Central Park

Okładka książki Central Park Guillaume Musso
Nominacja w plebiscycie 2015
Okładka książki Central Park
Guillaume Musso Wydawnictwo: Albatros Seria: Fakt bestseller kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2015-08-12
Joanna Prądzyńska
Joanna Prądzyńska literatura francuska
Inne

Początkowo powieść zapowiadała się na typowy kryminał, z poszukiwaniami seryjnego mordercy, itp. A ostatecznie książka mocno mnie zaskoczyła, zwłaszcza końcowym zwrotem akcji.
To była naprawdę dobra pozycja, a przede wszystkim ciekawy i dobrze zrealizowany pomysł na książkę.

To moje pierwsze spotkanie z prozą Musso i od razu bardzo udane. Przez długi czas wahałam się czy sięgnąć po tego autora, sądząc, że to jakieś łzawe romansidła mogą być. Na szczęście czytam opinie innych użytkowników LC i dzięki temu Musso trafił na listę autorów, których cenię. Do rzeczy, "Central Park" to powieść, która mnie zaskoczyła. Zaskoczyła tym, że zaangażowałam się w nią emocjonalnie, zainteresowała mnie do tego stopnia, że ciągle myślałam jak znaleźć chwilę, żeby wrócić do słuchania, a także tym, że okazała się czym innym niż się spodziewałam. Wydawało mi się, że dostanę rozrywkę w czystej formie, a okazało się, że autor poprowadził narrację w taki sposób, żeby czytelnik miał choć namiastkę tego, jak mogli czuć się bohaterowie. To duży plus. Świetne pióro autora sprawiło, że słuchałam książki z wypiekami na twarzy i stan mojego napięcia był wysoki. Napisane jest to bardzo dobrze i lekko, ale ładunek emocjonalny jest spory. Empatia, uważność, talent do opisywania sytuacji niewątpliwie są mocnymi stronami tej powieści. Z pewnością sięgnę po inne książki Musso, bo opisuje on świat dynamicznie, ciekawie i wnikliwie, nie wprost i zaskakująco, a to cenię w literaturze bardzo.

Ależ to była petarda!

Pierwszy raz sięgnąłem po lekture Musso i niespodziewałem się aż tak genialnej historii.
Totalnie nieoczywista, twist mi się mega podobał, spodziewałem się romansidła a tu takie zaskoczenie!
Zastanawiał mnie fenomen tego autora i dlatego zdecydowałem się na jego książkę i to był strzał w dziesiątkę, fenomenalna powieść!
Polecam ❤️👏!!!

Ależ to była petarda!

Polecam ❤️👏!!!

Z przykrością muszę przyznać, że mnie się to nie podobało. Mam wrażenie, że gdy mężczyzna pisze romans to musi to być co najmniej thriller, bohater musi otrzeć się o agenta FBI albo artystę (w tym przypadku muzyk jazzowy). Jak choroba to beznadziejna ale leczona pionierskim eksperymentem na pograniczu sci-fi. Manipulowanie bohaterką by zechciała współpracować bo on się w niej zakochał. Nie odmawiam autorowi wyobraźni i fantazji ale dla mnie bardzo przekombinowane, na granicy groteski. Polecam by czytelnik wyrobił sobie swoje zdania.

8,5 gwiazdek, wątek miłosny był raczej oczywisty i przewidywalny, ale ogólnie książka bardzo wciągająca i zajebiste zwroty akcji

Za to kocham Musso! Trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, jesteś w stanie zupełnie zatracić się w lekturze i po prostu tam „być”. Uwielbiam ten stan, gdy w 100% wchodzę w ten inny świat, który pochłania.
Zdecydowanie tego szukam w książkach a ta mi to dała.

Zdecydowanie tego szukam w książkach a ta mi to dała.

Moje drugie spotkanie z tym jakże genialnym autorem.
Świetna trzymająca w napięciu historia i zaskakujące zakończenie. Do tego pióro Musso jest tak nasiąknięte tajemnicą i dreszczykiem, że miałam naprawdę ogromny problem aby od lektury oderwać się choć na parę chwil.
Polecam

Moje drugie spotkanie z tym jakże genialnym autorem.
Polecam

niby kryminał a romans, ale potwierdza moje przekonania dlaczego chorujemy

niby kryminał a romans, ale potwierdza moje przekonania dlaczego chorujemy

Jak zwykle się nie zawiodłam 🙂 historia z zaskakującym zakończeniem to jest coś co uwielbiam 😍

Świetna książka. Czyta się ją jednym tchem. Niespodziewane zwroty akcji i niesamowite zakończenie.