To będzie nasza tajemnica

Okładka książki To będzie nasza tajemnica Karolina Wójciak
Okładka książki To będzie nasza tajemnica
Karolina Wójciak Wydawnictwo: Karolina Wójciak kryminał, sensacja, thriller
Karolina Wójciak
2020-05-26
2020-05-26
romans miłość zdrada morderstwo zbrodnia seks kobieta

Ale się tutaj zadziało!
Plot twist. A po nim jeszcze jeden.
Człowiek się już spodziewał do czego to może zmierzać, ale zakończenie i tak mnie zaskoczyło, bo aż takiego obrotu spraw się nie spodziewałam.

Ale się tutaj zadziało!
Plot twist. A po nim jeszcze jeden.

Bardzo fajny pomysł na opisanie tej historii, trochę ciągnął się wątek z Adą i jej rodziną , mimo tego książkę czyta się bardzo dobrze. wielkim zaskoczeniem był wątek niczym Gypsy Blanchard

Cześć, moje Moliki kochane 🖤

Macie swoich ulubionych Twórców (Autorki, Autorów)?
Nie bez przyczyny nawiązuję do tego pytania. Przyznaję, że w kontekście twórczości @karolina_wojciak_author
jestem nieobiektywna i zdecydowanie monotematyczna, a to dlatego, że najzwyczajniej w świecie wpadłam w szpony nałogu czytelniczego i mogłabym czytać jej książki bez końca. To już kolejna publikacja spod pióra Karoliny, którą miałam przyjemność czytać, a która zostawiła ślad w mojej pamięci.

Tytuł: „To będzie nasza tajemnica"
Autorka: @karolina_wojciak_author
Wydawnictwo: @karolina_wojciak_author
Moja ocena: 10/10

Ale od początku... Trudno mi zebrać myśli po lekturze, bo tak wiele sprzecznych emocji krzyczy w mojej głowie. Po pierwsze, myślę sobie, że w tej fabule wszyscy są siebie warci, każdy z bohaterów ma swoje za uszami i skrywa pewne niewygodne tajemnice. Egoizm zawładnął ich umysłami i niczym zombie lgnęli do destruktywnego zaspokajania swoich potrzeb, nie bacząc na uczucia ludzi obok. Gdyby się zastanowić, to nie zapałałam sympatią do żadnej z postaci. Zaraz pojawia się inna myśl, że niekiedy życie pisze tak różne scenariusze, że trudno je sobie w ogóle zwizualizować. A jednak, układając kolejne puzzle sytuacja zaczyna się układać, tylko, że ten obraz jest przerażający. W końcu dochodzę do wniosku, że jesteśmy kowalami własnego losu, a za podejmowane decyzje prędzej czy później przyjdzie nam zapłacić. Czy słono? Jaką cenę poniosą bohaterowie za swoje czyny?
Ada, kobieta w średnim wieku, pracująca w urzędzie (do czasu zwolnienia),matka czwórki dzieci, oddana żona, wypalony człowiek - przytłoczona codziennym życiem, zmęczona, sfrustrowana, a nade wszystko niedoceniana przez najbliższych, z czasem popada w marazm. Jej mąż, Jacek, biznesmen, który pod przykrywką głowy rodziny prowadzi podwójne życie z sekretarką - niby banał, a jednak i ten wątek ma głębszy sens. Szczególną rolę odgrywają młodzi ludzie: Kosma, Tymek, Klaudia, Alina i Gabrysia. Co połączy dojrzałą kobietę z nastolatkiem? Czy ich wybory będą moralne, słuszne a w perspektywie czasu opłacalne? Autorka świadomie komponuje akcję, wprowadzając czytelnika w wielowarstwowe historie i trudne relacje. Rozdziały opowiadane są z punktu widzenia poszczególnych bohaterów. Wbrew pozorom w tej całej historii Autorka porusza tak wiele istotnych kwestii: problemy małżeńskie, zdrada, przyzwyczajenie zamiast uczucia, trudności wychowawcze, błędy rodzicielskie, oszustwa, dążenie do spełnienia własnych potrzeb. Przykre jest to, że ten egoizm potrafi zniszczyć inne uczucia. Na uwagę zasługują też realne dialogi, dozowanie emocji u czytelnika. „W życiu każdego człowieka pojawia się taki moment, w którym przychodzi mu zapłacić za to, jaki jest..." 🖤

Cześć, moje Moliki kochane 🖤

Macie swoich ulubionych Twórców (Autorki, Autorów)?

