Piękna i bestialska

Dom Horroru
2021-09-10
2021-09-10
Kornel Mikołajczyk
Literatura amerykańska horror ekstremalny gore

Co tu się działo ?! To się nazywa horror ekstremalny

Historia opowiada o Kim White popularnej nastolatce, która wywodzi się z dobrego domu, może pochwalić się nieprzeciętną urodą, inteligencją oraz coraz częstszymi myślami samobójczymi. Aby na nowo odnaleźć sens życia postanawia stracić dziewictwo, ponieważ według powszechnej opinii, to zdecydowanie odmieni jej życie. Jednakże nie jest zainteresowana swoimi rówieśnikami, dla zwiększenia poziomu ekscytacji postanawia uwieść swojego nauczyciela. Co oczywiście jej się udaje. Jednak doświadczenie okazuje się nie tak spektakularne jak tego oczekiwała, wręcz była tym rozczarowana. Potrzebowała nowych bodźców, aby poczuć, że żyje. W konsekwencji podejmuje działania mające na celu zniszczenie życia nauczyciela oraz swoich przyjaciół. Ponadto w momencie, gdy orientuje się, że jest w ciąży, jej działania stają się jeszcze bardziej brutalne, wręcz sadystyczne.

To moje pierwsze spotkanie z tego rodzaju twórczością i zdecydowanie jestem zadowolona z lektury. To było dla mnie coś nowego, cieszę się, że poszerzam horyzonty i wychodzę ze swojej strefy komfortu. Dziękuje @suspense_books za stworzenie #czytamsuspens i możliwość dołączenia do akcji. Jeżeli chodzi o samą historię to jest ona niesamowita, a zarazem przerażająca, niemoralna i miejscami obrzydliwa. Wszystko przeplata się i tworzy spójną całość. Historia rozwija się powoli, czytelnik się nie nudzi, ponieważ jest mnóstwo akcji i intryg. Jedynie zakończenie mnie rozczarowało. Myślałam, że historia zakończy się troszkę inaczej. Poczułam niedosyt……

Co tu się działo ?! To się nazywa horror ekstremalny

Szesnastoletnia Kim White to pochodząca z dobrego domu cheerleaderka. Jej rodzina jest bogata i dziewczyna ma wszystko, o czym może marzyć nastolatka. Niestety dla niej to za mało, a żeby pozbyć się myśli samobójczych, wpada na pomysł uwiedzenia swojego nauczyciela. Postanawia stracić z nim dziewictwo, a dla zabawy zniszczyć jego życie.
Ależ to była wyśmienita historia! Zaczęło się bardzo niewinnie, a z każdą kolejną czytaną stroną, zanurzałam się coraz bardziej w szaleństwie Kim. A to co siedzi w jej głowie, niejedną osobę przyprawi o ciarki. Gwarantuję! Główna bohaterka to idealny przykład pozbawionej empatii psychopatki, która za wszelką cenę dąży do zaspokojenia swoich chorych żądz. Dzięki narracji pierwszoosobowej możemy zanurzyć się w jej patologicznym i pełnym dewiacji świecie.
W "Pięknej i Bestialskiej" znajdziecie wszystko to, co powinien mieć horror ekstremalny. Jest bohaterka z chorą psychiką, brutalność wylewająca się z każdej strony książki, sadyzm, szaleństwo i mnóstwo krwi. A to wszystko skrywane przez piękną, z pozoru niewinną nastolatkę.
Ta historia wciąga od pierwszych stron i trzyma w napięciu do samego końca. Dobra zabawa gwarantowana!
Polecam!

Ależ to była wyśmienita historia!...

"Kobiety zazwyczaj wyglądają pięknie nago (chyba, że są pulpetami lub pasztetami). Mężczyźni z kolei są tykowaci, włochaci i cudaczni, jak gdyby posklejano ich z niechcianych resztek po stworzeniu kobiet."

Kolejna książka, która pasuje do mnie idealnie. Mój gust staje się z każdą taką pozycją coraz bardziej mroczny i wyrafinowany.

Historia zaczyna się niewinnie. Młoda, zdolna dziewczyna z bogatego domu wiedzie do znudzenia monotonne życie. Jako cheerleaderka, Kim jest obiektem podziwu i zazdrości innych nastolatek. Pewnego dnia postanawia stracić dziewictwo. Nie chce jednak aby było to standardowe doznanie z rówieśnikiem. Potrzebuje czegoś mocniejszego, co wzbudzi w niej fajerwerki i zaspokoi najbardziej nierealne żądze. A są one z każdym dniem coraz bardziej chore i odrażające...

