Wielbiciel

Filia
2020-06-17
2020-06-17
9788381951500
porwanie szantaż literatura polska thriller psychologiczny

Bardzo wciągająca książka, było super :)

Bardzo wciągająca książka, było super :)

Max Czornyj to jeden z moich ulubionych autorów sensacji i thillerów. Jego książki zapadaja w pamięć, dzięki wielowątkowej, ciekawej fabule, zróżnicowanym i nie tuzinkowym postaciom, oraz pędzącej akcji. Tym razem tez sie nie zawiodłam :-)) Polecam bardzo 🙂

Powieści historyczne i wszystko co odtwórcze Czornyja to dla mnie rewelacja. Ale gdy przychodzi fabuła autorska, strasznie się męczę.

Jak zwykle niezawodny

Jak zwykle niezawodny

twórczość Maxa Czornyja znajduje się w mojej pierwszej ,,trójce"- niestety ta pozycja mnie bardzo rozczarowała, przeczytałam bo nie lubię zostawiać książki niedokończonej, jednak dla mnie było to bardzo negatywne przeżycie

Początek rzeczywiście wciągający, ale im dalej, tym bardziej nużąca książka się staje.

Trochę się zawiodłam.
Na początku wciągnęło mnie bardzo, wątek polityczny był bardzo dobry. Z zainteresowaniem czytałam (słuchałam w audiobooku),ciekawa jakie jest drugie dno tej historii. Od tej części jednak bardzo odstaje wątek policjanta i wątek Diany (na tyle wybija z rytmu, że aż sprawdziłam czy nie przeskoczyło mi na inną książkę).
Samo wyjaśnienie fabuły mnie nie zachwyciło, uważam je za trochę odrealnione i naiwne. Końcówka zbyt przyspieszona.

Ogółem - tak średnio bym powiedziała.

Trochę się zawiodłam.
Samo wyjaśnienie fabuły mnie nie...

Pomimo, że pierwszy rozdział z politykiem bardzo mi się dłużył tak reszta bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Ostatnie 50 stron przeczytane jednym tchem z ciarkami na rękach. Bardzo zaskakujące zakończenie. Nie byłam przekonana do książki, ze względu na liczną ilość negatywnych komentarzy, jednak autor poraz kolejny mnie nie zawiódł.

Mocna książka, czułam strach jak ją czytałam.Nie polecam czytać po ciemku :D

Mocna książka, czułam strach jak ją czytałam.Nie polecam czytać po ciemku :D

Gubiłam się w konstrukcji powieści.
Zupełnie jakby w pewnym momencie na historię o porwaniu, intrydze politycznej nałożyła się inna historia. Obie są ciekawe, obie mają potencjał, ale połączone razem nie wybrzmiały. A szkoda.

Gubiłam się w konstrukcji powieści.

• Max Czornyj
  • Przeczytane 2020