ROZWIŃ ZWIŃ

2020-03-27
2020-03-27
literatura polska

więcej Więcej

Nieprawdopodobnie infantylna. Nawet nie dałam rady wysłuchać.

Zaczytana_mam

"Zastawić ślad"
Iwona Wilmowska

Dziennikarka Paulina Gudejko przyjeżdża do małej miejscowości Mory. Chce odpocząć i zacząć pisać książkę wynajmuje domek na miesiąc, ale nieoczekiwanie dochodz nieopodal do zabójstwa. I jak to jest z instynktem dziennikarskim kobieta zaczyna węszyć wokół sprawy dla lokalnej gazety. Odkrywa że w miejscu zbrodni kiedyś utonoł...

Sympatyczny kryminał na lato.

Zwolniona z pracy dziennikarka wyjeżdża do miejscowości letniskowej poza sezonem by spełnić marzenie swojego życia i napisać książkę.
Przypadek sprawia, że dostaje szansę, by poprawić swoje notowania na rynku pracy i napisać serię artykułów o morderstwie.

Ciekawy pomysł na fabułę, dużo wątków obyczajowych.

Słuchałam audiobooka z uwagi na czytającą Lenę Schimscheiner,którą bardzo lubię.Czyta żwawo "z pazurem".
Książka obyczajowo-kryminalna całkiem dobrze napisana.
Jedyny mankament:bohaterka mieszkająca sama zamyka psa w domu;wyjeżdża zostawiając bramę otwartą;wracając brama jest zamknięta i pies szczekający przy niej...

Dziennikarka z Warszawy wynajmuję domek na Warmii. Odosobnienie ma jej pomóc w rozpoczęciu pracy nad pierwszą powieścią. Jak na złość, już pierwszej nocy, ktoś okrutnie morduję w okolicy współwłaściciela jedynej w miasteczku piekarni. Dziennikarski instynkt zwycięża w starciu z planami literackimi i główna bohaterka angażuje się w śledztwo.

Autorka kupiła mnie, rzadko...

Kryminał napisany lekkim, przyjemnym stylem - osiem dni śledztwa prowadzonego przez dziennikarkę Paulinę Gudejko. Jeden trop mnie zmylił, ale potem domyśliłam się, kto zabijał :) Pokazane małomiasteczkowe życie i problem przemocy wobec dzieci. Czyta się dobrze, choć bez uniesień :) Polecam.

Książka do przeczytania, w kontekście moich ostatnich literackich wpadek to już coś. Czyta się lekko, a to poprzez dobry język i brak zbędnych opisów. Rozwiązanie może zaskakiwać. Całość robi pozytywne wrażenie.

2071

Przyjemna historyjka z wątkiem kryminalnym, napisana lekkim stylem, uprzyjemni wieczór po ciężkim dniu. Polecam.

Nasze pierwsze spotkanie z autorką.. Nie miałam żadnych konkretnych oczekiwań więc nie rozczarowałam się też hehe
Fajna opowieść z wątkiem kryminalnym jak dla mnie.. Niemniej chyba chciałabym przeżyc podobną przygodę jak bohaterka książki 😈
Nasza bohaterka (dziennikarka) wyjeżdża do małej miejscowości pod Warszawą, aby odpocząć i napisać książkę.. Niestety plan krzyżują jej...

Miejscowość Mory pod Olsztynem, tu właśnie udaje się na miesięczny wypoczynek Paulina Gudejko wraz ze swoim psem.
Dziennikarka straciła właśnie pracę w Warszawie i postanowiła podczas miesięcznego wypoczynku napisać książkę. Kobieta nie spodziewa się, że w takiej głuszy może zostać reporterką lokalnej gazety.
Pierwsze morderstwo, to dopiero początek historii głęboko...

• 2020
  • 2020
  • Ebooki
  • Kryminał
  • Przeczytane 2020
  • 2021

Dodaj cytat z książki Zostawić ślad