Kostandin

Okładka książki Kostandin Magdalena Winnicka
Okładka książki Kostandin
Magdalena Winnicka Wydawnictwo: Akurat Cykl: Grzechy mafii (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Grzechy mafii (tom 1)
Akurat
2020-09-30
2020-09-30
Literatura polska

Pierwszy tom serii "Grzechy mafii". Ta trylogia długo czekała na liście: chcę przeczytać. Miałam do niej ogromne oczekiwania i teraz sama nie wiem co myśleć. Jakoś szczególnie mnie nie zachwyciła. Nie mogę powiedzieć, że przeczytałam ją jednym tchem, czasem nawet nie chciało mi się do niej wracać. Mafia, jej działania na wielu polach, podróże bohaterów i ich sceny erotyczne opisane z rozmachem. Ale czegoś zabrakło. Jakiejś spójności, rozwinięcia dość ważnych wątków, do których, co prawda, autorka wraca, ale opisuje je po krótce. A mogłaby ciekawie je rozszerzyć w czasie rzeczywistym i bardziej zainteresować czytelnika. Do tego bohaterka, która nie zastanawia się zbyt długo nad profesją wybranka, bo przecież i tak go kocha. A nawet wchodzi w ten biznes bardzo szybko i bez oporów. Jedynie zakończenie zaskakuje i sprawia, że chce się sięgnąć po kolejną część.

Nie wiem ile miałam do niej podejść, żeby ją skończyć.
Ciężko mi się ją czytało.
Nie poczułam żadnej chemii z bohaterami, a główna bohaterka - rany ale mnie denerwowała.
Mam kolejne tomy serii, ale na razie nie czuję potrzeby sięgnięcia po nie.

Nie wiem ile miałam do niej podejść, żeby ją skończyć.
Ciężko mi się ją czytało.
Mam kolejne tomy serii, ale na razie nie czuję potrzeby sięgnięcia po nie.

Początek jakoś mnie nie zachęcił. Jak to zwykle bywa dziewczyna poznaje super przystojnego i bogatego faceta... Ale czytając dalej można się trochę zaskoczyć. Szef mafii, a ona jako dziewczyna łatwo nie mają. Sporo się dzieje i nie spodziewałam się takiego zakonczenia. Polecam.

Książek o mafii ostatnio jest bardzo dużo. Konstandina poleciła mi przyjaciółka Ania.
I nie żałuję ,książka trzyma w napięciu, jest romans , mafia ,zwroty akcji i finał ,który wbija w fotel.

Książkę czytałam na jednym wdechu tak bardzo mnie wciągnęła. Teraz kolej na 2 część.

Pióro autorki poznałam dzięki antologii “Niebezpieczne związki”, a opowiadanie, które tam znalazłam zaintrygowała mnie na tyle, że postanowiłam sięgnąć po więcej. Czy żałuje swojej decyzji? Nie, bo książka jest warta uwagi.

Kostandin to pierwsza część mafijnej serii o albańskich przystojniakach. Kiedy zaczęłam czytać tę książkę miałam mieszane uczucia, co do niej i zastanawiałam się czy finalnie przypadnie mi ona do gustu czy jednak nie.

Początek nie przemówił do mnie, a główni bohaterowie wręcz mnie denerwowali. Po jakichś stu stronach zmieniłam zdanie, bo książka nabrała tempa. Bohaterowie się rozkręcili i dali się poznać z innej strony. Mafia przedstawiona w tej książce jest właśnie tym typem, który trafia w mój gust i teraz już wiem, że sięgnę po kontynuację tej pozycji.

Alicja Nations - ma 23 lata, właśnie skończyła studia i uzyskała stopień inżyniera. W nagrodę za odniesione sukcesy na płaszczyźnie edukacyjnej wyjeżdża na wycieczkę. To nie byle jaka wycieczka, bo Ala leci w odwiedziny do swojej przyjaciółki Wiktorii, które mieszka w Anglii wraz ze swoim chłopakiem Rudim.

Od tej chwili nic już nie będzie takie samo, wycieczka dostarczy dziewczynie niezapomnianych doznań, a znajomość z Kostandinem sprawi, że jej życie stanie się nieprzewidywalne. Ten mężczyzna zawrócił jej w głowie i sprawi, że nie będzie mogła o nim zapomnieć.

Kostandin Tirona - przystojny trzydziestolatek, samiec alfa, a na dodatek szef mafii. Takie połączenie od razu zwiastuje kłopoty. Jego znajomość z Alicją zaczyna się w chwili, gdy mężczyzna ratuje jej życie.

Od tej chwili ich drogi nieustannie się przeplatają. Nic dziwnego, bo za tak przystojnym mężczyzną wodzą wzrokiem wszystkie kobiety. Jednak to Ona okaże się tą, dla której jest w stanie poświęcić wszystko.

Co miłość potrafi uczynić z gangstera? Ciekawi jak potoczą się losy tej dwójki? Czy ta znajomość to przypadek? Odpowiedź na kartach książki “Kostandin. Grzechy mafii”. Zachęcam sięgnąć po lekturę i wsiąknąć w mafijny świat.

Wymęczyła mnie ta książka strasznie. Nie doczytałam do końca...

Wymęczyła mnie ta książka strasznie. Nie doczytałam do końca...

Wymeczylam się strasznie. Ta książka w ogóle nie ma potencjału. Druga część jeszcze gorsza. Po trzecią nawet nie sięgam.

Wciagajaca książka jak nie wiem. Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Mnóstwo się dzieje i nie wiadomo jak się skończy

1985

Niezbyt przypadła mi do gustu ta powieść. To historia z potencjałem i ciekawym pomysłem, ale w sumie jest taka nijaka i mało ciekawa.
Autorka za bardzo skupiła się na mało istotnych rzeczach takich jak opisywanie podróży po Amsterdamie, Londynie czy Norwegii, przez co cała fabuła jest bardzo rozmyta i trudno było czasami się połapać o co chodzi, bo porachunki mafijne i w ogóle większość akcji której jest tu bardzo mało jest przytłoczona przez wątek obyczajowy dotyczący Alicji i jej przyjaciółki, które świetnie się bawią, korzystając z pieniędzy swoich mężczyzn.
Bardzo brakowało mi w niej emocji, bo mimo że jest kilka ciekawych zwrotów akcji, to powieść jest czasami bardzo nudna i mało ciekawa.
Strasznie denerwowała mnie Alicja swoim postępowaniem i jakoś nie widziałam tej wielkiej miłości, chociaż cała powieść jest pełna erotycznych scen i pikanterii.
Zaczęłam czytać już drugi tom z myślą, że będzie bardziej ciekawie, po dramatycznym zakończeniu pierwszego.

• Mafia

Magdalena Winnicka Kostandin Zobacz więcej