Przygody w dżungli Łubu-dubu

Okładka książki Przygody w dżungli Łubu-dubu Marcin Mortka
Okładka książki Przygody w dżungli Łubu-dubu
Marcin Mortka Wydawnictwo: Wilga Seria: biuro podróży nosorożki papti literatura dziecięca
literatura dziecięca
biuro podróży nosorożki papti
Wilga
2020-03-25
2020-03-25
dla dzieci podróże nosorożka dżungla przyjaźń relacje

Kasdepke ma niezwykły talent do książek dla dzieci. Polecam wszystkim dzieciakom, ich rodzicom, babciom, dziadkom, ciociom i wujkom też :)

Ulubiona książka mojego dziecka. Ciekawe przygody, piękne ilustracje. Książka pobudza wyobraźnię, przyjemnie się czyta.

Bardzo barwna, kolorowa, pełna przygód książka o przygodach nosorożki Papti, która wraz z przyjaciółmi (papugą Gagadułą i leniwcem Śpiochem) prowadzą biuro podróży.

Biuro mieści się w dżungli Łubu-dubu. Z początku interes nie kręci się zbyt dobrze, ale jak to mówią, najważniejsze pierwsze koty za płoty, i już wkrótce Papti ma ręce pełne roboty.

Książka podzielona jest na rozdziały. Każdy rozdział stanowi osobną historię, każdy o innym zwierzęciu. I tak Papti musi znaleźć wymarzone wakacje m.in. dla pragnącego ciszy i spokoju słonia Kruszynka, wiecznie deptanego krokodyla Tapleusza, płochliwej zebry Paseczka, potrzebującego swobody i przestrzeni żyrafy Żyrafała czy królewskich wakacji dla lwa Rykitiki. Każdy rozdział zakończony jest pocztówką przysłaną przez wdzięczne za wakacje zwierzęta. Dodatkowo ostatni rozdział jest jednocześnie wprowadzeniem do dalszych przygód Papti mających miejsce w drugim tomie pt. "Papti i góra na horyzoncie" - przyjaciele wyruszają w podróż do Ameryki Południowej.

Przyznam, że jest to bardzo sympatyczna książeczka. Wraz z jej bohaterami sami mamy okazję wyruszyć na wakacje i trochę pozwiedzać - a w dzisiejszych czasach dobre i to! Papti zwyczajnie nie da się nie lubić!

Polecam na odstresowanie. Zwłaszcza dorosłym czytelnikom ;)

Książka podzielona jest na...

Moja 5 matka jest zachwycona. Uwielbia Nosorożkę Papti. .
Pełna kolorowych obrazków i niesamowitych przygód. .
Książka podzielona na 10 rozdziałów, każde o innym zwierzątku, korzystającym z biura podróży Nosorożki Papti. .

Moja 5 matka jest zachwycona. Uwielbia Nosorożkę Papti. .
Pełna kolorowych obrazków i niesamowitych przygód. .

• Dla dzieci
  • Wspólne czytanie z dziećmi