Moralność Pani Dulskiej

Bardzo lekki i ciekawy dramat - nic więcej powiedzieć nie mogę. Po prostu było to dobre i komfortowe, ciepłe do czytania (chociaż nie w kontekście tematyki).

Genialna książka obnażająca smutną prawdę pozornie idealnych rodzin.

Meh, ale trzeba było przeczytać. No i jak byliśmy w teatrze na tym chyba w 2019 to było dużo ciekawiej niż w książce!

Przeczytałem trochę książek w młodości :) .

Ciekawa klasyka o nieźle zarysowanych postaciach i jeszcze lepiej zarysowanej akcji. Nieco tylko wiecej mogłoby być osadzenia akcji w otaczajacym świecie

O "Moralności ...." od strony fabuły nie ma co pisać, gdyż na trwałe wpisała się ona w zakres klasyki literatury polskiej z jej niezwykle wyrazistą postacią Pani Dulskiej i pozostawionym na przeciwległym biegunie - bezpłciowym Panem Dulskim. To co po latach nie traci na aktualności to wciąż obecna w niektórych kręgach zaściankowość i myślenie na zasadzie "co ludzie...

Łatwa i przyjemna lektura. Zadziwiające jest, że w czasach szkolnych nie chciało się sięgać po tego typu tytuły!

Szczerze powiedziawszy - z rodzimego podwórka dużo lepiej czytało mi się "Zemstę" lub chociażby "Śluby panieńskie" Aleksandra Fredry. Co nie znaczy, że "Moralność pani Dulskiej" to sztuka niegodna uwagi. Bo tak nie jest - zabrakło mi w tym pierwiastka artyzmu, czegoś co sprawi że będę bardzo ucieszony i będę przeżywał tą książkę tuż po jej przeczytaniu. Gabriela Zapolska za...

Triumf Dulszczyzny tylko pozorny. Skomplikowane ale spokojne życie mieszczańskie. Przenikliwa obserwatorka życia codziennego Gabriela Zapolska daje literacki popis.

Bardzo przyjemna książka. Może nie bawiła mnie zbytnio ale fabuła i ukazany świat są na prawdę ciekawe. Książka warta poznania

Komedia. A ja myślę, że tragifarsa. Bo czy takie kobiety istnieją? Bo że tacy faceci jak Felicjan, to już wiem, że bywają.
Jeśli odrzuci się określenie - komedia, a zacznie się analizować książkę po wzgędem socjologicznym i psychologicznym, to wtedy nabiera to sensu.
Zapolska była świetnym obserwatorem świata ludzi i potrafiła ująć w słowa to, co zobaczyła.
Przyjrzyjmy się...

11 277