„To będzie nasza tajemnica” – Karolina Wójciak

Mieliście okazję zapoznać się z twórczością pani Karoliny? Ja postanowiłam sobie, że w tym roku nadrobię jej twórczość. Jak dotąd żadna mnie nie zawiodła. Śmiało mogę rzec, że od pióra autorki można się uzależnić.

Adrianna to typowa matka polka, etat w urzędzie miasta, a po pracy zajmowanie się domem, dziećmi i mężem. We wszystkim chce być idealna i tego samego wymaga od swoich domowników. Niestety Ci coraz częściej się buntują i mają dość matki, która czepia się dosłownie o wszystko. Mąż również nie popiera metod swojej żony, co doprowadza ją do szału. Myślała, że chociaż z nim stworzy wspólny front.
Ada czuje się zapomniana przez męża. Brak jakiejkolwiek czułości z jego strony sprawia, że jej mniemanie o samej sobie bardzo spada. Przyłapuje męża na zdradzie, a ten zamiast odejść z godnością proponuje jej układ dla dobra dzieci. On nadal będzie miał kochankę, a ona musi nauczyć się z tym żyć.
Nagle traci pracę, gdyż szef jej mówi o redukcji etatów. W domu się nie układa, dzieci mają ją gdzieś, a mąż już jej nie kocha… Dlatego gdy na horyzoncie pojawia się Kostek… Kolega jej syna, który zauważa jej kobiecość. Wtedy postanawia, że chce być zauważona przez innego młodszego mężczyznę, który doda jej skrzydeł… Ale.. nie spodziewa się, że tak to wszystko się skończy.

Klaudia i Kajetan to najstarsze dzieci Ady. Otaczają się przyjaciółmi, lecz nie zawsze ich zachowanie jest słuszne. Często kopią dołki pod innymi i czują wyższość na innymi. Ale nie zdają sobie sprawy, że to wszystko odwróci się wobec nich..

Do domu naprzeciwko wprowadza się Alina wraz z niepełnosprawną córką Gabrielą. Ada chcąc zrobić coś dobrego dla nich uruchamia zbiórkę pieniędzy i w tajemnicy przed sąsiadką robi zdjęcie Gabrysi, które załączą w Internecie. Ale nie zdaje sobie sprawy, jaki będzie miała finał cała ta historia..

Thriller psychologiczny, którego zakończenia nikt nie jest w stanie przewidzieć. Konsekwencje zachowań, które przez wiele lat raniły ludzi musiały w końcu dopaść sprawiedliwości. Czy słusznie? Musicie ocenić sami. Mnie pochłonęło w całości i do tej pory mam niezłą burzę w mózgu.

„To będzie nasza tajemnica” – Karolina Wójciak

To było moje pierwsze spotkanie z autorką i mam dosyć mieszane odczucia. Książkę przyjemnie się czytało choć dla mnie trochę zbyt wolno się rozkręcała. Zakończenie zdecydowanie mnie zaskoczyło, jednak dla mnie epilog powinien być taką kropka nad i a tutaj mi jej zabrakło. Czuję niedosyt nie wiedząc jaki wpływ na bohaterów miały te wydarzenia czy to coś zmieniło w ich postrzeganiu świata? Jak na tak dużą ilość przemyśleń o tym jak wygląda ich życie, które ciągną się przez całą książkę zdecydowanie brakuje mi tego na końcu.
Nie wiem czy sięgnę po inne książki autorki bo nie lubię niedokończonych historii. Z tą tak trochę mam więc podejrzewam, że podobne zabiegii mogą być zastosowane w innych tytułach.

