Dialog, nr 3 / 1956

Okładka książki Dialog, nr 3 / 1956 Adam Tarn
Okładka książki Dialog, nr 3 / 1956
Adam Tarn Wydawnictwo: RSW Prasa-Książka-Ruch Cykl: Dialog (miesięcznik poświęcony dramaturgii współczesnej) (tom 3) utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
143 str. 2 godz. 23 min.
Kategoria:
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Cykl:
Dialog (miesięcznik poświęcony dramaturgii współczesnej) (tom 3)
Tytuł oryginału:
Dialog, nr 3 / 1956
Wydawnictwo:
RSW Prasa-Książka-Ruch
Data wydania:
1956-07-01
Data 1. wyd. pol.:
1956-07-01
Liczba stron:
143
Czas czytania
2 godz. 23 min.
Język:
polski
Tagi:
dramat sartre
Średnia ocen

10,0 10,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Listy 1963-1975 Sławomir Mrożek, Adam Tarn
Ocena 7,5
Listy 1963-1975 Sławomir Mrożek, Ad...
Okładka książki Dialog, nr 11 / listopad 2002 Agnieszka Holland, Jacek Kopciński, David Krasner, Oscar Liera, Małgorzata Owsiany, Redakcja miesięcznika Dialog, Aleks (Alex) Sierz, Griselda Steiner, Lee Strasberg, Adam Tarn, Wojciech Tomczyk, Rafał Węgrzyniak
Ocena 7,0
Dialog, nr 11 ... Agnieszka Holland, ...
Okładka książki Dialog, nr 5 / maj 1981 David Hare, Krzysztof Kieślowski, Ewa Lipska, Redakcja miesięcznika Dialog, David Storey, Adam Tarn
Ocena 0,0
Dialog, nr 5 /... David Hare, Krzyszt...
Okładka książki Dialog, nr 1 / styczeń 1959 Friedrich Dürrenmatt, Jarosław Iwaszkiewicz, Redakcja miesięcznika Dialog, Jerzy Skolimowski, Adam Tarn
Ocena 0,0
Dialog, nr 1 /... Friedrich Dürrenmat...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
10,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
392
392

Na półkach: ,

Pierwszy raz sięgnąłem po „Dialog”. Spodziewałem się zbioru kilku dramatów i nie zawiodłem się, choć akurat w tym numerze jest ich jak na lekarstwo. Podobają mi się za to napisane do nich wstępy i wszystko inne, co jeszcze tu znalazłem. To zadecydowało, że przeczytałem pismo od deski do deski.

„Dialog” kusi z dwóch względów. Pierwszym są oczywiście dramaty. Bo niby gdzie indziej mógłbym je przeczytać? Są tu więc nazwiska wielka i nieznaczne. Wieczne oraz dawno już pogrzebane. Jeśli szuka się jakiejś trudnodostępnej sztuki, dobrze jest zerknąć do „Dialogu”. Drugim ważnym powodem, dla którego numery tego pisma powinny znajdować się na honorowych miejscach bibliotek, a nie kończyć jako podpałka do kominka, jest cała gama różnych tekstów oraz kronika. Akurat ten numer zawiera tekst Kerra traktujący o dramacie realistycznym, a także polemikę z nim. Dla osób zajmujących się dramatem, z pewnością są to ważne źródła.

Na tym mógłbym skończyć. Nie wiem, ile w internecie jest informacji na temat zawartości tego numeru, więc wymienię zamieszczone w nim dramaty. Są to: „Baśń o teatrze polskim” Schillera, „Muchy” Sartra, „Szekspir zabiera się do pisania” Minkiewicza i „Samotność” Słomczyńskiego – później mocno skrytykowana w pojawiającej się w numerze recenzji.

Pierwszy raz sięgnąłem po „Dialog”. Spodziewałem się zbioru kilku dramatów i nie zawiodłem się, choć akurat w tym numerze jest ich jak na lekarstwo. Podobają mi się za to napisane do nich wstępy i wszystko inne, co jeszcze tu znalazłem. To zadecydowało, że przeczytałem pismo od deski do deski.

„Dialog” kusi z dwóch względów. Pierwszym są oczywiście dramaty. Bo niby gdzie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    1
  • Posiadam
    1
  • Przeczytane
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Dialog, nr 3 / 1956


Podobne książki

Przeczytaj także