Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 37.91 zł

Nominacja w plebiscycie 2015
Guillaume Musso Wydawnictwo: Albatros Seria: Fakt bestseller kryminał, sensacja, thriller
Joanna Prądzyńska
Albatros
Joanna Prądzyńska literatura francuska
kryminał, sensacja, thriller
Joanna Prądzyńska
Fakt bestseller
Joanna Prądzyńska literatura francuska
Inne

Alice i Gabriel budzą się skuci kajdankami w Central Parku. Obydwoje nie mają pojęcia jak się tam znaleźli i co tak naprawdę wydarzyło się ostatniego dnia. Muszą wyjaśnić co ich spotkało, obudzą się demony przeszłości i wyjdą na światło dzienne niespodziewane fakty. Według mnie Alice jest skrajnie nie odpowiedzialna, na własne życzenie i z własnej głupoty niszczy swoje...

Musso to wg mnie mistrz zaskakujących zakończeń. Jak zwykle pochłonęłam i na końcu się zdziwiłam.

Niemal perfekcyjna. Niemal, bo zakończenie mimo, iż bardzo zaskakuje, to jednak mnie rozczarowało.

Wartka i zaskakująca akcja to główne atuty powieści. Jest tu trochę nowości z pogranicza medycyny i kryminologii. Jest o pasji w życiu zawodowym i o wadze relacji rodzinnych.
Tekst niesie czytelnika, a retrospekcyjne wątki ułatwiają rozwiązanie zagadki.

Dynamiczna akcja, zaskakujące zakończenie, chociaż motyw z tym, że psychiatra w celach terapeutycznych gra w grę urojeń że swoim pacjentem można było obejrzeć w tym filmie "Wyspa tajemnic" co to tam występuje ten boski Leonardo ;) ciekawe kto pierwszy wpadł na taki motyw w literaturze czy w kinematografia. W każdym razie podobała mi się i dobrze, że przeczytałam tą książkę...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wspominałam już parę razy, że powroty do autorów mi nie wychodzą. A przynajmniej do tych, którymi zachwycałam się za lat nastoletnich. Musso to kolejny autor po Picoult i Sparksie, do którego wróciłam po wielu latach i o matko, jaka ta książka była idiotyczna.

Dwoje nieznajomych budzi się pewnego dnia w samym centrum Central Parku. Bez dokumentów, bez wspomnień, za to z...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna książka ! Opowieść dość nieprawdopodobna, ale wciągająca. Zakończenie zaskakujące choć troszkę naciągane. Jednak za całokształt daje 8, bo bardzo mi się ta historia podobała.

Gdyby tak się zagłębić w kilka ostatnich wpisów dotyczących zapowiedzi na moim blogu można by było zauważyć powtarzające się dość regularnie nazwisko Guillaume Musso, który tak na serio już od dawna chodził mi po głowie. Kusiło mnie trochę by sięgnąć po jedno z jego dzieł i zobaczyć czy to tylko sztuczna reklama czy na serio pisze tak dobrze, że ludzie pragną kolejnych jego...

Moja ukochana książka od Musso

Zakończenie bezsensowne, zawiodłam się do reszty. Akcja lekko naciągnięta, ale książką byłam całkowicie pochłonięta, bo mimo, że niektóre rzeczy były dosłownie wyssane z palca, to na prawdę da się w nią wciągnąć. To była moja pierwsza przygoda z tym autorem i napewno nie ostatnia. Raczej polecam, dobra rozrywka

4 988
    3 066