"TO BĘDZIE NASZA TAJEMNICA" - KAROLINA WÓJCIAK
Książki autorki to są gorsze niż narkotyk, tak wciągają, tak są niebezpieczne. Nie można się od nich oderwać porzucić je, przerwać, chce się więcej i więcej, a kiedy się skończy kolejną, czuje się głód, żal aż ściska coś
w środku. Ma się objawy jak na głodzie. Głód dalszej historii, która jest opisana w taki sposób, że trzepie nas po wszystkich zaułkach emocji jakie tylko można sobie wyobrazić, a nawet dowiadujemy się o tym, o czym
nie mieliśmy dotąd pojęcia. Takie były poprzednie książki co czytałam (lub słuchałam) i taka jest ta.
Za każdym razem kiedy sięgam po następną książkę
(cofając się w twórczości Karoliny Wójciak) zastanawiam się czy jeszcze można mnie czymś zaskoczyć, co takiego można było jeszcze wymyśleć, by historia opisana była ciekawa, trwożna, pociągająca... i znów się miło daję zaskoczyć.
***
Książka "To będzie nasza tajemnica" prowadzi nas po meandry emocji, namiętności, tajemnic tyle, że poliszynela, pragnień, naiwności, braku zaufania i braku roztropności czy pogubienia się w w braku własnej wartości, która dodatkowo zostaje podkopana przez najbliższych. Do czego to doprowadziło... to jest to co trzeba przecytać.
Adrianna, to taka matka= Polka, która a wszelką cenę chce być idealna, i tego samego wymaga od swojej czwórki dzieci. O ile ten najmłodsze marudząc jako tako wykonują jej polecenia, starsze się buntują i tym samym stają przeciwko matce. Mąż i ojciec - Jacek - zamiast stworzyć wspólny front z Adą, nie popiera jej, podkopując tym samym jej autorytet i posłuch u dzieci, do tego też jej własne poczucie wartości jako matki i jako kobiety. Wielki Pan doktor nie kryje pogardy i tego jak bardzo ona szara urzędniczka jest zależna od niej. W codzienności ani w czułości nie ma porozumienia, brak zbliżeń powoduje frustracje w niej, to z kolei prowadzi do "zapomnienia się" przez kobietę.
Przyłapując niemal męża na zdradzie, ten niczego się nie wypierając proponuje układ dla dobra dzieci i rodziny. Każdy ma żyć swoim życiem oprócz domu, w którym są dzieci i to tylko ich ma łączyć.
Dzieci wchodząc w wiek dojrzewania, mając przyjaciół na wyciagnięcie ręki nie zastanawia się jak ich traktuje. Klaudia i Kajetan u progu dorosłości, nie zdają sobie sprawy, że to co chcą i jak się zachowują będzie rzutować na ich przyszłość oraz relacje , a także na to co wydarzy się później w ich życiu.
Kiedy znów w ich życie bardziej wkroczy Tymek podkochujący się w Klaudii, a ta kompletnie go nie zauważa, oraz Kostek zwany Kosmatym przez rówieśników, w którym to się z kolei podkochuje Klaudia wszystko nabiera tempa i następują jedne po drugim tego konsekwencje.
Do tego obok rodziny Bornów ( Jacka, Ady i dzieciaków) wprowadza się nowa sąsiadka, Alina wraz z niepełnosprawną córką Gabrielą. Ada chcąc wreszcie zrobić coś dobrego w życiu, organizuje pomoc dla nich, w co angażuje się kolega Kajtka, Kostek. Jak to się mówi "dobrymi chęciami są drogi w piekle wybrukowane" i coś w tym jest o czym autorka zdaje nam przypomnieć w bardzo oczywisty sposób, a jednak koniec i epilog zaskakuje. Nie umiałam się oderwać od książki, a myślałam, że dwie ostatnie to już był majstersztyk. Nie opiszę więcej by nie psuć radości z odkrywania zakamarków obrazu psychologicznego thrillera, jakim jest niewątpliwie kolejna książka Karoliny Wójciak.
Niech się schowają wszelkie Mrozy, gdzie okrucieństwo się leje, czy znana Paris, tu jest więcej nieprzewidywalności, psychologii, elementu nieoczekiwanego zwrotu akcji. Kiedy już czytelnik wie jak to się może skończyć, do czego to wszystko prowadzi, nagle wchodzi akcja na zupełnie inną ścieżkę i znów trzepie nas po emocjach...
Zupełnie nie wiem jak to zaklasyfikować, dla mnie skali brak...
Gdyby komuś przyszło do głowy słuchać, to także polecam genialnych lektorów.

OCENA 10/10
53/23 ( 07/06)
ilość stron: 420
data wyd: 26.05.2020
Czas przewidziany czytania: około: 7 h 00 min.
Czas słuchania 11 h. 00 min.
lektorzy empik : Chrzanowska Monika, Simon Henryk
Anastazja
Skończona 18.06.2023 (słuch)

"TO BĘDZIE NASZA TAJEMNICA" - KAROLINA WÓJCIAK

"To będzie nasza tajemnica" jest powieścią, która wzbudza namiętność, kontrowersje i przedstawia mroczną stronę ludzkiej natury. Karolina Wójciak przedstawia historię Ady i Tymka, której wątki ukazują, jak żądza potrafi przewyższyć zdrowy rozsądek, jak potrzeba akceptacji może przerodzić się w obsesję, a zbrodnia jest w stanie bezpowrotnie zniszczyć życie.

Już sam tytuł zapowiada głębokie i mroczne tajemnice, które ukrywają się wśród bohaterów. Autorka zgrabnie układa fabułę, tworząc warstwowe historie i skomplikowane relacje. Czytelnik odkrywa kolejne elementy układanki, które powoli prowadzą do kulminacyjnego momentu.

