Emilka z Księżycowego Nowiu

Okładka książki Emilka z Księżycowego Nowiu
Lucy Maud Montgomery Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Cykl: Emilka ze Srebrnego Nowiu (tom 1) Seria: Kolekcja Ani z Zielonego Wzgórza literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Emilka ze Srebrnego Nowiu (tom 1)
Kolekcja Ani z Zielonego Wzgórza
Emily of New Moon
Ringier Axel Springer Polska
2020-01-28
2020-01-28
Ryszarda Grzybowska
dorastanie przyjaźń dla młodzieży

więcej Więcej

Nie da się ukryć, że Czytelnikowi, który zmierzył się z obszerną sagą przygód "Ani z Zielonego Wzgórza", nie będzie wyszukiwał podobieństw oraz dopatrywał się różnic w nowej, trzytomowej serii o Emilce.
Podczas lektury, w większej mierze jednak towarzyszył mi szereg podobieństw z lektur dotyczących Zielonego Wzgórza.

Sam klimat, opisy czy zarys postaci był utrzymany w...

Tak jak nie lubię "Ani...", tak na punkcie tej serii straciłam głowę!

Uwielbiam tę autorkę oraz epokę literacką, także i tym razem się nie zawiodłam.
Pięknie napisana historia osieroconej dziewczynki.
Gorąco polecam.

Piękna, słodko gorzka historia dziewczynki, która niespodziewanie zostaje sierotą. Nie wyidealizowana, prawdziwa, szczera i wzruszająca. Polecam gorąco!

Bardzo fajna książka. Dość wolno się czyta, ze względu na język, ale to nie popsuło frajdy z czytania. Polecam.

Przyjemna historia, ciekawi bohaterowie. Na pewno będę kontynuować historie.

Lektura bardzo przyjemna. Czytając potrafiłam bez problemu zanurzyć się w świat Emilki. Wspaniałe opisy miejsc - majstersztyk. Sądzę że to najbardziej intrygująca bohaterka wykreowana przez L.M Montgomery. Chętnie wracam do tej serii. Polecam, nie można się oderwać! :)

Czytałam dawno temu, jako jeszcze mała dziewczynka, a do tej pory pamiętam konkretne wydarzenia z tej książki, swoisty klimat i to, jak bliska wydawała mi się Emilka. Bardzo lubię opowieści o Ani z Zielonego Wzgórza, ale Emilkę oceniłam wyżej. Planuję wrócić jeszcze do tej powieści.

PS: Przeczytałam ją jeszcze raz i jestem tak samo zachwycona, jak przed laty.

Warto przeczytać, choć momentami trudna, smutna lektura.

Przyjemna lektura, choć zaczyna się dość smutno. Mała Emilka zostaje sierotą i musi pogodzić się nie tylko ze stratą ukochanego ojca, lecz także z tym, że odtąd jej wychowaniem zajmie się rodzina jej matki, czyli ludzie zupełnie jej obcy. Dziewczynce trudno odnaleźć się w nowym otoczeniu, przywyknąć do nieznanych jej tradycji i zwyczajów, a także znaleźć drogę do serc...

3 784
  • Dzieciństwo