To Twoje życie. Pokochaj je

poradniki
Zwierciadło
2020-03-25
2020-03-25

Okładka książki Daj się pokochać dziewczyno. Poznaj sekret udanych relacji Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk
Daj się pokoch... Katarzyna Miller, J...
Okładka książki Być synową i nie zwariować Anna Bimer, Katarzyna Miller
Być synową i n... Anna Bimer, Katarzy...

Nawet dobrze mi się czytało tą książkę. Pani ma bardzo fajne podejście do życia i podała ciężki temat w dość lekki sposób. Można tu znaleźć trochę przydatnych porad, ale nie jest to zbyt dobra lektura na głębokie przemyślenia i zmiany życiowe, raczej by cokolwiek sobie uświadomić. Dialogi są raczej ogólnikowe i słabo rozwinięte. Mojego życia nie odmieniła, ale możliwe, że kiedyś jeszcze do niej wrócę.

Cudowna! Bardzo lubię p.Kasię, jej podejście do życia, ludzi, problemów, relacji i nicnierobienia ;) Ta książka to jak spotkanie w kawiarni przy dobrej kawie z fajną koleżanką. Polecam wszystkim!

świetna ksiazka.

świetna ksiazka.

Z książki bije życiowa mądrość, spokój i realne oczekiwania od ludzi, związków, przyjaźni. Wspaniale się ją czyta.

To było moje pierwsze spotkanie z Katarzyną Miller i byłam bardzo ciekawa, co ta terapeutka ma mi do zaoferowania. Plusem tej książki na pewno jest dialog. Dzięki niemu uzyskujemy lekką lekturę pomimo nie tak prostego tematu. Jednak niektóre spostrzeżenia autorki mi się nie podobały, nie zgadzałam się z nimi. I to było fajne, bo uważam, że od tego są książki, by właśnie konfrontować własne poglądy z cudzymi i zastanawiać się, które z nich są ciekawsze, “lepsze”. Nie mogę odmówić terapeutce doświadczenia i wiedzy. Uważam, że w tej rozmowie przemyciła wiele wartych uwagi spostrzeżeń, dzięki którym można wrzucić na luz i bardziej polubić siebie i zaakceptować własne życie, w tym też swoje słabości.

Tylko sęk w tym, że ja siedzę w tych tematach i czytam dużo powiązanych książek. Dla mnie to sposób na rozwój i czerpanie wiedzy. Nie szukam w nich pomocy i mam wrażenie, że ta lektura by mi nie pomogła, jeśli bym się zastanawiała, w jaki sposób poprawić jakość swojego życia. O ile jest dobra dla osób “ustabilizowanych”, o tyle ci wrażliwsi i pogubieni mogą nie znaleźć w niej zbyt wiele dla siebie.

Lubię te książki-wywiady Katarzyny Miller, bo jest interakcja. Spojrzenie dwóch osób na sprawy rozwojowe. No i dużo luzu, co w poradnikach nie zawsze ma miejsce. Rozdziały tematyczne, zakończone zadaniami do przemyślenia lub wprowadzania w życie, ich przerobienie jest ważne, bo daje namacalne efekty.

Na wstępie powiem, że jestem fanką Katarzyny Miller. Wlaściwie każda z jej książek jest skarbicą wiedzy o tym jak żyć dobrze i mądrze. Autorka przekazuje nam informacje, których powinni uczyć w szkołach i które każdy rodzic powinien obowiazkowo przekazać swojemu dziecku. Poniważ ich nie dostajemy warto sięgać po takie ksiażki. Zdaję sobię sprawę, że ksiaźka jest nierówna, ma duzo niepotrzevnych wypelniaczy, powtarza to co bylo napisane we wczesniejszych pozycjach autorki. Pomimo tych wad warto ją uważnie przeczytać, bo autentycznie pomaga żyć lepiej i prościej. Katarzyna Miller uczy takich prawd jakich nikt nie uczy, a które realnie zmieniają nasze życie. Nie poprzez rewolucję bo to dla wiekszości z nas jest zbyt trudne, ale poprzez male codzienne zmiany ktore mają wielka moc. Czytajcie i zmieniajcie swoje zycie na lepsze.

To moja kolejna książka Pani Kasi, prowadzona w formie wywiadu na tematy wszelakie. Taka forma ma swoje plusy, bo jest to lekkie w czytaniu, natomiast problemem, który może się pojawić to fakt, że niektóre tematy nie mają szansy być pogłębione o szczegóły bardziej profesjonalne, niestety dalej trzeba szukać samemu. Natomiast książka na pewno otwiera głowę i jest trochę takim pocieszaczem, warto przeczytać.

Moje odczucia względem tej książki są dość sprzeczne, bo z jednej strony temat jest całkiem fajny, o samoakceptacji, poczuciu własnej wartości i innych pokrewnych tematach mówi się ostatnio wiele. Z drugiej strony jednak mam wrażenie, że jak na 250 stron książki to jest w niej niewiele przydatnej treści i raczej odbierałam ją jako te wszystkie slogany typu "uwierz w siebie", które możemy spotkać na każdym kroku, a jednak brak im rozwinięcia tematu, które powiedziałoby nam coś konkretnego.

Treść książki przedstawiona jest w formie wywiadu, podzielonego na kilka części poświęconych kolejno dorosłości, autentyczności, empatii, miłości, spokoju ducha i przyjemności. W każdej z nich znajdziemy kilka podrozdziałów poświęconych określonym zagadnieniom oraz pracę domową, która ma celu zgłębienie przyswojonych przez nas treści i odniesienie ich do naszej sytuacji życiowej.

Przedstawienie treści jest całkiem fajne, jednak treść sama w sobie wypada moim zdaniem dość słabo. Było dużo ogólników, jakie znajdziemy wszędzie. Nic odkrywczego w niej nie znalazłam i momentami odczuwałam to jako nic niewnoszące pierdu-pierdu-srutututu. Biorąc pod uwagę, że jest to rozmowa prowadzona z psycholożką to myślę, że można było bardziej rozwinąć niektóre kwestie i przekazać w niej więcej wartościowej treści.

Ogółem to nie sięgnęłabym po nią kolejny raz, ciężko było mi dotrwać do końca, ale jestem tym typem, który za wszelką cenę musi skończyć książkę, żeby móc ocenić całość. Tak więc dotarłam do końca, żebyście Wy nie musieli. Nie polecam.

Całkiem miła, lekka lektura. Dobrze się czytało. Dobre rady, ale dla mniej świadomych osób. Mimo wszystko, polecam.

• Psychologia
  • Psychologiczne