj znajdziecie z pewnością będą dla was przyjemną wyciszającą lekturą, a także fajną lekcją o tematyce uważności.
A co to jest ta uważność?
Uważność to stan świadomego skupienia uwagi na odczuciach doznawanych w danej chwili. I jak się okazuje, to nie jest umiejętność, którą posiadamy, jej trzeba się nauczyć. Dzięki niej jesteśmy w stanie reagować zwinnie, lepiej znosimy dyskomfort, a także podejmujemy świadome decyzje.

W środku dodatkowo znajdziemy całkiem sporo ćwiczeń, które pomogą nam w świadomej pracy z emocjami i uczuciami. Bajki pomogą dzieciom jak i rodzicom na budowaniu, ale i wzmocnieniu relacji. Okładka wraz ze środkiem mają coś takiego w sobie, że jak się patrzy na każdy obrazek, to zaczyna się czuć wewnętrzny spokój. Myślę, że nie bez powodu akcja opowiadań dzieje się w lesie.

Właśnie ta pozycja we wszystkim nam pomoże....

Dawno nie trzymałam w rękach tak wartościowej pozycji o emocjach. Jestem naprawdę zaskoczona ilością ciepła płynącą z tej książki. Dzięki niej Wasze dzieci będą potrafiły wsłuchać się we własny oddech i znaleźć ukojenie w stresujących sytuacjach. Będą potrafiły nazwać swoje emocje, a przede wszystkim okazać empatię osobie w potrzebie. Ponadto zaczną przyglądać się swoim ciałom i zauważą, w jaki sposób ich organizm reaguje na różne emocje, a przede wszystkim nauczą się sobie pomóc podczas przeżywania trudnych chwil.

W książce poznajemy dwóch bohaterów - psa, który ma trudności w przeżywaniu swoich emocji przez co jest bardzo ostrożny i nieco nieprzewidywalny oraz mądrą i spokojną sowę, która wykorzystuje te umiejętności do słuchania innych. Sowa jest bardzo ważna dla psa, ponieważ stanowi jego emocjonalne wsparcie.

W książce znajdziemy kilkanaście opowiadań, w których poruszane są bardzo ważne tematy. Jedno ujęło mnie szczególnie i chciałabym się z Wami nim podzielić.

Pies dowiaduje się od Kruka pewnej informacji na temat innego zwierzaka i spieszy podzielić się nią z Sową. Jednak nasza mądra bohaterka od razu go stopuje i pyta czy jest pewny, że ta informacja jest prawdziwa. Nie zdradzę Wam w jaki sposób Sowa obrazuje przyjacielowi, że trzeba weryfikować wiadomości i unikać plotkowania i pomawiania innych. Koniecznie przekonajcie się sami i wykorzystajcie to w edukowaniu Waszych pociech.

Oprócz tego dziecko nauczy się regulować własny oddech, wsłuchać się w swoje wnętrze i zrozumieć jak radzić sobie ze stresem i emocjami.

Dodatkowym atutem jest bardzo ciepła i miła szata graficzna. Bardzo podoba mi się również fakt, że po każdym opowiadaniu znajdziemy podsumowanie i pytania, które wspomogą rodziców w przeprowadzeniu rozmów na tak ważne tematy.

Ta pozycja to COŚ PIĘKNEGO! COŚ WYJĄTKOWEGO! COŚ....co powinno znaleźć się w biblioteczce każdego dziecka (...i rodzica) i ukoić jego lęki i rozwiać wątpliwości.

Bajki dalekie od bajania.

Pies i sowa. On nieco infantylny, choć czujny i pełen ciekawości, często daje ponieść się emocjom, ona rozważna, mądra, czasem wyniosła, dokonująca rozsądnych wyborów.

Jeśli szukacie książki, która wesprze najmłodszych w rozumieniu emocji i radzeniu sobie z nimi, niniejsza lektura będzie bardzo dobrym wyborem. Książka prowadzi czytelnika po świecie uczuć i emocji, pomaga je nazywać, rozpoznawać i poszukiwać wewnętrznego spokoju.

Książka składa się z opowiadań, z których każde poświęcone jest konkretnej emocji. W kolejnych rozdziałach pies i sowa dzielą się między sobą swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami. Mentorką jest sowa, to ona występuje tutaj w roli przewodniczki swojego, mniej doświadczonego, przyjaciela. Z książki dowiecie się, jak radzić sobie z uczuciem niepokoju, jak nauczyć się prawidłowo i uważnie oddychać, czym jest szczęście, życzliwość i co zrobić z zasłyszaną plotką. Stosując obrazowe tłumaczenie, Sowa opisuje psu towarzyszące mu emocje i jednocześnie wskazuje dzieciom, jak radzić sobie ze światem, który najmłodszym wydawać się może niezrozumiały i przytłaczający.

"Przygody psa i sowy" to książka, która sprzyja wspólnym rozmowom i budowaniu bliskości i zaufania dziecka do rodzica. Na końcu każdego rozdziału znajdziecie pytania, które mogą być punktem wyjściowym do rozmowy. Opowiadania, choć są proste, wymagają przepracowania i pomocnych komentarzy ze strony rodziców (zwłaszcza tych młodszych

Podczas czytania kolejnych rozdziałów, coraz silniej odczuwa się wrażenie otulania spokojem i łagodnością. Zrównoważoną narrację dopełniają delikatne ilustracje. Tworzą całość, która angażuje wyobraźnię nie tylko najmłodszych.