Wójciak potrafi doskonale operować emocjami swoich postaci, a czytelnik wraz z nimi przeżywa ich radości, smutki i strachy. To niezwykle wzruszająca opowieść, w której autorka wplata różnorodne uczucia i reakcje bohaterów na działania innych. Przeplatające się wątki miłości, nienawiści i zdrady tworzą atmosferę pełną napięcia.

Jednym z głównych tematów poruszanych w książce jest tajemnica. Każdy z bohaterów ma coś do ukrycia, coś, czego nie chce ujawnić światu. Autor udowadnia, że pewne tajemnice zawsze wychodzą na jaw, a ich konsekwencje mogą być katastrofalne. Powieść skłania do refleksji nad wagą uczciwości oraz konsekwencjami trzymania tajemnic.

Styl autorki jest dynamiczny i wciągający. Dialogi są naturalne i płynne, co sprawia, że czytanie jest przyjemne i nie można oderwać się od kolejnych stron. Karolina Wójciak doskonale radzi sobie z budowaniem napięcia, co czyni z tej książki prawdziwą pageturner.

Zakończenie powieści, jak zwykle u Karoliny, nie rozczarowuje. Pozostawia czytelnika zaskoczonego i głęboko zamyślonego nad przesłaniem, jakie przekazała autorka.

"To będzie nasza tajemnica" to powieść pełna emocji, tajemnic i zagadek. Karolina Wójciak w mistrzowski sposób konstruuje fabułę, wciągając czytelnika w świat bohaterów i ich skomplikowanych relacji. Ta książka to gratka dla fanów thrillerów psychologicznych, dostarczając im pełną dawkę suspensu i nieustannej chęci odkrycia kolejnych tajemnic. Wójciak odważnie eksploruje granice ludzkiej psychiki, odkrywając ciemne strony natury człowieka i pokazując, jak łatwo możemy zostać uwikłani w niebezpieczne sytuacje.

Jednym z największych atutów tej książki jest skomplikowany rozwój postaci. Autorka przedstawia Adę i Tymka jako bohaterów pełnych sprzeczności, którzy stają przed trudnymi wyborami i konsekwencjami swoich działań. Czytelnik nie może się oprzeć współczuciu, kiedy obserwuje, jak ich życia powoli wypływają spod kontroli. Przez ich oczy widzimy, jak silna namiętność może prowadzić do upadku i zrujnowania relacji.

"To będzie nasza tajemnica" nie boi się poruszać trudnych tematów. Karolina Wójciak wplata w fabułę kontrowersyjne zagadnienia, takie jak manipulacja, uzależnienie czy przemoc emocjonalna. Czytelnik zostaje skonfrontowany z moralnymi dylematami, które prowokują do zastanowienia się nad własnymi wartościami i granicami.

Język użyty w powieści jest obrazowy i sugestywny, co umożliwia czytelnikowi wczucie się w emocje bohaterów. Opisy miejsc i atmosfery tworzą wspaniałą aurę tajemnicy i napięcia, a dialogi są autentyczne i oddają charakterystyczne cechy poszczególnych postaci.

Jedyną niedoskonałością tej książki może być momentami przewidywalność niektórych zwrotów akcji. Część czytelników może odgadnąć niektóre zaskakujące momenty z wyprzedzeniem, co może wpływać na poziom zaskoczenia i emocji.

Akcja rozkręca się powoli i może to być pewne wyzwanie dla niektórych czytelników, którzy oczekują szybszego tempa i natychmiastowego wciągnięcia w historię. Pierwsza połowa książki poświęcona jest budowaniu atmosfery, wprowadzeniu bohaterów i ukazaniu ich relacji, co może sprawiać wrażenie, że nic zbyt spektakularnego się nie dzieje.

Jednak warto zaznaczyć, że druga połowa powieści nadrabia to szybkim tempem i intensywnymi wydarzeniami. Wówczas tajemnice zaczynają wychodzić na jaw, a czytelnik zostaje zaskoczony serią zwrotów akcji. Książka nabiera dynamiki, a emocje się nasilają, co sprawia, że trudno oderwać się od lektury. W tym momencie narracja nabiera większego impetu i prowadzi czytelnika przez zaskakujące i intrygujące wydarzenia.

