Ikabog

Media Rodzina
The Ickabog
opowiadania, powieści dla dzieci
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz

Po raz kolejny Rowling zaskoczyła mnie książką dla dzieci. Te potrafi pisać wspaniale. To piękna i wzruszająca historia z morałem dla starszych dzieci, chociaż moim zdaniem każdy powinien ją przeczytać. Zdecydowanie polecam!!

Nie podoba mi sie to wydanie Rowling - Harry Potter bardziej mi się podobał, ale to może dlatego, że Harry'ego czytałam w oryginale. W ogóle to ostatnio zawiodłam sie na tłumaczach.

Najnowsza opowieść dla dzieci od J.K. Rowling premierę w formie papierowej będzie miała w listopadzie br. Natomiast czytelnicy, którzy wcześniej chcą się zapoznać z opowieścią mogą to zrobić na stronie wydawcy (wydawnictwo media rodzina), gdzie od sierpnia do 25 września opowieść była publikowana w odcinkach.

„Ikabog” to baśniowa opowieść o krainie Coniemiary władanej...

"Ikabog, Ikabog,
jeszcze jeden krok,
Ikabog, ikabog,
skacz aż zmylisz krok"

Opowieść niby dla dzieci, ale przepadłam. Ikabog przekazuje dobre wartości, opowiada o nadziei, władzy i niejednoznacznych postaciach.

Co prawda pojawiły się krystalicznie dobre i krystalicznie złe postacie, ale nie brakuje również tych szarych, jak Prot, który wścieka się na Lilkę i samolubny...

Historia o Ikabogu to wciągająca bajka nie tylko dla dzieci. Sama nieźle się wkręciłam w opowieść podczas czytania najmłodszym.
64 rozdziały to też fajna alternatywa na zagospodarowanie dziecięcego czasu przed snem na całe 2 miesiące.
Polecam zapoznanie się również z wersją oryginalną (bo jednak przy tłumaczeniu ucieka nieco "smaczków")

Dyskusje

• Dla dzieci
  • Chcę w prezencie
  • 2020
  • Biblioteczka dziewczynek
  • TBR do konca roku i pzn
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Ikabog