Wędrujący duch

Okładka książki Wędrujący duch
Michelle Paver Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Kroniki Pradawnego Mroku (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Kroniki Pradawnego Mroku (tom 2)
Spirit Walker
W.A.B.
2006-09-15
2006-09-15
Tomasz Piwowarczyk
przeszłość magia przygoda fantasy

więcej Więcej

Książka, która rozwija się szybciej od poprzedniej książki, wszystko dzieje się bowiem od początku, a świat wykreowany w utworze przez autorkę rozbrzmiewa z dużą ilością epitetów. I bardzo dobrze.

Na półkach: , , , , ,

Po ciężkich zmaganiach z Pożeraczem Dusz Torak ma trochę wytchnienia. Przygarnął go klan Kruków, ale jego Wilczy Brat powędrował do swojego stada. Z jednej strony blisko jest Renn i Fin-Kedinn, z drugiej chłopiec czuje się opuszczony i męczą go tajemnice dotyczące jego ojca.

Spokój nie może jednak trwać wiecznie, w Lesie pojawia się zaraza. Ludzie popadają w obłęd i...

Torak, Wilk oraz Renn tym razem odwiedzili morskie klany i odkryli nie tylko tajemnicę groźnej choroby, ale także istotne fakty na temat samego Toraka. Wartka akcja, zagadki i rozterki postaci gwarantowały ciekawą lekturę.

Urocza książka dla młodzieży. Cieszę się, że poznałam tę serię.

Jak w przypadku pierwszej części - niesamowita historia, do tego prowadzona, głównie w morskim krajobrazie - wróciłam do dzieciństwa - kiedy wyobrażałam sobie, że w stawie koło domu żyje wieloryb.
Pobudza wyobraźnię, pozwala poczuć pierwotną naturę i za nią zatęsknić.
Do tego stawia też pytania o naturę zła, więc trafi - tak jak poprzednia do szerokiego grona czytelników.

Świetna kontynuacja pierwszej części. Autorka po raz kolejny pokazała, że świetnie zna się narzeczy i pięknie potrafi przedstawić obraz człowieka oraz natury. Potrafi złączyć te dwa światy. Książka wciąga. Nawet nie zdążyłem się obejrzeć a już znajdowała się w dziale "przeczytane"! :)

Książka adresowana jest do dzieci i młodzieży ale dorośli też mogą ją czytać z zainteresowaniem. Według mnie tom drugi jest najlepszy z całej serii.

Bezkresne Morze, Pradawna Matka. Majestatyczni i groźni Myśliwi(budzący moją grozę za każdym razem). Torak zawitał do bardzo pięknej, a zarazem groźnej krainy, sprawiającej, że przeszywa mnie dreszcz. Jeżeli w świecie Pradawnego Mroku miałabym wybrać swój klan, z pewnością byłby to Klan Foki.
A gdybym miała wybrać moją ulubioną część serii z pewnością postawiłabym na tą...

2062

II część opowieści o Toraku, Wilku, Renn i nowych klanach nie rozczarowała mnie. Bardzo podobał mi się motyw Pożeraczy Dusz.
No i cóż? Czas na część III :).

1 128
  • Fantastyka