Wielbiciel

Filia
2020-06-17
2020-06-17
9788381951500
porwanie szantaż literatura polska thriller psychologiczny

więcej Więcej

Po raz pierwszy Max Czornyj zawiódł moje oczekiwania. Nie dlatego, że czegoś tej książce brakuje. Jednak poprzednio czytane jego książki wbijały mnie w fotel, a Wielbiciel- to po prostu tylko dobry kryminał ze zgrabną fabułą.

Dobra książka. Część o policjancie napisana tak, że czułam opary alkoholu. Ciekawy pomysł na schemat i zaskakujące zakończenie.

Jest to pozycja od Maxa Czornyja, którą czytałam wyjątkowo długo. Znając możliwości autora z jego innych książek spodziewałam się czegoś o wiele lepszego. Nie zmienia to faktu, że sam pomysł był naprawdę dobry.
Szajer zrobił najlepszą robotę w tej książce. Najbardziej męczył mnie wątek o komisarzu Feliksie Glazurze, który był alkoholikiem. Zdecydowanie zajął za dużo...

Podobała mi się, chociaż dziwne, bo nie lubię, gdy w książce przewija się polityka, czy dziennikarstwo, a w tej powieści jest to praktycznie głównym motywem. Historia podzielona jest na trzy części, które na koniec się łączą - mimo, że historia jest grubymi nićmi szyta, to i tak fajnie mi się czytało. Najbardziej podobała mi się część ta ze skrzywionym...

Zdecydowanie najsłabsza książka autora. Wynudziłam się

Sama konstrukcja książki mi się podobała. 3 odmienne historię. Niestety zakończenie i połączenie tych wątków jak dla mnie zbyt słabe. Spodziewałam się czegoś mocniejszego.

Najgorsza książka Autora, ledwo ją zmęczyłam. Nijaka, części na siłę złączone w jedną całość. Zupełnie nie ten styl co w pozostałych książkach. Nie polecam.

Trzy części jak trzy pary wypranych majtasów wiszące na jednym sznurku - taki między nimi związek. W czwartej części ktoś je zdjął i spiął razem klamerką.
Moja pierwsza książka pana Czornego i nie podobała mi się. Ani styl ani opowieść. Plus niesłychanie płytkie wtręty polityczno-społeczne.
Dlaczego taki poczytny? Może źle trafiłam - spróbuję i jak już ochłonę za miesiąc,...

Do tej pory twórczość Maxa Czornyja znałam tylko dzięki książkom z serii o komisarzu Deryło, które do tej pory są dla mnie jednymi z najlepszych kryminałów. Sięgając po "Wielbiciela" spodziewałam się kolejnych fajerwerków, których niestety, ale tym razem zabrakło. Co nie zagrało w "Wielbicielu", że oceniłam go tak nisko?

Przede wszystkim możliwości autora, które już znam...

Ciekawie się rozwija. Zakończenie zaskakuje. Świetna.

• 2020
  • 2020