Osiedle RZNiW

literatura polska

Wyróżniona opinia i

Osiedle RZNiW

przeczytanych książek 1511 napisanych opinii 665

Dobrze się czyta, a sama historia jest wciągająca. Zakończenie historii jednak psuje klimat jaki udało się autorowi zbudować. Jakby zabrakło pomysłu na podsumowanie całości.

Bardzo Dobre się czyta. Kultowe teksty i numery Polskiego Hip Hopu. Od tej książki zaczęła się Moja przygoda z książkami Remigiusza Mroza 📖📚📗📘📙🔖

Książkę czyta się naprawdę dobrze, akcja jest interesująca, a główne postacie, zarówno męska jak i żeńska są wielowymiarowe i wzbudzają nasze zainteresowanie a nawet sympatię (jeżeli pamięta się tamte czasy i wychowywało się na takim osiedlu).
Trochę dziwny jest język używany na blokowisku, o ile wulgaryzmy dla młodzieży są całkowicie normalne (i wtedy i obecnie),a w środowisku hip-hopu pewne powiedzenia mogły być używane, to część porównań jest bardzo dziwaczna i moim zdaniem używana na siłę (szczególnie przez głównego bohatera ale i przez część postaci pobocznych) co wybijało mnie z klimatu a wręcz śmieszyło (bo jak ktoś by używał takich porównań to raczej nie byłby "ziomkiem").
Generalnie ciekawa pozycja i choć w pewnej chwili można się domyślać w jakim kierunku podąża fabuła, to książka wara poświęcenia dla niej trochę czasu.

Dawno żadna książka nie obudziła we mnie takich emocji związanych ze wspomnieniami z czasów młodości. Nawet jeśli w latach 2000 nie byliście wielkimi fanami polskiego hip hopu, lecz pamiętacie "kitranie się" z papierosem za szkołą, o ile nie szło się do parku na wagary, domówki w kłębach dymu, i komunikator Gadu Gadu, to książka będzie dla Was wehikułem czasu, ktory przeniesie Was na blokowisko z tamtych czasów. Mróz standardowo zaskakuje nieźle przemyślaną intrygą, a z bohaterami szkoda się rozstać.

Książka genialna! Super zbudowane postacie, jedną gwiazdkę odejmuje za to, że mniej więcej w połowie książki wpadłam na to jakie może być zakończenie, ale mimo to uważam, że książka świetna

Myślałam, że nie odnajdę się we wczesnych latach dwutysięcznych, jednak przyszło mi to bardzo łatwo. Nie miałam problemu wejść w te czasy, mimo, że sama wtedy byłam dzieckiem. Nie pamiętam więc, jak one wyglądały, ale muszę przyznać, że Mróz trochę mi je przybliżył. Mróz przedstawia nam osiedle, które nie należy do najprzyjemniejszych. Deso, który żyje tu i teraz, tworzy swoją muzykę, co pozwala mu wyrwać się z codzienności chociaż na chwilę. Pewnej nocy otrzymuje wiadomość z prośbą o pomoc, nie zna nadawcy, nie wie również, że będzie to początek wielu wydarzeń, które później się rozegrają. Wiadomość ta komplikuje mu życie, a także doprowadza do nowej znajomości z Żabą - szkolną koleżanką. Co ciekawe, gdyby nie zaginięcie Izy Mikulskiej, w które się angażuje nigdy by z nią nie porozmawiał.
Dlaczego Iza zaginęła? Jakie konsekwencje czekają na Deso i Żabę?
Tego dowiecie się czytając "Osiedle RZNiW" Remigiusza Mroza.

Jedyny zarzut jaki mam to język. Ja rozumiem, że lata dwutysięczne, początki właściwie, rap, chłopak taki jak Deso, ale język to nie dla mnie był... Niestety niektóre porównania były aż nie na miejscu - moim zdaniem. Mimo to książka zaskakuje, wciąga i dobrze się ją czyta!

"Moja pierwsza książka Mroza..."
Tak, jestem z tej grupy czytelników pozycji, która zaliczyła "swój pierwszy raz" z Mrozem na Osiedlu Rzniw.

Teraz już wiem na czym polega fenomen Autora. Moja ocena jest tak wysoka, ponieważ książkę pochłonęłam, jest bardzo wciągająca, a historia nieszablonowa.

Nie mam porównania do innych książek, pisarza, nie wiem czy Osiedle Rzniw jest lepsze od Chyłki itp, ale tą polecam!

"Moja pierwsza książka Mroza..."

Nie mam porównania do innych książek, pisarza, nie wiem czy Osiedle Rzniw...

Bardzo fajna ;)

Bardzo fajna ;)

Powiem bardzo krótko że super ja i moje koleżanki czytaliśmy po nocach żeby ją skończyć bo nie można się oderwać ,środek książki szok a koniec to tylko mogę napisać ,,co tu się odwaliło ,,polecam że młodzieży

„Osiedle RZNiW” to była moja pierwsza książka spod pióra Mroza. I jest G E N I A L N A. Świetna postać Deso i Żaby, oraz ich charaktery. Każdy szczegół został przemyślany. Bywają momenty, które dla niektórych mogą być po prostu obrzydliwe.
Nawet teraz jak odtwarzam sobie w pamięci tę historię to wszystko sobie bardzo dokładnie wyobrażam. Z ogromną chęcią obejrzałabym ekranizację tej książki.
Ta książka była naprawdę tak dobra, że ciężko mi ją opisać słowami. Trzeba się o tym przekonać samemu.

Video

Video