Warto sięgnąć po lekturę, która w mądry sposób przeprowadzi dzieci i rodziców przez świat emocji i uczuć.

Bajki dalekie od bajania.

Ładnie ilustrowana i łatwa w przekazie, interaktywna kiążka z ćwiczeniami i prostymi pytaniami, pozwalającymi dziecku lepiej zrozumieć co się z nim dzieje, kiedy emocje stają się przytłaczające.

Sowa to przykłąd mądrości dorosłego, przewodnika, który stara się pomóc psu wyjść z tarapatów, ale przede wszyskim wytłumaczyć czworonogowi co się z nim dzieje i nazwać emocje. Nie skupia się na otoczce, ale na przyczynie.

Wiele ćwiczeń skupia się na lepszym poznaniu swojego ciała, na umiejscowieniu poszczególnych doznań i pracy nad świadomym oddechem. Rozwija inteligencję emocjonalną. Pozwala dziecku zrozumieć, że nie tylko ono to czuje i chociaż czasami ma problem z zapanowaniem nad sobą (no dobra.. często :)),to potrafi bardzo dobrze rozpoznać te emocje i stany w zwierzakach z opowieści.

Rodzicowi pozwala zdystansować się do tego co na zewnątrz, a skupić się na tym co ważne. Na potrzebach, na bliskości, na rozmowie, na lepszym poznaniu swojego malucha.

Pies, radosne zwierzę, który emanuje dziecięcą radością emocje ma wypisane na pysku.. i w mowie ciała. Przeżywa różne sytuacje od radości i zachwytu po złość a nawet wsciekłoć....

Warto wspierać dziecko w rozumieniu emocji i radzeniu sobie z nimi. Z tą książką to możliwe. Dziecko nie tylko pozna uczucia, które nim kierują, ale także nauczy się o nich rozmawiać i jak nad nimi panować.
Ta książka to nie tylko bajki, to swego rodzaju przewodnik po uczuciach, a pokazują je dzieciom sympatyczne zwierzęta.
Głównymi bohaterami są pies i sowa. Czujny pies, który działa czasami zbyt pochopnie i daje się ponieść emocjom jest przeciwieństwem sowy. Ona jest uważna, dokonuje rozsądnych wyborów i pilnuje psa, aby nie działał bez zastanowienia.
Każdej emocji poświęcone jest krótkie opowiadanie. Na jego końcu znajdziecie kilka pytań do dziecka, które mogą być punktem wyjścia do rozmowy, a także kilka ćwiczeń, które ułatwią dziecku identyfikacje i radzenie sobie z danym uczuciem.
Jednym z moich ulubionych opowiadań jest to, w którym pies usłyszał plotkę. Chciał od razu podzielić się nią z sową, ale ona nawet nie dała mu zacząć opowiadać. Za pomocą liścia i sita pokazała mu, że warto zastanowić się nad tym, co się powtarza. Czy to na pewno prawda? Czy nie wyrządza się komuś krzywdy? Czy sam chciałbyś, żeby ktoś opowiadał o Tobie różne historie i przekazywał je wszystkim naokoło?
A jak to jest z cierpliwością? Czy przypadkiem nie jest tak, że nie tylko dzieci nie przejawiają jej wielkich pokładów? Cierpliwość nie jest mocną stroną wielu z nas. Jak nauczyć się czekać?
„Przygody psa i sowy” to książka aktywizująca. Można usiąść i przeczytać ją jak każdą inną bajkę. Ale można też celebrować chwile z nią spędzone. Autorka zachęca nas do lektury na raz tylko jednego opowiadania. A potem szczerej rozmowy. Tak aby dziecko nauczyło się mówić, także o tym co czuje, a rodzic nauczył się słuchać. Jest to nie tylko fantastyczny sposób na spędzanie razem czasu, ale także budowanie zaufania dziecka, które w przyszłości zaowocuje szczerymi zwierzeniami.
Mamy tę książkę ze 2 czy 3 miesiące. Ale przed recenzją chciałam ją faktycznie przeczytać, wypróbować, przebrnąć przez wszystkie opowiadania i tematy. To fantastyczna pozycja. Opowiadania są proste i pokazują, że emocje choć są bardzo skomplikowane, można je pokazać dziecku w całkiem fajny i ciekawy sposób. Zachęcają dziecko do aktywnego udziału i odniesienia tego co usłyszało do swojej codzienności.

Głównymi bohaterami są pies i sowa. Czujny pies,...

Miło czytać bajki o uważności polskiej autorki. Przeczytałam kilka pozycji o uważności, w duchu porozumienia bez przemocy, self reg itp kierowanych głównie do dorosłych i napisanych głównie przez zagranicznych trenerów / psychologów. Tu autorka serwuje nam bajki o uważności dla młodszych dzieci- ciekawe, nieco dowcipne i takie, w których każdy członek rodziny (w tym my, rodzice) może znaleźć coś dla siebie. Pies i sowa są na tyle sugestywne, że dziecko jest w stanie zrozumieć koncepcję instynktu i świadomego działania. Jedyna irytująca rzecz - wydawca nie zadbał o numerację stron, która znacznie ułatwiłaby odnalezienie konkretnego rozdziału i ćwiczeń.

• Biblioteka
  • Literatura dziecięca
  • Dziecięce 1
  • Bajki, Dla dzieci
  • Książki dla dzieci
  • Dziecięca
  • Cztery 🐾 dla 👧👦

Dodaj cytat z książki Przygody psa i sowy. Bajki o uważności