Królowa lata

Melissa Marr Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Królowa lata (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Wicked Lovely
Natalia Wiśniewska
królowa lata wróżki

Okładka książki Kruki Odyna Kelley Armstrong, Melissa Marr
7,4
Kruki Odyna Kelley Armstrong, M...
Okładka książki Wilki Lokiego Kelley Armstrong, Melissa Marr
7,1
Wilki Lokiego Kelley Armstrong, M...
Okładka książki Thors Serpents Kelley Armstrong, Melissa Marr
7,0
Thors Serpents Kelley Armstrong, M...
Okładka książki Dark Futures Melissa Marr, Kami Garcia, Carrie Ryan
0,0
Dark Futures Melissa Marr, Kami ...

Uwielbiam takie ksiażki, które czyta sie dosłownie w jeden wieczór. Jak dla mnie książka ciekawa, może bez szaleństwa, jeżeli chodzi o przedstawienie bohaterów, na pewno chciałabym wiedzieć coś więcej o matce głównej bohaterki i historia Setha mogłaby być troche bardziej rozwinięta, ale szczerze? nie mogę sie doczekać kolejnego tomu :D

Książkę pochłonęłam bardzo szybko. Czyta się ją szybko i przyjemnie. Bardzo polubiłam podejście autorki do tematu świata fantasy, którego można się bać, tak jak główna bohaterka Aislinn. Bohaterowie powieści zyskali moją sympatię z wyjątkiem Keenana ale podejrzewam, że w późniejszych częściach pod wpływem Donii przestane mnie ta postać irytować. Dużym atutem są cytaty na...

Po przeczytaniu tej książki zostały mi mieszane odczucia. Z jednej strony szybko się ją czytało, a pomysł był całkiem ciekawy. Z drugiej strony byli infantylni i mało rozbudowani bohaterowie, dziwne, nie do końca logiczne przeskoki w akcji i brak rozwijania innych wątków. Nie czytało się tej książki źle, ale nie czytało się jej też bardzo dobrze.

Po trudnej w swej przemowie poprzedniej pochłoniętej przeze mnie pozycji potrzebowałam czegoś lżejszego.Seria o wróżkach taką mi się wydawała. Jest tu to czego szukam w fantasy:baśniowe stworzenia,magia,przyjaciele nie ranią,miłość istnieje..bajka po prostu.Czasem potrzebujemy wejść do świata baśni by uwierzyć w niektóre wartości ta seria moim zdaniem spełnia tą rolę.

Przyjemna pozycja o wróżkach,zakochanej dziewczynie i chłopaku. Czyta się szybko,ale sprawia,że jestem ciekawa dalszego ciągu ; może będzie więcej akcji i emocji.

Nie jestem fanką fantastyki, ale czasem lubię sięgnąć po książkę z tego gatunku. Kiedy trafiłam na tę opowieść naprawdę się zaintrygowałam. Okazało się, że to dobry wybór. Historia jest ciekawa, w książce nie brakuje ciekawostek z starych mitologi lub ksiąg o wróżkach. Bardzo przyjaźni bohaterowie i dobrze wymyślone połączenie dwóch światów. Jedynie mogę się przyczepić do...

chyba ulubiona seria z tak popularnego wówczas (nie wiem jak teraz), głównego nurtu młodzieżowego - fantasy romans. Jestem prawie pewna, że gdyby miała zostać przeczytana ponownie, nie przetrwałaby próby czasu ale że wspominam ją bardzo dobrze - top w swojej kategorii (ostatnia część przeczytana nawet w oryginale i dopiero potem po polsku - nie mogłam czekać aż wyjdzie...

Dobre, młodzieżowe fantasy. Aislinn widzi to , czego nie widzą inni - wróżki: piękne i potworne, dobre i straszliwe. Pochodzi z rodziny widzących kobiet, ale zna zasady... Co z tego, jeśli przeznaczenie ma inne plany. Nawet wciągająca intryga, chociaż nie do końca wykorzystana. Pomysł ma potencjał, więc liczę, że w kolejnych tomach notowania pójdą w górę:)

🌸🌸Dzisiaj mam dla Was szczyptę Fantastyki. Co powiecie na wróżki i miłość w tle? Czytaliście może serię "Królowa Lata" autorstwa Melissy Marr?

A czy ja polecam? Zobaczcie już na blogu.

Na półkach: , , , , ,

Cóż mogę powiedzieć pozytywnego o tej książce? Fabuła była ciekawa, ale niestety jak dla mnie mało oryginalna. Zakończenie nie przypasowało mi, ale to BARDZO. Zawiodłam się, rozczarowałam i nie mogę w tym stanie powiedzieć, czy zabiorę się za Króla Mroku. Dodatkowy, mały plusik dostaje autorka za wymyślne imiona, których nie spotkałam w żadnej innej książce, no może z...

Dyskusje

2 356