#LOVE. Jak kochać w XXI wieku

Okładka książki #LOVE. Jak kochać w XXI wieku Olga Kamińska
Okładka książki #LOVE. Jak kochać w XXI wieku
Olga Kamińska Wydawnictwo: Znak Literanova nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Znak Literanova
2021-02-01
2021-02-01
9788324072002

Bardzo przyjemna, lekka książka o relacjach.

Bardzo przyjemna, lekka książka o relacjach.

Wspaniała książka, polecam każdemu, komu zależy na rozwoju sfery życia, jaką jest miłość i związki. Uwielbiam za dużą dawkę rzetelnej wiedzy, opisów badań i wniosków, przykłady ułatwiające przyswajanie treści, a to wszystko podane w bardzo czuły i przystępny sposób. Dużo treści, a czyta się szybko.

Cenie te książkę a tyle badan naukowych i przystępność. Dalej raczej interesuje mnie bardziej aspekt socjologiczno-kulturowy ale nie zaszkodzi wiedzieć więcej i przemyslec kilka rzeczy. Mimo ze zaczynaja pisać osoby bardzo wykwalifikowane i pracujące rzeczywiście z danym tematem. Niesamowicie irytują mnie poradniki (dlatego nigdy po nie nie sięgałam) które są zbiorem zasłyszanych porzekadeł i wnoszą tylko toksyczne postrzeganie najróżniejszych tematów bez ich pogłębienia. Tutaj o wartości książki stanowi między innymi obszerna bibliografia.

Nie jest to typowy poradnik, książka zawiera dużo przydatnych informacji chociażby o stylach przywiązania i późniejszym zachowaniu osób z rożnym stylem przywiązania w związkach. Czyta się szybko, treść jest bardzo spójna. Polecam :)

Książka wzbudziła we mnie ogromną refleksję. Temat przedstawiony w świetny sposób, ciekawy. Pani Doktor potrafi zainteresować czytelnika!

Można by pomyśleć, że budowlane związku to zadanie proste. Nic bardziej mylnego. To szereg działań, które podejmujemy każdego dnia aby nasza relacja trwała w najlepsze.
Można by też pomyśleć, że wiedza naukowa się tu nie przyda. A jednak! Wiedza na temat budowy mózgu, zmian zachodzących w organizmie, wytwarzanych hormonów daje pełen obraz sytuacji i tłumaczy co się dzieje na kolejnych etapach związku. Z kolei wiedza na temat sposobów przywiązania tłumaczy to, jak w dorosłym życiu postępujemy, jakich partnerów wybieramy i jak zachowujemy się w relacjach oraz czym się charakteryzują w nich konflikty.

Bardzo lekka, przyjemna lektura. Wiele ciekawych, podanych na tacy informacji, które faktycznie się przydają!

Książka doktor Kamińskiej wzbudziła we mnie ogromne zainteresowanie. Nie jest to ani typowy naukowy bełkot, ani w drugą stronę - typowy "poradnik", z którego wyciąga się tyle co nic. Autorka porusza wiele ważnych zagadnień dotyczących miłości, często odwołując się do różnych badań. Książka podsuwa nam sporo przydatnych informacji i wskazówek na temat związków, miłości czy ludzkich zachowań. Zdobytą wiedzę wykorzystam, a do książki na pewno niejednokrotnie powrócę!

Od jakiegoś czasu poszukiwałam przewodnika po miłości, który zawierałby w sobie coś ponad „daj kwiatki a będzie szczęśliwa” i „pozwól oglądać mistrzostwa a będzie zadowolony”. “#Love, jak kochać w XXI wieku” był strzałem w dziesiątkę i nawet nie podejrzewałam, że przewodnik w tak trudnych sprawach może być tak wartościowy. Nie było tu nic niepotrzebnego, każde zdanie wypowiedziane przez autorkę było poparte różnorodnymi badaniami, co potwierdzało słuszność tych słów. Podstawą każdych relacji jest biologia i psychologia człowieka. Relacja miłosna nie jest wyjątkiem i właśnie o tym jest cała książka. Możemy się dowiedzieć jak zmieniało się podejście do miłości przez lata i że to nie nasze pokolenie tindera nie umie kochać, a właśnie my pierwsi zaczynamy tego się uczyć. Jakie procesy fizjologiczne zachodzą w naszym organizmie gdy kochamy, a nie każdy z nich jest dla nas na rękę. Przez jakie fazy miłości przechodzimy i nie jest to takie straszne jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Jaki wpływ mają nasze relacje z opiekunami na sposób kochania już w dorosłym wieku. I na koniec to najważniejsze, jak należy pielęgnować miłość i rozwiązywać konflikty. Osobiście dla siebie wyniosłam dużo pożytecznej informacji o której wcześniej nie miałam pojęcia, a niektóre momenty odwróciły moje „widzi mi się” do góry nogami. Rewelacyjny przewodnik, polecam każdemu kto ma jakieś pytania o miłości, a nawet jak nie ma, po prostu żeby się upewnić, że ma rację, bo może zostanie zaskoczony tak jak ja.

GENIALNA! Nie jest to poradnik, ktory Ci powie ,,jak zyc'', ale zbior ciekaiwe opisanych badan, obserwacji.

• Psychologia

Dodaj cytat z książki #LOVE. Jak kochać w XXI wieku