Kup teraz - 9 ofert w cenie od 6.99 zł do 20.90 zł

Miasteczko Perfect

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2018
Helena Duggan Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Miasteczko Perfect (tom 1) literatura dziecięca
A Place Called Perfect
Data 1. wydania:
2012-11-01
Anna Piasecka
Zielona Sowa
A Place Called Perfect
Miasteczko Perfect (tom 1)
literatura dziecięca
Anna Piasecka
Inne

Oficjalne recenzje i

Tutaj zawsze ktoś ma cię na oku*

Link do recenzji

Wiele książek dla dzieci można wpisać do kategorii ,,dziecięcy horror'', jak na przykład Wiedźmy Roalda Dahla. Tą także - bo przecież chyba nikt nie chce żyć w miasteczku pełnym perfekcyjnych ludzi, perfekcyjnych ulic, perfekcyjnego wszystkiego. I w takim, w którym można chodzić tylko z ogromnymi, przeszkadzającymi nausznikami.
Violet nie podoba się to, że mama się...

Najlepsza książka którą czytałam od bardzo dawna . Tylko pierwszy rozdzał nie bardzo wiedziałam o co chodzi. Potem wszystko rozumiałam i od razu sie zaczytalam i nie moglam sie oderwac przez dlugi czas :) Uwielbiam ta serie i od razu polubiłam głownych bohaterów

Bardzo ciekawa książka, w której przedstawione jest perfekcyjne miasteczko, z perfekcyjnymi mieszkańcami, a cała ta perfekcyjność prowadzi do dramatów rodzinnych.

Na szczęście jest to książka dla dzieci (starszych), więc wszystko jest przedstawione bardzo łagodnie, autorka skupia się na przygodzie, ratowaniu miasteczka przed tą perfekcyjnością i dobrej zabawie.

Mógłby to...

Książka bardzo mi się spodobała. Dobrze opisani bohaterowie i świat pozwoliły mi na lepsze wyobrażenie sobie tego wszystkiego. Książka moim zdaniem mogła by zaliczyć się do kategorii kryminałów młodzieżowych ponieważ chyba nikt nie chciał by mieszkać w małym perfekcyjnym miasteczku.

Interesująca być może, ale jeśli jest się w przedziale wiekowym 11-13 lat.

Fabuła rewelacyjna. Styl pisania autorki jest super. Od razy pokochałam główna bohaterkę.

O, i to lubię! Miasteczko Perfect, zdawałoby się, że perfekcyjne miejsce do życia. Schludne, poukładane, milusie, piękniusie tylko jakieś takie... bez wyobraźni. Violet nie chciała się tu przeprowadzić ale cóż zrobić, tatuś dostał tu świetną pracę i decyzja została podjęta. Od samego początku coś jej nie grało, a kiedy mama zaczęła się dziwnie zachowywać, kiedy zaczęła...

*Tutaj zawsze ktoś ma cię na oku...*

Bardzo miła lektura. Pomysł na miasteczko z „perfekcyjnym“ sekretem i niewyjaśnione zdarzenia, zdecydowanie trafiony. Polubiłam główną bohaterkę - Violet, jak i jej przyjaciela - Boy'a, którzy „perfekcyjnie“ wypełnili swoje zadanie. Przez książkę się wprost płynie, a do tego jestem pewna, że chcę poznać dalsze losy miasteczka! ;)

Książka opowiada historię małej Violet, której ojciec dostał pracę w miasteczku Perfekt. Jest on okulistą z zawodu i bracia Archer - jego nowi pracodawcy - zapewnili mu możliwość prowadzenia badań i doświadczeń naukowych. W miasteczku Perfekt uderza perfekcyjność mieszkańców, zwłaszcza pań domów, ale mury miasta kryją pewną tajemnicę. Violet wkrótce się przekona na własnej...

Cudowna książka. Lata mijają a ja nadal sięgam po literaturę skierowaną do młodszej publiczności, bo dlaczego by nie? Czytanie ma sprawiać nam przyjemność, a nie ma nic wspanialszego od przeniesienia się w wyimaginowany świat i choć na moment poczuć znów jak dziecko. Na dzieło Heleny Duggan trafiłam zupełnie przypadkiem i jaki to był przypadek i to jeszcze trylogia! O mamo....

• 2019
  • Dla dzieci