Amerykański brud

Inne

Wyróżniona opinia i

Amerykański brud

przeczytanych książek 1091 napisanych opinii 691

Książkę Amerykański brud dostałam w prezencie. Wcześniej nie słyszałam nic o tej książce, nie wiedziałam czego mogę się spodziewać.
A tu takie łoł. Super. Wciągnęła mnie od pierwszych stron i do końca trzymała w napięciu. Książka ukazuje nam ucieczkę i walkę o życie, o lepsze bezpieczniejsze życie .

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka przedstawia historię Lidii, właścicielki księgarni, która jest zmuszona do ucieczki z Meksyku wraz z synem po brutalnym ataku kartelu, po którym ginie większość jej rodziny. Powieść trzyma w napięciu już od pierwszych stron i ukazuje mroczną stronę Meksyku gdzie króluje brutalność kartelu narkotykowego.

Autorka bardzo szczegółowo opisuje niebezpieczeństwa z jakim borykają się bohaterowie oraz reszta imigrantów szukających lepszego życia, jak i determinację Lidii by bezpiecznie dotrzeć wraz z synem do Stanów.

Książka skłoniła mnie do rozważań nad tymi, którzy zmuszeni są porzucić swoje dotychczasowe życie w poszukiwaniu bezpieczeństwa. W jakiej desperacji trzeba być by na przykład skakać na dach pociągu, który może nas przenieść w inne miejsce ale i też zakończyć nasze życie w mgnieniu oka.

Autorka bardzo szczegółowo opisuje niebezpieczeństwa z jakim...

Ma zbyt wiele wad, żeby dać ocenę wyższą niż 5. Może gdyby chociaż nie było tego ckliwego wątku miłosnego, byłoby nieco lepiej i wiarygodniej. Dłużyzny. Nierealne postacie dzieci. Do tego rażący błąd tłumacza, który zamiast Indianki dał nam Hinduskę. Temat ogólnie ważny, ale ta powieść to niewypał.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Z tym literackim arcydziełem bym nie przesadzał. Literatura na czasie, kolejna książka drogi z prosto z Ameryki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra książka juz od początku wywołuje skrajne, nieprzewidywalne emocje. Akcja pędzi jak osławione la bestie, które nie mają litości dla nikogo. Mnie niestety lekko rozczarowało zakończenie takie nijakie, mdłe? Jakby było za krótkie. Mimo wszystko warto przeczytać. POLECAM

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Akcja biegnie w szaleńczym tempie niczym meksykańscy imigranci desperacko próbujący złapać się pociągu. Niestety, zakończenie jakieś takie nijakie. Dlatego 7, a nie 8.

Nie rozumiem zachwytu, książka przeciętna

Nie rozumiem zachwytu, książka przeciętna

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Największy zawód literacki ever. Papierowi bohaterowie. Papierowa fabuła. Powieść na miarę czasów. God damn. Przebacz im bo nie wiedzą co piszą.

Wspaniala, wzruszajaca, prawdziwa.. 10/10

Wspaniala, wzruszajaca, prawdziwa.. 10/10

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka szokuje już pierwszymi stronami. Jeżeli liczymy na powolne rozwijanie się akcji to nie tutaj. Może dlatego tak trudno się od niej oderwać. Pełna akcji opowieść o utracie całego dotychczasowego życia, walce o przetrwanie i kosztach jakie ludzie często ponoszą za odwagę w wyrażaniu opinii. Ja sama nie miałam pojęcia z czym muszą mierzyć się ludzie migrujący z Meksyku do USA. Podczas czytania książki sprawdziłam fakty i byłam w szoku. Chyba najwyższa pora docenić spokój w jakim żyjemy.