Guillaume Musso Wydawnictwo: Albatros literatura obyczajowa, romans
2020-06-24
Joanna Prądzyńska
literatura francuska
Inne

Wspominałam już parę razy, że powroty do autorów mi nie wychodzą. A przynajmniej do tych, którymi zachwycałam się za lat nastoletnich. Musso to kolejny autor po Picoult i Sparksie, do którego wróciłam po wielu latach i o matko, jaka ta książka była idiotyczna.

Dwoje nieznajomych budzi się pewnego dnia w samym centrum Central Parku. Bez dokumentów, bez wspomnień, za to z...

Świetna książka ! Opowieść dość nieprawdopodobna, ale wciągająca. Zakończenie zaskakujące choć troszkę naciągane. Jednak za całokształt daje 8, bo bardzo mi się ta historia podobała.

Gdyby tak się zagłębić w kilka ostatnich wpisów dotyczących zapowiedzi na moim blogu można by było zauważyć powtarzające się dość regularnie nazwisko Guillaume Musso, który tak na serio już od dawna chodził mi po głowie. Kusiło mnie trochę by sięgnąć po jedno z jego dzieł i zobaczyć czy to tylko sztuczna reklama czy na serio pisze tak dobrze, że ludzie pragną kolejnych jego...

Moja ukochana książka od Musso

Zakończenie bezsensowne, zawiodłam się do reszty. Akcja lekko naciągnięta, ale książką byłam całkowicie pochłonięta, bo mimo, że niektóre rzeczy były dosłownie wyssane z palca, to na prawdę da się w nią wciągnąć. To była moja pierwsza przygoda z tym autorem i napewno nie ostatnia. Raczej polecam, dobra rozrywka

Alice pewnego ranka budzi się na ławce w parku przykuta kajdankami do obcego, śpiącego obok niej mężczyzny. Nie pamięta skąd się tu wzięła, nie wie gdzie jest, nie wiem kim jest obcy mężczyzna..
Okazuje się, że znajdują się w Central Parku, a przecież jeszcze poprzedniego wieczoru bawiła się z przyjaciółkami w centrum Paryża..

Czy uda jej się rozwiązać tą zagadkę ? Czy...

Początek nudny, ale później akcja bardzo trzyma w napięciu.

Hmm czytałam w 2019 i okazuje się że nie pamiętam ni w ząb zakończenia ;) Druga książka Musso jaką przeczytałam. Pamiętam że czytało się szybko, ale miałam w tym przypadku poczucie przekombinowania, większej dozy absurdów No i chyba muszę przeczytać to zakończenie jeszcze raz ;)
Swoją drogą nie wiem czemu to jest klasyfikowane jako romans, powieść obyczajowa. Dla mnie to...

Pierwsza połowa bardzo wciągająca, potem trochę dziwnych zawirowań akcji i zachowań bohaterów, które zaczęły drażnić. Końcówka zaskakująca ale też rozczarowująca. Ta końcówka zepsuła mi trochę odbiór książki. A szkoda bo czytało się szybko i przyjemnie :)

Książka tak na 2 wieczory, od pierwszej strony wzbudza zaciekawienie i tak już do końca. Pozycja niczym nie odbiega od innych książek tego autora, albo się lubi jego książki, albo nie. Zaczynając jakąkolwiek jego książkę wie się, że musi niej być coś dziwnego i dlatego :) polecam

Dyskusje

4 931