Zimny chirurg

literatura polska
kryminał, sensacja, thriller
9788381952170
literatura polska

Krótko. Max w swoim żywiole. Makabrycznie, strasznie, przerażająco. Ciary na plecach:) Po Rzeźniku z Niebuszewa pora na drugiego seryjnego morderce - Zimnego Chirurga. Ogólnie bez bicia piany. Książka super. Warto poznać historie tego mordercy. Czekam na kolejne powieści o seryjnych mordercach Pana Czornyja. Polecam. Warto :)

[ RECENZJA ]

Max Czornyj „Zimny Chirurg”

Najlepsza książka Maxa Czornyja najlepszego wydawnictwa #filia !!!
Prawdziwa historia Edmunda Kolanowskiego opisana rewelacyjnie stylem pamiętnika.
Na pierwszy rzut oka, zwykły przeciętny mężczyzna. Mąż i ojciec. A z drugiej potwór, w którym drzemie uśpiony instynkt budzący się co jakiś czas. Dewiant fascynujący...

Jedno z najbardziej przerażających studiów psychopatii jakie czytałem - a pozycje dotyczące seryjniaków i masowych pochłaniam w tempie dziecka jedzącego krem czekoladowy. Czornyj ma bardzo lekkie pióro co pozwala przemknąć przez ten paskudny temat w ciągu kilku godzin, z wypiekami na twarzy i nie mogąc odłożyć książki. Jednocześnie w pełni wytłumaczył się z upłynnienia...

Nie zgodzę się z tezą, że autor tej książki zaczyna odklejać się od rzeczywistości. Przeciwnie rzeczywistość zdaje się mocno go oplatać – momentami nawet dusić. Nie znam innych książek tego autora. Przyznam szczerze, że nigdy wcześniej o nim nie słyszałem. Gdyby nie zdjęcie Kolanowskiego z wizji lokalnej na cmentarzu, które pojawiło się na jednej ze stron na Facebooku i...

Autor chyba zaczyna na dobre odklejać się od rzeczywistości w świat psychopatii, ale w tym wypadku to stety lub nie robi to z wielką korzyścią dla czytelnika. Pokręcona książka tak jak pokręcony był Edek, czyta się jak prawdziwy pamiętnik chorego umysłu. Tyle w temacie.
Pełna recenzja jak zwykle na blogu.

Krymiłał oparty na faktach, godny polecenia. Edmund Kolanowski jest nekrofilem i mordercą, który wycina swoim ofiarom narządy płciowe.
Opisy morderstw makabryczne i momentami przerażające. Kolejny dobry kryminał Maxa Czornyja.

Bohaterem jest prawdziwy seryjny zabójca. Mocna książka oparta na faktach, momentami aż przerażająca opisami zbrodni.

Przez przypadek sięgnąłem po tę książkę. Szukając czegoś na weekend. Nie znałem autora wczesniej. Generalnie czytam sporo od ekonomii pod kryminał. Książka fenomenalna przeczytałem cała w jeden wieczór. Lubię takie kryminaly , nie zmyślone ale na faktach. Wrócę już niedługo to twórczości Maxa. Sięgam właśnie po Rzeźnika. I polecam

Był sobie Kiedyś taki Ed..Edek..Mundek Kolanowski..i dzięki Bogu,że go już nie ma..bo tak popierzonego gościa jeszcze nie widzieliście..No po tej lekturze już mnie chyba nic nie zdziwi..Jeśli chcecie, żeby Ed..wciągnał was w swoją historię..a wtrące, że był mordercą i nekrofilem..to zapraszam do lektury..Treść obrzydliwa, ale wciąga jak bagno..

Czarny Czornyj.
Zgodnie z nickiem naprawdę jestem crime lover, a to co zaserwował w tej książce Max Czornyj było smakowitą ucztą choć czasem budzącą potężny niesmak. Bez dwóch zdań to jedna z najmocniejszych pozycji jakie było mi dane przeczytać w tym roku, a w końcu wśród nich były już inne dzieła tego autora co o czymś świadczy. Do tej pory na wspomnienie paru momentów...

Dyskusje

• 2020
  • 2020
  • Ebook
  • Legimi
  • Przeczytane 2020

Dodaj cytat z książki Zimny chirurg