Siłaczka

klasyka
2012-01-01
Lektura z opracowaniem
pozytywizm

Siłaczka .Stefana Żeromskiego to kolejna lektura szkolna , którą warto przeczytać. Jest dość obszerna
i może niektórym wyda się zbyt nudna. Jednak opisuje nadal bardzo ważne dla nas wartości.
Nie zależnie od czasów w jakich przyszło nam żyć społeczeństwo i ogólnie życie wymaga a wręcz żąda określonych zachowań, które przyjmujemy za własne. Tytułowa Siłaczka to bez...

Jaki trzeba mieć silny charakter i silną wolę. Kolejna lektura z przesłaniem niekoniecznie do naśladowania w dzisiejszych czasach. Dla Żeromskiego warto

Lubię tę książkę, mimo, że jest dosyć smutna. Jest to ponure zobrazowanie upadku ideałów, które tworzymy (i są w nas tworzone przez społeczeństwo). Nawet obecnie przykro jest mi oglądać takie sytuacje, a jest ich naprawdę dużo. W samej książce nie brakowało mi raczej niczego - jedyny zarzut jaki mogę mieć to opisy przyrody (co nie znaczy, że były złe, po prostu za nimi nie...

Wspaniały utwór, ciekawy i ujmujący. Uwielbiam Żeromskiego.

Nowelka Stefana Żeromskiego trochę mnie zawiodła. Czytałam ją w podstawówce i teraz postanowiłam sobie ją przypomnieć. Najpierw napiszę, że mam inne wydanie Biblioteki Lektur Szkolnych z 1979, a stan idealny. Treść mnie zawiodła, ale względem tytułu. Nic, a nic nie przekonało mnie na ostatnich stronach posłowie autora dlaczego "Siłaczka"? Nie widzę tutaj nikogo kto by...

Czytałam to jako lekturę i pewnie inaczej bym po tę pozycję nie sięgnęła. Zanim się rozwinęła to się skończyła i była nudna.

Mądra i wartościowa książka. Nie mówiąc już o tym, że napisana doskonałym językiem. Aczkolwiek sposób przedstawienia głównego tematu, jak i sami bohaterowie raczej słabo przystają do współczesnych realiów. Nie zmienia to jednak faktu, że to bardzo dobra książka.

Przypomniałam sobie jak przyjemnie czyta się Żeromskiego. Bardzo krótka to nowelka z 1895 roku o młodzieńczych ideałach doktora i nauczycielki, którzy wierzyli, że mogą naprawić świat.
Cóż, muszę jednak przyznać, że w dzisiejszych czasach opracowanie lektury wiele pomaga w wyciągnięciu clou noweli.

Podszedłem do noweli bardzo luźno myślałem ze skoro napisał ją tak wybitny autor bedzie ciekawa niestety przebrnąć przez nia było strasznie ciężko czasami miałem ochotę coś rozwalić kiedy czytałem nużące niekończące sie opisy lasu wiosek itd jeśli nie musicie czytać nie czytajcie bo według mnie naprawdę nie warto

Krótko , zwięźle i na temat, chociaż niezwykle smutna.

Dyskusje

10 199