Sally Rooney Wydawnictwo: Faber and Faber literatura piękna
angielski
Faber and Faber
literatura piękna
angielski

“Zrobili dla siebie dużo dobrego. Ludzie naprawdę mogą się nawzajem odmienić”

Albo ja jestem nienormalna i nie rozumiem, dlaczego ta książka jest niby „jedną z ważniejszych” albo to „Normalni ludzie” są jednak nienormalni i ja normalna nie potrafię ich zrozumieć. Nie wiem, bo w sumie jedno i drugie może być prawdą. 😉 Chociaż po przeczytaniu tej książki jestem skłonna...

Na półkach: , , , ,

Inaczej napisana niż wszystko co dotychczas czytałam - było to dla mnie odświeżające. Ciekawa historia miłosna - prawdziwa i życiowa - nazwałabym ją przeintelektualizowaną wersją książki "Jeden dzień". Moja ocena: 8,5/10

Zdania są bardzo podzielone jeśli chodzi o tę powieść, jedni ją uwielbiają inni są zawiedzeni - ja , niestety, należe do drugiej grupy. Z pewnością pojawią się głosy, że czegoś nie zrozumiałam 😏 Nic to, zmęczyłam , skończyłam , a teraz zapomnę..

O dojrzewaniu, także do relacji, poznawaniu siebie, odkrywaniu siebie. Pokazana na przykładzie dwójki młodych ludzi, ale przekaz jest uniwersalny, na każdym etapie życia może nam się przytrafić taka więź, jaka połączyła Marianne i Connella. Bez ozdobników, z dużą dawką prozy życia, do zaczytania się.

Rozczarowana zakończeniem, szybkim i uciętym w jednym rozdziale

Historia uczucia dwojga młodych ludzi. Uczucia, które nigdy nie zostało nazwane.
Bohaterów poznajemy na przestrzeni kilku lat i różnorodnych relacji (głównie toksycznych), w które są uwikłani. Rozumiemy ich pobudki, ale wybory już niekoniecznie. Oboje są nadwrażliwi, pogubieni, rozpaczliwie spragnieni akceptacji i bardzo autentyczni w swoich poszukiwaniach. Ich związek zaś...

Opowieść o znajomości, która mogłaby być nieskomplikowana, gdyby bohaterowie sami sobie jej nie komplikowali. Samo życie.

„Jedna z najważniejszych powieści ostatnich lat”

Historia Connella i Marianne, o więzi, która ukrywają przed znajomymi ze szkoły, dorastaniu, studiach i problemach z którymi musza się borykać.

„Normalni ludzie” porwali wiele osób, czytałam ogrom opinii, które tylko zachęcały, aby przeczytać... mnie jednak historia nie porwała i nie mogłam pojąć zachwytu nad nią.
Nie jest...

ℤ𝕒𝕣𝕪𝕤 𝕗𝕒𝕓𝕦𝕝𝕪
Ostatnii rok szkoły średniej. Marianne (♀️) pochodzi z bogatej rodziny, lecz na codzień jest autsajderką. Rówieśnicy traktują ją jak lokalnego dziwaka, który na swój sposób jest intrygujący. Lecz nikt tak na prawdę nie jaką jest w rzeczywistości, ale czy na pewno? Connell (♂️) jest jej totalnym przeciwieństwem. Popularnym dzieciak, za którym oglądają się tłumy...

No, kurczę, nie do końca wiem, jak ocenić tę książkę, bo mam z nią trochę problemów, bardziej takich intuicyjnych i nie do końca chyba umiem wyrazić słowami, o co chodzi. Ale spróbuję.

Po pierwsze, odnoszę wrażenie, że autorka znajduje jakąś dziwną satysfakcję w portretowaniu Marianne jako bezwolnej, uległej, podporządkowującej się Connellowi (i nie tylko) kobiety. Bardzo...

3 458
    2 424