Czytając tę książkę bawiłam się świetnie. Misternie usiana intryga głównej bohaterki wciągała bez reszty. Zaczęło się bardzo realistycznie, aby z każdą kolejną stroną odlatywać coraz bardziej. Wkraczaliśmy powoli w coraz większy świat absurdu i groteski. Trup ścielił się gęsto a chora psychika Kim przyprawia o ciarki. Każdy jej kolejny krok przybliża nas do obłędu. To co zagnieździło się w jej głowie uchyla się wszystkim ramom poczytalności i jest nie do przewidzenia. Całość okraszona jest słodką minką i grzecznym głosikiem. Polecam fanom mocnych wrażeń, którzy nie boją pobrudzić sobie myśli...

Historia zaczyna się niewinnie. Młoda,...

Bardzo pozytywne zaskoczenie! Początkowo obawiałem się, że będzie to kolejna historia w stylu "nie ważne co, nie ważne jak, byle było dużo seksu i dużo krwi". Na szczęście okazało się, że to całkiem niezła historia nastolatki, która ma socjopatyczne zapędy. Nieźle miesza, kombinuje, aby tylko komuś zniszczyć życie. Czyta się bardzo dobrze. Jedyny minus - zakończenie.

Na wydanie w polsce takiego autora jak Triana warto było czekać nawet i sto lat. ❤️

Słyszałem już nie raz i nie dwa o niesamowitości Kristophera, zdarzyło mi się czytać kilka jego opowiadań ale dopiero dzisiejszy wieczór pozwolił uświadomić mi w stu procentach jaką genialną ekstremę pisze Triana. Po prostu cud, miód i orzeszki.

"Piękna i biestialska" to idealne pierwsze spotkanie z Trianą dla polskiego zjadacza ekstremy. To jak wjechanie na piątym biegu w i tak dobrze rozwijającą się ekstremę na naszym rynku i pokazanie jak to sie robi a także dowód swojej niesłabnącej popularności w stanach (ale i nie tylko).

Autor sunie jak traktor przez głowy czytelników. Piękna to prawie 400 stron popisu literackiego pełnego brutalności, sadyzmu i postępującego szaleństwa bohaterki.
To też świetnie sklejona historia Kim; gorącej 16ki, której nie w głowie rzeczy cechujące jej wiek, lecz pustka i nuda którą mogą wypełnić tylko rosnące chęci mordu i krwi.

Bawiłem się zajebiście i nie odłożyłem ksiażki nawet na moment. Historia wciąga od pierwszej strony i nawet na moment nie przyjdzie wam do głowy żeby to odłożyć dopóki nie dowiecie się co siedzi w głowie ślicznej bohaterki.

Czasami największe zło może kryć się pod najładniejszą twarzą. Oby więcej takich powieści w polsce.

"Piękna i biestialska" to idealne pierwsze...

Zanudziła mnie okropnie i nigdy przy żadnej książce nie przewracałam tyle razy oczami co przy tej.

Książkę o Kim White - nastolatce, której z nudów coś mocno się odkleiło pod deklem czyta się bardzo dobrze i z zaciekawieniem. Wszystko jest napisane z perspektywy głównej bohaterki - socjopatki, manipulatorki i psychopatki. Nagromadzenie brutalnej przemocy i dewiacji jest spore, ale wszystko ma swoje uzasadnienie fabularne i nie sprawia wrażenia wciskanego na siłę. Sama historia zresztą należy do tych bardziej realnych i brak tutaj wątków nadprzyrodzonych czy fantastycznych, a i kilka ciekawych - cynicznych i sarkastycznych spostrzeżeń odnośnie do kondycji otaczającego nas świata się znajdzie 😜
Bardzo dobra pozycja dla fanów ultra krwawych historii.

Mam mieszane uczucia, książka dobra wciągająca ale o ile nie mam problemów z brutalnością tak tutaj mnie to odrzuca.

Dość specyficzna książka. Mimo, że to horror ekstremalny, to język jaki został napisany, trochę mnie drażnil. Może dlatego , że był pisany z perspektywy nastolatki. Jednak całość, bardzo ciekawie pokazała jak i do czego prowadzi nienawiść i skrajne zepsucie. Zdecydowanie nie dla każdego. Momentami opisy były dość mocne.

Końcówka jest zajebista, bardzo chciałabym zobaczyć film lub serial na podstawie tej opowieści, choć pewnie by go mocno ugrzecznili niestety.

• Horror
  • Książki

Dodaj cytat z książki Piękna i bestialska