Central Park

2017-11-07
2017-11-07
Joanna Prądzyńska
Inne

Moja pierwsza przygoda z tym autorem, która powoduje że napewno sprawdze inne jego książki. Central Park to ciekawie skonstruowany thriller, pełen zwrotów akcji z zakończeniem, ktore zaskakuje bardzo mocno. Książke dosłownie pochłonołem w parę chwil.

Kiedyś uwielbiałam twórczość @guillaume_musso , ale te, które miałam okazję czytać w ubiegłym roku, nie zrobiły na mnie wielkiego wrażenia. "Central park" długo leżał na półce, bo bałam się kolejnego rozczarowania. Czy słusznie?

Pomysł na rozpoczęcie książki bardzo mi się spodobał. Wyobraźcie sobie pobudkę w Central Parku. Jesteście spięci kajdankami z zupełnie obcym człowiekiem. On jest równie zaskoczony jak Wy. Jakby sama ta sytuacja nie była abstrakcyjna - ostatnie co pamiętacie to wieczór spędzony w Paryżu, podczas gdy Twój "współwięzień" przebywał w Dublinie. On nie ma pojęcia kim jesteś i co robi spięty z Tobą. Dla mnie brzmi to świetnie.
Potem jednak moje zainteresowanie malało, aż do połowy książki, kiedy wszystko wydawało mi się za bardzo naciągane. Już obawiałam się kolejnego rozczarowania książką, gdy nagły plot twist w drugiej połowie zupełnie zbił mnie z tropu. To było coś całkowicie zaskakującego, niespodziewanego. Samo zakończenie nie do końca przypadło mi do gustu, ale jest bardzo w stylu autora.
Cieszę się, że po długiej przerwie powróciłam do twórczości autora bo jego lekkie, przystępne pióro świetnie wkomponowało się w mój urlop 🙂

Nowy Jork, Central Park, Alice i Gabriel.
Dwójka nieznajomych budzi się skutych w kajdanki na ławce w parku. Żadne z nich nie wie jak się tam znalazło. Jedyne co pamiętają to poprzedni wieczór. Alice bawiła się ze znajomymi w klubach na Polach Elizejskich a Gabriel grał na pianienie w dublińskim klubie.
Sytuacja wydaje się być niemożliwa, a jednak... Postanowili wspólnie odkryć tajemnice, która staje się coraz bardziej niebezpieczna. Z każdym krokiem na jaw wychodzą nowe fakty. Alice i Gabriel choć nie mają do siebie zaufania muszą połączyć siły, aby móc wrocić do domu i znaleźć odpowiedzi na pytania. Czyją krwią ubrudzona była Alice? Skąd w jej kieszeni znalazł się pistolet, w którym brakuje jednego naboju?
Prawda, którą odkryją, wywróci ich życie do góry nogami....
Wciągająca historia, ze zwrotami akcji, które jeszcze bardziej zachęcają do jak najszybszego przeczytania .
Lubię styl autora i jego nieprzewidywane zakonczenia.
Polecam

Nowy Jork, Central Park, Alice i Gabriel.
Sytuacja wydaje się być niemożliwa, a jednak... Postanowili wspólnie...

To moje drugie spotkanie z G. Musso i jestem rozczarowana.. O ile przez 3/4 książki byłam naprawdę zaciekawiona, to zakończenie kompletnie mnie rozczarowało. Jest po prostu oderwane od rzeczywistości. No i dodam, że postać Alice wzbudzała we mnie niechęć od początku do końca. Słaba pozycja.

Jakie to było słabe. I do tego słabo napisane (albo przetłumaczone). A zakończenie tak naciągane, że dziwię się, że nie pękło.

Jak zawsze książki Tego autora nie nudzą. Czyta się szybko i z ciekawością a zakonczzenie nigdy nie jest przewidywalne. Polecam

Postaci jak z kartonu, przez cała książkę miałam uczucie sztuczności. Plus beznadziejna zrobiona na siłe końcówka.

Świetna książka. Akcja cały czas trzyma w napęciu. Zakończenie zaskakuje, chociaż momentami wydaje się nieprawdopodobne...ale taki już styl Musso, który zresztą uwielbam.

W książce absurd goni absurd. Poza tym bardzo irytująca bohaterka, a wiele wątków niepotrzebnych. Pierwsza książka autora i raczej ostatnia, styl również mi nie podszedł.

Świetna książka, bardzo dużo zwrotów akcji i totalnie zaskakujące zakończenie. Nikt nie mógł się spodziewać takiego obrotu sprawy.
Napisana lekkim piórem, bardzo przyjemnie czyta się o "zmaganiach" głównej bohaterki Alice.

• Guillaume Musso
  • 2017