Osiedle RZNiW

więcej Więcej

Wyróżniona opinia i

Osiedle RZNiW

przeczytanych książek 1153 napisanych opinii 553

Autor wszedł w klimat osiedlowej społeczności, całkiem nieźle, chociaż na pewno nie dorównał w połowie rzeczywistości - i to dobrze, bo nie chciałabym większej dawki tej "rzeczywistości".
I niezmiennie zaskakuje zakończeniem.

Książka dość dobra, a na pewno oryginalna. Jest pisana językiem młodzieżowym co nie do końca oznacza iż jest to pozycja wyłącznie dla młodzieży. Czyta się bardzo szybko z racji na dużą ilość dialogów. Momentami troszkę przekolorowana ( zwłaszcza opis walki na pięści ) i zakończenie mogłoby być lepsze, ale generalnie warta przeczytania.

Wiadomo, że książki Mrozą chłonie się bo są nieprzewidywalne. Ja ciągle czekam na przełom. Na jego książkę gdzie w końcu powiem "o, to było dobre". Liczę, że kiedyś się doczekam. Co do RZNiW to końcówka była fajna, chociaż licealiści superhero trochę na wyrost :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zaskakujące zwroty akcji a także zakończenie. Brawo Mróz! Tak lubię

Jestem zachwycona! Kolejna książka Mroza, którą połknęłam w kilka dni. Język ulic początku XXw. Odbija się opolskie osiedle ZWM. Czuję pokłon w stronę Magika z K44. Zwrot akcji które lubię.
Dziękówa Mróz. Nara
Dozo w Opolu :)

Czyta się nieźle jak wszystkie Mroza, ale wkurzają schematy, odzywki i przytaczane ciekawostki, żywcem wyjęte z Chyłki.

Panie Mróz, znów Pan nas zakręcił:)
Brakuje mi czegoś w zakończeniu, również dialogi trącą mocno Chyłką i Zordonem? To tylko drobiazg, czepiam się.
Za dużo mi się podoba w całości żeby nad tym się rozwodzić...
Oddał Pan klimat lat 2000... młodzieży, muzyki, blokowisk, języka -nie cierpię przekleństw, ale w książkach Pana Mroza zawsze wydają się w odpowiednim miejscu i...

Akcja toczy się na klasycznym blokowisku w Warszawie w latach dwutysięcznych.
Deso chłopak wychowywany przez babcię prezentuje klasycznego "dresa" Tworzy hip hop i nie przejmuje się niczym oprócz jak tego skąd wziąść hajs na własny użytek.
Wika, uczennica z dobrego ale nie bogatego domu- kujonka z niską samooceną ale niezwykle inteligentna.
Jednej nocy Deso dostaje sms...

Ostatnio zaczynam mieć wrażenie, że to wstyd przyznawać się do czytania Mroza. Jak dla mnie już za dużo go wszędzie- coś jakby fascynować się kolejnym tańcem z jakąś niby gwiazdą (zwłaszcza gdy tańca nie lubię, a gwiazdy nie znam). Ale co ja mogę poradzić, że tak fajnie się go czyta? Kolejne książki tak są różne, inne... a jednak takie same i tyle je łączy ;)

Zakochałam się w niej bez pamięci.

3 720
    1 025