Choć początek powieści może wydawać się nieco powolny, warto wytrwać, ponieważ druga połowa rekompensuje to ekscytującymi momentami i rozwikłaniem tajemnic. Wraz z postępem fabuły odkrywamy zaskakujące powiązania między bohaterami, a wszystko to prowadzi do zaskakującego finału. Karolina Wójciak potrafi zgrabnie układać układankę, odsłaniając karty w odpowiednim momencie i utrzymując w nieustannym napięciu.

Podsumowując, "To będzie nasza tajemnica" to wciągająca powieść, pełna namiętności, kontrowersji i zbrodni. Karolina Wójciak udowadnia, że potrafi tworzyć intrygujące historie i zachęcać czytelnika do refleksji. Mimo pewnej przewidywalności powieść wciąga od pierwszych stron i nie pozostawia obojętnym. Jeśli lubisz thriller psychologiczny, który dostarcza silnych emocji i niepokoju, ta książka jest dla Ciebie. Polecam dać się ponieść tej tajemniczej historii i zanurzyć się w mrocznym świecie bohaterów stworzonym przez Karolinę Wójciak. Mimo początkowej powolności "To będzie nasza tajemnica" oferuje wciągającą i satysfakcjonującą lekturę. Akcja nabiera tempa w drugiej połowie, odkrywając wszystkie tajemnice i wplątując czytelnika w intrygujące wydarzenia. Jeśli jesteś gotów/zdolny zainwestować trochę cierpliwości w początkowym etapie, nagrodą będzie emocjonujące zakończenie i pełne zaskoczeń rozwiązanie.

Już sam tytuł...

„W życiu każdego człowieka pojawia się taki moment, w którym przychodzi mu zapłacić za to, jaki jest (...)”.

Poznajcie Adriannę. Kobietę pracującą (póki co),żonę, matkę czwórki dzieci, której życie nie potoczyło się do końca tak, jak sobie założyła. Ada jest po czterdziestce, jest zmęczona, znudzona, sfrustrowana, a do tego wypalona, niedoceniania i swoim odczuciu, niekochana. Jej ciągle nieobecny i „wyluzowany” mąż karierowicz przyjął rolę głowy rodziny, osoby której jedynym zadaniem jest jej utrzymanie i całe reszta rodzinnych, w tym wychowawczych wyzwań spadła na kobiece barki. Małżeństwo z dwudziestoletnim stażem mieszkające w małym miasteczku świetnie stwarza pozory idealnego. Ale tak naprawdę, to istny krajobraz po bitwie, w której zabito zdolność słuchania i komunikacji, poległa sprawność zauważania potrzeb drugiej strony, złamano zbudowany z pozorów kolorowy obrazek, runęło latami budowane zaufanie, pękła tama pozornej stabilizacji na wszystkich płaszczyznach życia – jak szambo wybił potok żalów i pretensji. Tu każdy ma swoje tajemnice, sekrety, mniej lub bardziej przejrzyste pragnienia – rodzice, dzieci, całe otoczenie..
Czasem emocje tak bardzo przysłaniają racjonalne myślenie, żądza zadymia myśli i zdrowy rozsądek, że rzeczy nierozsądne, nielogiczne, czy niemoralne, stają się nagle akceptowalne, mimo że każdy podświadomie jednak wie, że to równia pochyła i wcześniej, czy później tajemnice wyjdą na jaw. Co się stanie, gdy nastąpi to w najgorszym możliwym momencie?

„To będzie nasza tajemnica” to pełen emocji thriller zanurzony w wątkach obyczajowych, zwracający uwagę na rzeczy z pozoru oczywiste, a jednak tak niechętnie obnażane. Do bólu życiowy, prowokujący, niepokojący, niekiedy przerysowany w intencji porażenia czytelnika skalą zjawiska.
To książka o relacjach, rolach, maskach, uczuciach, emocjach – zdrowych i upośledzonych. O manipulacji, naiwności, wrażliwości, zemście i obsesji.

Polecam.

Przeczytana jednym tchem! Jak bardzo złudne mamy wrażenie o sobie w stosunku do tego jak postrzegają i odbierają nas inni. Dobrymi chęciami jest piekło wybrakowane. Najpierw robię potem myślę.
Polecam!

Polecam!

Bardzo zgrabnie napisana opowiesc. Miesci sie w niej wszystko, szkola, nastolatki, imprezy, seks, w tle niespelniona milosc, sceny rodzajowe typu rodzice-dzieci, zdrada i smierc. W tym natloku zlych emocji jest miejsce na chora kobiete z corka, chociaz problem pomiedzy nimi jest powazny to mam takie wrazenie ze zostaly ujete w powiesci tylko dlatego aby pozbyc sie jednego z glownych bohaterow.

Dodaj cytat z książki To będzie nasza tajemnica