Central Park

2014-03-01
Joanna Prądzyńska
literatura francuska
Inne

8,5 gwiazdek, wątek miłosny był raczej oczywisty i przewidywalny, ale ogólnie książka bardzo wciągająca i zajebiste zwroty akcji

Za to kocham Musso! Trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, jesteś w stanie zupełnie zatracić się w lekturze i po prostu tam „być”. Uwielbiam ten stan, gdy w 100% wchodzę w ten inny świat, który pochłania.
Zdecydowanie tego szukam w książkach a ta mi to dała.

Zdecydowanie tego szukam w książkach a ta mi to dała.

Moje drugie spotkanie z tym jakże genialnym autorem.
Świetna trzymająca w napięciu historia i zaskakujące zakończenie. Do tego pióro Musso jest tak nasiąknięte tajemnicą i dreszczykiem, że miałam naprawdę ogromny problem aby od lektury oderwać się choć na parę chwil.
Polecam

Moje drugie spotkanie z tym jakże genialnym autorem.
Polecam

niby kryminał a romans, ale potwierdza moje przekonania dlaczego chorujemy

niby kryminał a romans, ale potwierdza moje przekonania dlaczego chorujemy

Jak zwykle się nie zawiodłam 🙂 historia z zaskakującym zakończeniem to jest coś co uwielbiam 😍

Świetna książka. Czyta się ją jednym tchem. Niespodziewane zwroty akcji i niesamowite zakończenie.

Jeszcze nigdy nie przeczytałam tak dziwnej a jednocześnie tak pięknej książki.Czytajac kolejne strony parę razy przyszło mi do głowy że jednak nie wytrwam do końca tej historii. Ale nie zrezygnowałam i nie żałuję.Przepiekna historia.

Kryminał, thriller, powieść detektywistyczna, psychologiczna, romans? Trudno powiedzieć, co wydobywa się z tej książki na pierwszy plan. Niewątpliwie świetna rozrywka. Książka, którą dobrze i lekko się czyta.

Alice, paryska policjantka i Gabriel, muzyk jazzowy budzą się na ławce w Central Parku przykuci do siebie kajdankami. Dalej jest już jak w kolejce górskiej - wydarzenie goni wydarzenie, wątek goni wątek. Nie brak retrospekcji, ślepych tropów i odkrywania, że to co robią Alice i Gabriel, kim są nie zawsze jest zgodne z prawdą. Jest również trochę mielizn, niekonsekwencji i zbędnego dydaktyzmu, ale dużym plusem jest zakończenie, które wywraca stolik i na wszystko co działo się wcześniej każe spojrzeć zupełnie inaczej.

Na pewno nie jest to książka, która spowoduje zarywanie nocy, by doczytać do końca lub z tych samych powodów wstawanie z kurami.

Każdemu zdarza się o czymś zapomnieć, ale co jeśli ta niepamięć powoduje chaos, burzy porządek dnia, sprawia, że każda chwila jest krucha i ulotna, kiedy nic i nikt nie wydaje nam się tym czym lub kim jest? Poza rozrywką podaną w dobrym tempie, ta książka jest również o tym.

To dopiero druga przeczytana książka tego autora, a on już trafia do moich ulubionych. Nie nazwałabym tej książki romansem, ale typowym kryminałem też do końca nie jest. W każdym razie interesująca fabuła, polecam!

Kolejny świetny thriller autora. Czytelnik nie ma chwili wytchnienia podczas czytania. Polecam, bardzo ciekawa historia.