rozwiń zwiń

Królowa lata

Okładka książki Królowa lata
Melissa Marr Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Królowa lata (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Natalia Wiśniewska
królowa lata wróżki

Okładka książki Kruki Odyna Kelley Armstrong, Melissa Marr
Ocena 7,3
Kruki Odyna Kelley Armstrong, M...
Okładka książki Wilki Lokiego Kelley Armstrong, Melissa Marr
Ocena 7,0
Wilki Lokiego Kelley Armstrong, M...

Książka jest świetna! Bardzo wciąga i ma ciekawą fabułę czas czytania to ok. tydzień. Niezmiernie mi się podobała a szczególnie postać Setha Morgana

Książka sama w sobie fajna, akcje jaka tam się rozgrywała trzymała w napięciu, lecz najbardziej zawiodłam się na zakończeniu.

Po serii o nieśmiertelnych Melissa Marr weszła na kolejną ścieżkę świata fantasy. Całkiem ciekawie się zapowiada

Na trzeźwo nie da się czytać.
Ocena końcowa 0.5/10.

Ps. Lepiej się bawiłam czytając Dumę i Uprzedzenie😂

Na trzeźwo nie da się czytać.
Ocena końcowa 0.5/10.

Ps. Lepiej się bawiłam czytając Dumę i Uprzedzenie😂

Królowa lata autorstwa Melissa Marr jest pierwszą częścią cyklu o tym samym tytule. Historia świata pełnego wróżek. Istot magicznych w którym żyła Aislinn, ma siedemnaście lat  i od zawsze je dostrzega. Jednak w życiu kieruje się trzema zasadami. Nie patrz na niewidzialna wróżki. Nie rozmawiaj z nimi. I przede wszystkim nie przycjągaj ich uwagi. Niestety te zasady przestają działać gdy przychodzi mierzyć jej się z podstępnym królem lata.
Książki o tematyce wróżek są niezwykle złożone, prawa dotyczące Faeries dzielą je na dwa różne dwory dobrych jaki I złych wróżek. Świat wróżek Marr nie przypomina skrzydlatych duszków lecz większych rozmiarów żywiących się cierpieniem i bólem istoty. Jednak to nadal są te dobre wróżki.
Król musi znaleźć sobie królową, z którą będzie rządzić dworem. Jednak to nie jest proste zadanie gdy dochodzą nastoletnie uczucia. Podczas mojego pierwszego spotkania z tą pozycją, trochę mie zniechęciła. Temat wróżek w każdej książce mnie przeraża to świat pełen mrocznych warstw najbardziej okrutnych istot magicznych. Doceniam trud jaki autorka włożyła w tak dobre oddanie ich świata i cytaty z wielu innych podobnych pozycji.
Ocena: 7

Pierwszy raz w życiu, miałam do czynienia z wróżkami ,w książce. Zwykle czytam o aniołach, a tu taka spontaniczna zmiana. Do póki nie wzięłam tej książki w swoje dłonie, wróżki kojarzyły mi się ze wszystkim co dobre i niewinne. Pewnie to przez wytwórnie "Disneya"... Autorka zaskoczyła mnie swoją wizją na temat, tych stworzeń. Przyznam, że ta wersja dużo bardziej mi się podoba.

Mimo to, książka okazała się dla mnie bardzo monotonna i przewidywalna...

Mam nadzieję, że kolejny Tom w prawi mnie w osłupienie, bo tutaj nadzwyczajnie jakoś tego nie odczułam. Po prostu, było to dla mnie przyjemne romansidło, z niewielką dawką mrocznych emocji. W Tomie II powinnam znaleźć ich dużo więcej, więc jestem bardzo ciekawa Mrocznego Króla Iriala.

Uwielbiam takie ksiażki, które czyta sie dosłownie w jeden wieczór. Jak dla mnie książka ciekawa, może bez szaleństwa, jeżeli chodzi o przedstawienie bohaterów, na pewno chciałabym wiedzieć coś więcej o matce głównej bohaterki i historia Setha mogłaby być troche bardziej rozwinięta, ale szczerze? nie mogę sie doczekać kolejnego tomu :D

Książkę pochłonęłam bardzo szybko. Czyta się ją szybko i przyjemnie. Bardzo polubiłam podejście autorki do tematu świata fantasy, którego można się bać, tak jak główna bohaterka Aislinn. Bohaterowie powieści zyskali moją sympatię z wyjątkiem Keenana ale podejrzewam, że w późniejszych częściach pod wpływem Donii przestane mnie ta postać irytować. Dużym atutem są cytaty na początku każdego rozdziału. Widać,że autorka sięgnęła do źródeł tworząc świat wróżek. Niestety większość z tych pozycji jest niedostępna na polskim rynku.

Okładka jest przyjemna wizualnie z charakterystyczną szatą graficzną tytułu, co ułatwia skojarzenie dalszych części. Czcionka wewnątrz jest w sam raz i nie męczy czytelnika.

Po przeczytaniu tej książki zostały mi mieszane odczucia. Z jednej strony szybko się ją czytało, a pomysł był całkiem ciekawy. Z drugiej strony byli infantylni i mało rozbudowani bohaterowie, dziwne, nie do końca logiczne przeskoki w akcji i brak rozwijania innych wątków. Nie czytało się tej książki źle, ale nie czytało się jej też bardzo dobrze.

Po trudnej w swej przemowie poprzedniej pochłoniętej przeze mnie pozycji potrzebowałam czegoś lżejszego.Seria o wróżkach taką mi się wydawała. Jest tu to czego szukam w fantasy:baśniowe stworzenia,magia,przyjaciele nie ranią,miłość istnieje..bajka po prostu.Czasem potrzebujemy wejść do świata baśni by uwierzyć w niektóre wartości ta seria moim zdaniem spełnia tą rolę.