Kształt serca

Okładka książki Kształt serca Dolores Redondo Patronat LC
Okładka książki Kształt serca
Dolores Redondo Wydawnictwo: Mova Cykl: Dolina Baztán (tom 0.5) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Dolina Baztán (tom 0.5)
La cara norte del corazón (2019)
Mova
2020-11-25
2020-11-25
Iwona Michałowska-Gabrych
demony dziecko obsesja psychopata śledztwo śmierć w rodzinie thriller trauma wspomnienia zagadka kryminalna niebezpieczeństwo Nowy Orlean huragan Katrina kataklizm Luizjana

Wyróżniona opinia i

Kształt serca

przeczytanych książek 24 napisanych opinii 24

doskonale się to czyta! Na książkę trafiłam przypadkiem i nie mogłam się oderwać do ostatniej strony! autorka wspaniale buduje napięcie i prowadzi czytelnika za rękę odkrywając kolejne wątki. Zdecydowanie WARTO!!!

Ciekawa, jednak trochę mi się dłużyła przez dlugie opisy i dość powolne tempo.
Olbrzymi plus za przedstawienie sytuacji mieszkańców Nowego Orleanu podczas huraganu Katrina. Zdecydowanie inaczej teraz postrzegam sytuacje ofiar takiego kataklizmu. Wątek kryminalny ok. Jednak to co mi się nie podobało to wątek magii, wierzeń. Nie lubię tego motywu, a tutaj był dość rozbudowany.

Ciekawa, jednak trochę mi się dłużyła przez dlugie opisy i dość powolne tempo.

Bardzo mroczna historia. Raczej koszmar czy horror niż kryminał. Dla mnie za dużo było tego zła wychodzącego z każdej strony - ale muszę przyznać, że ta przerażająca historia opowiedziana jest w bardzo interesujący sposób.

Jeśli więc ktoś lubi makabryczne opowieści pełne seryjnych zabójców, klęsk naturalnych, zombie i czarownic , tradycyjnych wierzeń, okrutnych rodziców i porywaczy dzieci - to pewnie będzie zachwycony.

Jest to część serii, od której zaczęłam. Pierwszą połowę czytałam z zapartym tchem, druga połowa ze względu na szczegółowe opisy kataklizmu i miejsc zbrodni troszkę się dłużyła, jednak patrząc na całość bardzo dobra pozycja dla miłośników thrillerów. Na pewno sięgnę po kolejne części.

Wciągająca od pierwszych stron. Przeplatanie tego co było, co jest teraz z elementami legend, wierzeń i magii nie zaburza fabuły. Główna bohaterka jest ciekawą postacią i nie denerwuje mnie "głupkowatymi" zachowaniami; jest naturalna i konkretna.
Już sięgam po "Niewidzialnego strażnika".

Już sięgam po "Niewidzialnego strażnika".

Jedna z najgorszych książek, jakie w życiu czytałam.

Jedna z najgorszych książek, jakie w życiu czytałam.

Przeczytałam serię dopiero po wydaniu prequelu i to od tej książki zaczęłam. Dlatego bardzo rzuciły mi się w oczy niekonsekwencje w fabule pomiędzy tą częścią i kolejnymi trzema. I to jest dla mnie jedyny minus tej książki. Klimat, jaki Dolores Redondo wyczarowuje w swoich książkach jest magiczny. Nie chce się opuszczać tego niezwykłego świata.

2002
1988

Od jakiegoś czasu w czytanych przeze mnie recenzjach czytelników pojawiało się nazwisko hiszpańskiej pisarki Dolores Redondo.
Zainteresowała mnie na tyle, że kupiłem od razu wszystkie tomy związane z Amaią Salazar.
Lektura 'Kształtu serca' przyniosła mi ogromną porcję satysfakcji.

Po przeczytaniu pierwszych stu stron wiedziałem, że to książka dla mnie.

Charakterna bohaterka, szkolenie w Quantico i Nowy Orlean.
Umiejscowienie akcji w czasie ataku Katriny było świetnym posunięciem.

Obok śledzenia poszukiwań drapieżcy mamy okazje patrzeć na zniszczone, zdewastowane miasto oczami jego mieszkańców.
Ludzkie tragedie, bezradność służb ratowniczych a w tym piekle pościg za zwyrodnialcem, aby uprzedzić jego kolejne zbrodnie.
Kierujący akcją agent FBI wraz z lokalnym partnerem mają ponadto do rozwiązania starą, zapomnianą sprawę tajemniczych porwań.
I w to wszystko bardzo umiejętnie wplątane elementy wudu, magii i tajemniczego uzdrowiciela.

Całość śledzimy głównie oczami młodziutkiej hiszpańskiej policjantki obdarzonej niesamowitym instynktem śledczym, choć w końcówce wychodzi jej brak doświadczenia w bezpośrednim starciu z zabójcą.

Autorka przepięknie operuje językiem. Barwnie przedstawia cały koloryt ogarniętego nieprawdopodobnym nieszczęściem miasta..
Świetne charakterystyki postaci, logicznie prowadzona fabuła z dramatycznym finałem składają się na naprawdę fascynującą opowieść.

Doskonała, fascynująca opowieść!!

9/10.

Lektura 'Kształtu serca' przyniosła mi ogromną porcję satysfakcji.

Po przeczytaniu pierwszych stu stron wiedziałem, że to książka dla mnie.

Charakterna...

Wsiąkasz w tę książkę, w te wszystkie sploty tajemniczych historii, które mieszają przeszłość z teraźniejszością i już nie możesz doczekać się aż tajemnica rozwinie się w przyszłość, jak turlająca się rolka rozwijającej się satynowej tasiemki. Nie mogę doczekać się czytania kolejnych książek Redondo.

To historia pochłonęła mnie bez reszty. Ciekawa sprawa kryminalna, swietnie skonstruowani bohaterowie, tajemnica przeszłości Anai, którą bardzo chce się poznać. Morderca, który czai się wraz z atakiem żywiołu...świetnie spędzony czas. Polecam.