To będzie nasza tajemnica

Okładka książki To będzie nasza tajemnica
Karolina Wójciak Wydawnictwo: Karolina Wójciak kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Karolina Wójciak
2020-05-26
2020-05-26
romans miłość zdrada morderstwo zbrodnia seks kobieta

Bardzo dobra książka. Wiele trudnych problemów. Postacie są niejednoznaczne moralnie. Mimo wszystko żal jest mi Adrianny. Jej życie jest impulsywne i naiwne, ale życie domowej sprzątaczki oszukiwanej przez męża jest totalnie niedocenione. Rozumiem też jej chwilę słabości. Tymek i jego rodzice są moralnie krystaliczni. Zastanawiam się czy tacy ludzie istnieją i ilu takich jest.

Mam bardzo mieszane odczucia co do tej książki. To moje drugie spotkanie z tą autorką. Przede wszystkim na minus są bohaterowie, dla mnie nikt z nich nie da się lubić, każdy coś wie, ale najczęściej jest to czubek swojego nosa. Wątek niepełnosprawnej dziewczynki, tutaj miałam ochotę zaśpiewać ale to już było. I do tego nawiązując do zakończenia, skąd dziewczyna, która jest odcięta od świata, żyje w taki sposób a nie inny mogłaby wymyślić taką intrygę. Ba, samo to, że dobrze posługuje się językiem jest jak dla mnie naciągane, no bo skoro jest sparaliżowana, to kto ją tego nauczył. I chociaż zakończenie jest zaskoczeniem, to ja akurat średnią miałam przyjemność z jej czytania.

Bardzo dobry początek a potem z każdą stroną było gorzej aż do dna, morału, nie czyń drugiemu co tobie niemiłe i kochaj bliźniego jak siebie samego. Acha , było też parafrazując, karma powraca. Wszystko było większe niż znam z rzeczywistości. Pensje, domy, rodziny, problemy i konsekwencje oczywiście. W oczy szczypie też kontrast pomiędzy dwiema rodzinami. Tą bez kręgosłupa moralnego i bezstresowego wychowania, ale majętną z tą drugą, skromną i z zasadami. Słabo.

Ludzie, co to było!!!
Nieźle namieszane w głowie po książce ;)
W tej książce każda osoba, każda sytuacja coś wnosi do sprawy, aż do ostatniej strony.
Ktoś kto staje się pozytywną postacią zmienia się w złą i odwrotnie, jeśli próbujesz coś przewidzieć, to błąd tam nic nie jest jak być powinno. Ciągłe zmiany, rollercoaster dosłownie.
Przedstawione są pewne sytuacje, które dają do myślenia, jak może wyglądać rodzina ta lepsza i ta gorsza.
Postawy moralne, przemyślenia czy warto tak żyć, tak robić.
Polecam wszystkim lekturę. Rewelacja
Jest to moje trzecie spotkanie z Panią Karoliną i już szukam kolejnych pozycji.

Ludzie, co to było!!!
Nieźle namieszane w głowie po książce ;)
Przedstawione są pewne sytuacje, które...

Ta historia to napakowana tajemnicami, sekretami, podchodami i kłamstwami fabuła, pełna emocji i sprzecznych uczuć. Postępowanie bohaterów niejednokrotnie mnie zaskoczyło i było wręcz niedorzeczne i nielogiczne. Książka, jak na mój gust, taka trochę w amerykańskim stylu ;) Zakończenie wciągające, ale też mocno zagmatwane.

To pierwsza książka do której postanowiłam się tutaj zalogować. Po spotkaniu z Panią Wójcika przy okazji serii powrót zakochałam się w jej stylu. To będzie nasza tajemnica była kolejnym moim spotkaniem z Panią Karoliną. Niestety albo po serii powrót już będzie trudno to przebić albo sama nie wiem. Na pewno to nie kryminał czy thriller. Umeczyla mnie ta książka. Spodziewałam się choć zaskakującego zaskoczenia a tu porażka na całej linii. Mam jeszcze kilka książek Pani Wojciak i dam jej szansę.

Oceniajac książkę zaklasyfikowaną do kategorii kryminał, sensacja, thriller musiałabym dać 1 gwiazdkę, bo jedna jaskółka nie czyni wiosny.
Oceniajac tę książkę w kategorii romans czy książka młodzieżowa moja opinia jest tylko wrażeniem osoby, która takich książek nie czyta, więc nie ma porównania. A jest to wrażenie niestety takie, że książka jest słaba. Był pomysł, a raczej kilka pomysłów i fantazji. Były bardziej i mniej kwadratowe postaci. Było samo zło i zepsucie. Plusem tej książki oprócz rozterek głównej bohaterki, są wiarygodne dialogi. Całościowo jednak (a jest okres świąteczny) czuję, że za dużo grzybów w barszczu może prowadzić... co najmniej do bólu brzucha.

