Trendy lipca lubimyczytać.pl

LubimyCzytać
03.08.2020

Roszada na dwóch pierwszych miejscach i gorąca nowość, która wdarła się na podium. Oto dziesięć najpopularniejszych książek lipca, a wśród nich między innymi powieści Harlana Cobena, Remigiusza Mroza i Wojciecha Chmielarza. Sprawdźcie, czy znalazły się tam wasze wakacyjne lektury!

Trendy lipca lubimyczytać.pl
Reklama

W czerwcu znalazł się na pierwszym miejscu, lecz w lipcu Harlan Coben musiał oddać palmę pierwszeństwa Alicji Sinickiej. Jej „Stażystka” swoją premierę miała w styczniu, lecz od kilku miesięcy cieszy się niesłabnącą popularnością. W serwisie lubimyczytać.pl ten thriller ma średnią ocen 7,2 i 3203 czytelników. Wydarzenia opisywane są z perspektywy dwóch kobiet – tytułowej stażystki, wplątującej się w romans z szefem, oraz jego żony. Czytelnicy wskazują na zaskakujące zakończenie książki i dobre portrety psychologiczne postaci. Z kolei depczące „Stażystce” po piętach „W głębi lasu” to bestseller, który zainteresować może także widzów telewizyjnych – w końcu to na podstawie tej książki powstał kolejny polski serial Netflixa.

Na trzecim miejscu nowość i niespodzianka od Remigiusza Mroza, który tym razem napisał książkę, której akcja dzieje się w środowisku hip-hopowców. „Osiedle RZNiW” autor przyrównuje do nostalgicznej podróży w czasie.

Pierwsze lata życia spędziłem na dwóch dużych opolskich blokowiskach po prawej stronie Odry, Malince i ZWM-ie, a w podstawówce przeniosłem się do śródmieścia – i to głównie tam szlifowałem bruki, szukałem dobrych miejscówek do picia piwa i zdzierałem kolana na betonowych boiskach”, mówił Remigiusz Mróz w wywiadzie dla lubimyczytać.pl.

Reklama

Na coraz wyższe miejsca pnie się również „Ballada ptaków i węży” Suzanne Collins, prequel cyklu „Igrzyska śmierci”, w którym co prawda nie ma Peety i Katniss, jest za to (przyszły) prezydent Snow. „To prowokująca opowieść o ludzkiej naturze”, pisał o tej książce Marcin Zwierzchowski.

Pierwszą piątkę zamyka „Ryzyko gangstera” Anny Wolf, polskiej autorki specjalizującej się w łączeniu wątków miłosnych z… gangsterskimi.

Na szóstym miejscu książka, której pojawienie się w zestawieniu wynika ze smutnego powodu – śmierci Carlosa Ruiza Zafóna. Pisarz odszedł 19 czerwca. W czerwcowych trendach „Cień wiatru”, jego najbardziej znane dzieło, było na miejscu trzecim, a teraz notuje spadek o trzy pozycje.

Na siódmym miejscu zatrzymała się powieść, która regularnie pojawia się wśród najpopularniejszych książek w serwisie. „Gdzie śpiewają raki” ma równie wysoką średnią ocen co „Cień wiatru” – 8,0, z dziełem Zafóna łączy ją też podobna poetyckość i nostalgia. Kolejne dwie książki dostarczają już innego typu emocji. „Pacjentka” to Książka Roku 2019 Plebiscytu lubimyczytać.pl w kategorii Kryminał, sensacja, thriller i opowieść o obłędzie oraz wielkich namiętnościach. Trzymająca w napięciu „Wyrwa” Wojciecha Chmielarza opowiada o tajemnicach, jakie mają przed sobą bliscy i murach, jakimi odgradzamy się od tych, których kochamy.

Pierwszą dziesiątkę zamyka „Siedem sióstr”, czyli pierwsza część popularnego cyklu Lucindy Riley – historia pełna rodzinnych sekretów oraz siostrzanej miłości, silniejszej niż śmierć.

Najpopularniejsze książki lipca lubimyczytać.pl

Zestawienie TRENDY miesiąca pokazuje, które książki były najczęściej odwiedzane w serwisie lubimyczytać.pl i miały średnią ocenę powyżej 7,0. To internauci kreują zainteresowanie danym tytułem: wchodzą do serwisu zainteresowani np. reklamą, audycją, wywiadem, wzmianką w prasie, radiu lub telewizji. Nie znamy wszystkich powodów, dla których użytkownicy wyszukują akurat dane tytuły, jednak możemy z czystym sumieniem napisać, że kiedy 3 miliony osób odwiedzających serwis miesięcznie wybiera konkretne podstrony książek, to znaczy, że są one popularne. 

W zestawieniu TOP 100 znajdują się książki ze średnią ocen powyżej 7,0. 

Zobacz wszystkie książki ujęte w zestawieniu TOP 100

[ec]

 

Reklama

komentarze [11]

Sortuj:
178
0
09.08.2020 00:06

Przeczytana Pacjentka i Cień wiatru - jedne z najlepszych książek jakie czytałam ❤️ Jeśli książka Gdzie śpiewają raki jest choć odrobine podobna do najbardziej znanej ksiazki Zafona , to mysle, ze będzie to kolejna książka, za która się zabiorę.
Pozdrawiam!


1600
509
06.08.2020 18:45

Moi faworyci z tego grona to Cień wiatru i Pacjentka. W planach oczywiście wielcy czyli Coben i Mróz


275
184
06.08.2020 10:06

"Wyrwa" Chmielarza trzyma w napięciu równie mocno jak instrukcja działania pralki. Nie trzyma bo tam nie ma co trzymać. To jest powieść obyczajowa z jedną drastyczną sceną i okołokryminalnym epizodem na końcu. Większość fabuły to wspomnienia i różnorodne refleksje na temat własnego związku małżeńskiego snute przez świeżego wdowca. Mogą być dla czytelnika interesujące lub...

więcej

218
67
05.08.2020 22:39

Zdecydowanie moimi ulubieńcami lipca było  W głębi lasu W głębi lasuoraz  Psychoterapeutka Psychoterapeutka


4006
3766
04.08.2020 18:15

Tata mi zamow Mroza,czekam na pacZkę.


294
291
04.08.2020 17:21

Nie znam żadnej z tej 10... choć serial "W głębi lasu" przyjąłem bardzo pozytywnie, stąd może uda się sięgnąć po książkę Harlana Cobena. Szkoda tylko, że - Zobacz wszystkie książki ujęte w zestawieniu TOP 100. - jest martwy, odsyła do pustej strony, tak byłoby szersze spektrum, niż pierwsza dziesiątka.


1551
631
03.08.2020 21:30

A ja czytałam "Cień wiatru" kilkanaście lat temu, a "Pacjentkę" i "Gdzie raki zimują" w tym roku w maju i martwię się, że się jakaś taka bardzo trendy zrobiłam :).
Z zestawienia chciałabym jeszcze "Wyrwę" przeczytać i może Miłoszewskiego? Zobaczymy. Na pewno nie nastąpi to w najbliższym czasie. Stosik koło łóżka całkiem pokaźny czeka.


2716
4
04.08.2020 10:03

Zachęcamy do przeczytania każdej książki z zestawienia! Dobre oceny czytelników podpowiadają, że warto!


4006
3766
03.08.2020 17:35

Czytałem Wyrwa,Cień Wiatru.Czekam na Mroza.


2716
4
04.08.2020 10:01

Czekamy na ocenę i opinię w serwisie! Miłej lektury!


2716
4
03.08.2020 10:16

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd