Małe kobietki

Okładka książki Małe kobietki Louisa May Alcott
Okładka książki Małe kobietki
Louisa May Alcott Wydawnictwo: Poradnia K Cykl: Małe kobietki (tom 1-2) Ekranizacje: Małe kobietki (2020) klasyka
klasyka
Małe kobietki (tom 1-2)
Little Women: The Original Classic Novel Featuring Photos From the Film!
Poradnia K
2020-01-15
2020-01-15
Paulina Braiter-Ziemkiewicz, Ludmiła Melchior-Yahil
Ekranizacje:
Małe kobietki (2020)
klasyka literatury literatura amerykańska miłość powieść społeczno-obyczajowa przyjaźń relacje rodzinne siostra USA wojna secesyjna XIX w. ekranizacja

Kultowa powieść - sięgnęłam po nią, żeby wykorzystać okazję do nadrobienia zaległości i aby przeczytać coś lekkiego synkowi. Lektura całkiem przyjemna, ale fabuła niezmierzająca w żadnym konkretnym kierunku. Raczej moralizatorska powiastka dla (staroświeckiej) młodzieży. ;)

Nigdy sam z siebie bym po tę książkę nie sięgną - wylosowałem ją w ciemno i z zamiarem prędkiego uporania się z lekturą przystąpiłem do czytania. Książka wywarła na mnie niesamowicie pozytywne wrażenie, były uśmiechy i wzruszenia. Lekka lektura szybko wprowadza nas w rodzinne życie bohaterów gdzie z pozoru nic się nie dzieje - a mimo to akcja trzyma jak nie w jednym filmie grozy. Polecam serdecznie każdemu kto szuka czegoś lekkiego i przyziemnego. Książka wywiera pozytywny wpływ na dokładniejsze postrzeganie świata i życia. Lepsza niż nie jedna pseudo motywująca książka.

Co tu dużo mówić. Świetna książka, którą każdy musi choć raz przeczytać.

Co tu dużo mówić. Świetna książka, którą każdy musi choć raz przeczytać.

"Małe kobietki" Louisy May Alcott to absolutny klasyk literatury światowej, który porusza serca czytelników od pokoleń. Ta pełna ciepła i mądrości historia o siostrach March nie tylko zachwyca pięknym stylem pisania, ale również ukazuje wartości takie jak odwaga, przyjaźń i wiara. To opowieść, która trafia do każdego czytelnika, niezależnie od wieku czy płci, pozostawiając w sercu nutę radości i wzruszenia.

Większej propagandy konserwatyzmu i kultury trad-wife nie produkują nawet Mormonki na TikToku (derogatory)

“Małe kobietki” to klasyka literatury amerykańskiej, napisana przez Louise May Alcott. Ta piękna powieść, choć wiele razy ekranizowana, wciąż zachwyca swoją uniwersalnością i głębokimi przesłaniami.

W Małych kobietkach śledzimy losy czterech sióstr March:

Meg – piękna i pracowita,
Jo – zbuntowana i niezależna,
Beth – dobra i oddana,
Amy – próżna i dumna.
Te młode kobiety stoją na progu dorosłości, a ich życie toczy się w Ameryce drugiej połowy XIX wieku. Muszą sobie radzić same, ponieważ ich ojciec wyjechał na wojnę. Przeżywają różnorodne perypetie, z których wyciągają wnioski i rozwijają się jako silne, zdecydowane osobowości.

Powieść Małe kobietki to nie tylko sentymentalna opowieść obyczajowa z wątkami romansowymi, ale także ważny przekaz o miłości, przyjaźni, poświęceniu i dojrzewaniu. Autorka, Louisa May Alcott, stawia na małżeństwa oparte na wzajemnej miłości i partnerstwie, nie na złapaniu “dobrej partii”.

Choć powieść ma swój charakterystyczny moralizatorski ton, to historia, którą przedstawia, jest wciągająca i pełna emocjiMałe kobietki to wielowymiarowa opowieść, którą można czytać zarówno w duchu współczesnego feminizmu, jak i z nostalgią za epoką, w której się rozgrywa.

W Małych kobietkach śledzimy losy czterech sióstr March:

Meg – piękna i pracowita,
Jo – zbuntowana i niezależna,
Beth – dobra i oddana,
Amy – próżna i dumna.
Te młode kobiety...

Skończyłam w formie audiobooka.

Każda z sióstr March skradła moje serduszko. Była to przyjemna i wzruszająca historia. Bardzo mi się podobała i już wiem czemu ludzie nazywają to klasykiem. Żałuję, że nie zabrałam się do tego przed filmem.

Skończyłam w formie audiobooka.

Jedna z moich najukochańszych książek, do której niedawno wróciłam żeby przeżyć to raz jeszcze. Piękna i ciepła!

Have yourself a Little Women Christmas!🎀🔔

Have yourself a Little Women Christmas!🎀🔔

Niesamowicie ciepła i przyjemna książka. Mnóstwo pięknych wartości. Dziewczynki są prawdziwymi wzorami do naśladowania.

• Klasyka