Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 39.90 zł

Król darknetu. Polowanie na genialnego cyberprzestępcę

Nominacja w plebiscycie 2020
Nick Bilton Wydawnictwo: Czarne Seria: Seria Amerykańska literatura faktu
American Kingpin: The Epic Hunt for the Criminal Mastermind Behind the Silk Road
Rafał Lisowski
Czarne
cyberprzestrzeń cyberspołeczność gang gang narkotykowy gangster internet literatura faktu narkotyki piractwo internetowe przemoc przestępstwo reportaż USA więzienie
literatura faktu
Rafał Lisowski
Seria Amerykańska

Oficjalne recenzje i

Ciemna strona sieci

Link do recenzji

Świetnie napisana książka, tym bardziej fascynyjąca bo miała miejsce nie tak dawno temu. Wiadomo jaki był koniec DPR'a a mimo to czyta się z niesamowitymi emocjami do samego końca.

Mimo, iż nie znam się na informatyce, historia Rossa Ulbrichta była dla mnie niesamowicie ciekawa. Książka napisana jest w lekki i przystępny sposób. Jest to literatura faktu, ale czyta się ją jak dobry thriller. Bardzo mnie wciągnęła, a moment kulminacyjny czytałam z zapartym tchem. Bardzo polecam

Jeśli komuś podobał się serial "Breaking Bad" to pokocha tę książkę, która opowiada podobną historię, ale na faktach. Bardzo przyjemna lektura pokazująca, że rzeczywistość potrafi zaskakiwać bardziej niż fikcja.

Literatura faktu, którą czyta się jak dobry thriller

Jak na non-fiction, czyli literaturę faktu, jak dla mnie jest tu trochę zbyt dużo literatury. Może nawet nie zbyt mało faktów, zwłaszcza, dla kogoś jak ja, kto pierwszy raz spotyka się z tematyką darknetu, SilkRoad, czy Ulbrichtem. Te fakty są jednak podane w taki sposób, że wydają się literacką fikcją. Lepsza byłaby chyba rzeczowa, chłodna narracja. Mimo to książka ma dla...

Wow!
Dawno nie czytałem tak dobrej książki. Dreszczowiec fabularny, a że to było naprawdę, sic!
Jak to się stało, że wcześniej nie słyszałem o Silk Road.
Temat niezwykle ciekawy, książka, wchłonięta, nawet podziękowania.

Świetna historia, przedstawiona i napisana od początku do końca w sposób iście genialny. Właśnie tak powinny wyglądać reportaże true crime - lekko fabularyzowanie, z dbałością o detale historii i zachowanie ciągu przyczynowo-skutkowego, a także i sporadyczne dywagacje na temat tego, co też nasz antagonista mógł w danej sytuacji myśleć (i to wcale nie aż takie wyssane z...

Rzetelny reportaż ubierający całą historię w szaty dobrej powieści szpiegowskiej.

"Król darnketu" to książka, która w zamyśle miała być dla wszystkich, a kiedy coś jest dla każdego, to... No właśnie. Gatunkowo jest to reportaż bardzo usilnie udający powieść, autor niezwykle szeroko nakreśla linię fabularną, pisze o odczuciach bohaterów, pogodzie, podróżach, spotkaniach do tego stopnia, że tego wszystkiego robi się po prostu za dużo. Dodatkowo, pragnąc...

Podoba mi się pomysł ta tę książkę, fabularyzowany reportaż, który się czyta jak powieść. Jednak sam temat to nie są moje klimaty, może dlatego mnie nie zachwyciła. Poza tym jest wiele treści, które są kompletnie zbędne i można je tylko przelecieć wzrokiem, bez wczytywania się. Nie ma tutaj ani wartkiej akcji, ani zagłębienia się w tytułowy "Darknet". No takie...

1 982
    1 180
  • 2021
  • 2020
  • 2020
  • Chcę w prezencie
  • Literatura faktu

Nick Bilton Król darknetu. Polowanie na genialnego cyberprzestępcę Zobacz więcej