Toksyczna miłość

horror
Wydawnictwo Kości
2024-03-30
2024-03-30

Macie ochotę na solidną dawkę horroru ekstremalnego? Fanów splatterpunku i właścicieli mocnych żołądków zapraszam na coś toksycznego!

Ależ to była dzika, chora jazda!😁 To historia dla osób dorosłych, zdecydowanie nie dla wrażliwych i pruderyjnych czytelników😈

Mike'owi nie najlepiej się układa w życiu. Stracił pracę, rozwiódł się z żoną, a córek nie widuje tak często jakby chciał. Rozpaczliwie potrzebuje pieniędzy! Pojawia się światełko w tunelu, dostaje pracę jako sprzątacz miejsc zbrodni, a że ma twardy żołądek to świetnie sobie w tej pracy radzi. Jego współpracownicy długo w tej pracy nie wytrzymują... aż trafia mu się nowa pracownica, Sage. I o dziwo taka praca jej nie odstręcza, i do tego jest piękna i szalona... Femme fatale!

Dziewczyna okazuje się mieć specyficzny fetysz... I tak Mike wpada w sidła niebezpiecznej, krrrrwawej relacji. Coraz bardziej się zapętla w świecie deprawacji. Czy uda mu się wyrwać z sideł toksycznej miłości?

O rany! Co tu się działo! Drastyczna przemoc, taplanie się w flakach, nekrofilia... Sporo tu scen seksu, nie brakuje przeróżnych dewiacji, jest obrzydliwie i lepko. To jest takie absurdalne, chore i momentami zabawne.

Autor nie patyczkuje się z czytelnikiem, dosadnie wszystko opisuje. Wejdziecie tu w głąb wypaczonych umysłów pokręconych postaci, i poznacie ich żądze. Główny bohater walczy z całkowitą degeneracją umysłu, a resztki jego moralności jeszcze się tlą w głębi duszy. Triana ma talent do tworzenia postaci, które odrzucają, a zarazem czujemy do nich sympatię. Akcja rozgrywa się dynamicznie, niełatwo się od tego oderwać. W miarę rozwoju sytuacji napięcie rośnie, a zakończenie jest nieprzewidywalne.

Świetnie się przy tym bawiłam!😈 Mam nadzieję, że coś jeszcze od tego autora wyjdzie w naszym pięknym kraju!

"Śmierc bez świadków zawsze była najgorsza. Tak nazywamy scenę zbrodni, kiedy ciało zostaje odkryte długo po zgonie, co pozostawia mnóstwo czasu na puchniecie i smród. Zwłoki gniją i zamieniają się w maź, która cuchnie gorzej niż spleśniałe ziemniaki, psie gówno i zgniłe jajo razem wzięte."

"Chłopcy musieli zostać zaszlachtowani w swoich łóżkach, które teraz uginały się pod ciężarem świeżych flaków - pętli jelit, kawałków kości i wciąż mokrych odchodów. Fragmenty ciała odklejały się od ścian."

"Nagle poczułem się brudny jak facet, który wyciąga fiuta na placu zabaw. Stałem w centrum miejsca zbrodni, gdzie zginęło dwoje dzieci, a mimo to miałem poniekąd wzwód."
Miłość to wspaniałe uczucie, które zbliża do siebie ludzi i wyzwala wszelkie bariery. W literaturze spotkałem się z jej wieloma podniosłymi i mrocznymi odmianami, jednak nie mam wątpliwości, że jej ekstremalna odmiana zrobiła na mnie największe wrażenie.

Dziś chciałbym opowiedzieć Wam kilka zdań na temat najnowszej publikacji wydawnictwa Kości pt. "Toksyczna miłość" i po części przypomnieć wam sylwetkę Kristophera Triany. Autor jest dość popularny w stanach, a także chętnie tłumaczony na język niemiecki (polecam wydawnictwo "Festa") jednak z pewnych względów, o których nie ma sensu dziś pisać, w Polsce jest praktycznie nieznany. Czytelnicy sięgający po katalog wydawniczy Domu Horroru zapewne pamiętają o jego debiucie pt. "Piękna i bestialska", lecz podejrzewam, że dla wielu Triana jest kolejnym szarym punktem poza zasięgiem horyzontu literatury.

"Toksyczna miłość" to powieść z sukcesem wykorzystująca motyw femme fatale, pełna perwersji, ciepłych zwłok i nekrofilii, a także fizycznej namiętności pozbawiającej jednostki wszelkich hamulców. Triana, którego atrakcyjność płynie zarówno z dobrze nakreślonej historii, jak i widocznie zarysowanej głębi postaci, przedstawia nam perypetie sprzątacza miejsc zabójstw, Mike'a oraz tajemniczej Sage, której pojawienie się bedzie motorem napędowym powieści i dynamicznych zmian w życiu wyżej wspomnianego.

Z racji, że dość mocno unikam tak zwanych spoilerów książkowych, wspomnę, że Mike został tu sportretowany niczym biblijny Adam. Za namową swojej kobiety doznał czegoś dotąd nieznanego i otworzył się na doznania, które jeszcze dzień wcześniej nie mieściłyby się w jego głowie. "Toksyczna miłość' to w zasadzie walka pomiędzy przyjemnością płynącą z ekstremalno - erotycznych doznań ciała, a resztkami moralności duszy.

Powieść jest liniową historią podążającą z punktu A do B, lecz jak to bywa w przypadku twórczości Triany, czytelnicy nie będą odczuwali nudy podczas lektury powieści. Poza widoczną warstwą krwi, resztek mózgu na ścianie i snucia opowieści co do szeregu morderstw i samobójstw, autor przedstawił nam przejmującą historię rozwiedzionego narratora, który po prostu podjął w życiu kilka impulsywnych decyzji. Świat byłby lepszym miejscem gdybyśmy nie kierowali się swoją zwierzęcą naturą, lecz z drugiej strony pomyślcie, ile przejmujących historii mogłoby przepaść w nicość.

"Toksyczna miłość" to powieść garściami czerpiąca z horroru ekstremalnego, a jednocześnie całkiem przystępna powieść, która może trafić w gusta nieco bardziej stonowanych czytelników. Triana to facet, który potrafi przeorać ludzką psychikę, lecz jednocześnie autor, który znacznie wybiega z tworzenia ekstremy dla ekstremy.

W przyszłości życzyłbym sobie znacznie większej rozpoznawalności Triany w Polsce, jednak wiem, że na chwilę obecną to tylko pobożne zyczenia. Literatura grozy w kraju jest jak zdezelowany składak z trudem toczący się do celu, dlatego tym bardziej doceniam, że w fandomie są zajawkowicze, którzy mimo wszystko wydają zagranicznych autorów.

Na sam koniec dodam, że patronowanie książce Triany jest dla mnie sporym wyróżnieniem. Znam sporą część jego twórczości w oryginale i ciężko zachowywać mi względną obiektywność.

Daj się pochłonąć przez swoją własną "toksyczną miłość".

• Chcę
  • Patronat
  • Fantasy Horror SF
  • Patron medialny
  • Suspensowy patronat <3
  • Przeczytane, posiadam

Dodaj cytat z książki Toksyczna miłość