Wędrujący duch

Michelle Paver Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Kroniki Pradawnego Mroku (tom 2) literatura dziecięca
Spirit Walker
Tomasz Piwowarczyk
W.A.B.
przeszłość magia przygoda fantasy
Spirit Walker
Kroniki Pradawnego Mroku (tom 2)
literatura dziecięca
Tomasz Piwowarczyk
przeszłość magia przygoda fantasy

Torak, Wilk oraz Renn tym razem odwiedzili morskie klany i odkryli nie tylko tajemnicę groźnej choroby, ale także istotne fakty na temat samego Toraka. Wartka akcja, zagadki i rozterki postaci gwarantowały ciekawą lekturę.

Urocza książka dla młodzieży. Cieszę się, że poznałam tę serię.

Jak w przypadku pierwszej części - niesamowita historia, do tego prowadzona, głównie w morskim krajobrazie - wróciłam do dzieciństwa - kiedy wyobrażałam sobie, że w stawie koło domu żyje wieloryb.
Pobudza wyobraźnię, pozwala poczuć pierwotną naturę i za nią zatęsknić.
Do tego stawia też pytania o naturę zła, więc trafi - tak jak poprzednia do szerokiego grona czytelników.

Świetna kontynuacja pierwszej części. Autorka po raz kolejny pokazała, że świetnie zna się narzeczy i pięknie potrafi przedstawić obraz człowieka oraz natury. Potrafi złączyć te dwa światy. Książka wciąga. Nawet nie zdążyłem się obejrzeć a już znajdowała się w dziale "przeczytane"! :)

Książka adresowana jest do dzieci i młodzieży ale dorośli też mogą ją czytać z zainteresowaniem. Według mnie tom drugi jest najlepszy z całej serii.

Bezkresne Morze, Pradawna Matka. Majestatyczni i groźni Myśliwi(budzący moją grozę za każdym razem). Torak zawitał do bardzo pięknej, a zarazem groźnej krainy, sprawiającej, że przeszywa mnie dreszcz. Jeżeli w świecie Pradawnego Mroku miałabym wybrać swój klan, z pewnością byłby to Klan Foki.
A gdybym miała wybrać moją ulubioną część serii z pewnością postawiłabym na tą...

2026

II część opowieści o Toraku, Wilku, Renn i nowych klanach nie rozczarowała mnie. Bardzo podobał mi się motyw Pożeraczy Dusz.
No i cóż? Czas na część III :).

Wciągająca książka, pisana łatwym językiem, czyta się ją szybko.

Oceniam ją bardzo wysoko, bo jest to jedna z tych książek gdzie podczas czytania przestaje się widzieć litery a podąża się za bohaterem w świecie wyobraźni zupełnie jakby oglądało się film :)

Jedyny minus - fabuła jest dość przewidywalna

Dobra książka . Polecam .

Dyskusje

1 089