Z pozoru niewinna przygoda miłosna Ady, matki, żony, dojrzałej kobiety po przejścia z młodym wkraczającym w dorosłość Tymkiem przewraca do góry życie nie jednego bohatera tej powieści.
Emocje towarzyszące mi podczas czytania sprawiły, że nie byłam w stanie oderwać się od tej książki choćby na chwile. Napięcie oraz niespodziewany rozwój fabuły, świetnie rozwinięte i poprowadzone wątki ale również fenomenalny zarys bohaterów przyczyniły się do powstania nieprzewidywalnie dobrej książki.
Tajemnica, zdrada, namiętna i szaleńcza miłość, zawiść, chęć zemsty, morderstwo.... wszystko to dostaniecie zaserwowane przez przez autorkę ✌️
Język oraz styl jakim posługuje się autorka jest dość prosty, ale jednocześnie trafiający do odbiorcy ze zrozumieniem mnie osobiście bardzo przypadł do gustu i choć to moja pierwsza książka Karoliny to z pewnością nie ostatnia😉

Po wielu pozytywnych komentarzach i recenzjach jakie przeczytałam na temat książki @karolina.wojciak nie sposób było dłużej odwlekać sięgniecie po lekturę książki „To będzie nasza tajemnica” Pamietam jak swego czas Sylwia @czytelniczy.sad mówiła o niej na stories i to chyba ona najbardziej przyczyniła się do tego, że książkę przeczytałam a raczej pochłonęłam w dwa wieczory🙈...

Z pozoru normalna rodzina: pracująca matka, ojciec karierowicz i czwórka zbuntowanych nastolatków. Ona traci pracę, on zdaje się nie interesować rodziną, dzieciaki zainteresowane są dobrym towarzystwem i imprezami. Co się może wydarzyć?... Uwierzcie mi, że jeśli Karolina Wójciak to opisze, to wydarzy się dużo i będziecie się zastanawiać, jak do tego doszło. "To będzie nasza tajemnica" to powieść, w której przechodzimy płynnie od obyczajówki przez pikantny romans do thrillera, po to na końcu dojść do wniosku, że tak jak w życiu , tak samo na kartach powieści, niczego nie da się przewidzieć.
@karolina_wojciak_author przyzwyczaiła już swoich czytelników, że w jej książkach znajdziemy mieszankę gatunków, ale to chyba powoduje, że każdy może znaleźć w nich coś dla siebie. A po lekturze tej powieści mozna mieć w głowie wiele spostrzeżeń i niezły bałagan. Na początku myślałam, że będzie to powieść o kobiecie, która jest niedoceniana jako żona, matka, pracownik. Ona szuka odrobiny atencji i dowartościowania, a także osoby, która od nowa obudzi w niej kobiecość i zapał do życia. Chce być doceniana. Jednak wówczas popełnia błąd za błędem, a każdy z nich choćby najdrobniejszy może pociągnąć za sobą lawinę niespodziewanych zdarzeń. Niestety z tej drogi nie ma powrotu.
Z biegiem wydarzeń miałam przeczucie, że stanie się coś niespodziewanego i nie zawiodłam się. Końcówka to już rollercoster. Wszystko dzieje sie szybko, a tytułowa tajemnica... no cóż, nie zdradzę co z nią. Nie byłoby już niespodzianki.
W tej powieści nikt nie jest tym, za kogo można by go uważać, nic co wydaje się być oczywiste, nie jest do końca prawdą.
Jeżeli jeszcze nie znacie książek Karoliny, to ja Wam je polecam

Matko co tu się wydarzyło. Ostatnie 80 stron nie mogłam się oderwać. To była moja druga przeczytana książka pani Karoliny i chyba chce nadrobić wszystkie.
Bardzo mi się podobała postac Tymka i jego rodziców. Dla mnie byli oni takim światełkiem w tunelu ze na tym złym i zepsutym świecie są jeszcze wartościowi ludzie. Główna bohaterka wzbudzala we mnie różne uczucia, raz jej współczułam, a raz denerwowało mnie że patrzyła na ludzi z góry. Żałuję tylko że w sumie na tym wszystkim najlepiej wyszedł Jacek, który tak naprawdę wg mnie zasłużył na największa karę.

Dodaj cytat z książki To będzie nasza tajemnica