Baśnie, których nie czytano dziewczynkom

Myriam Sayalero Wydawnictwo: Dwukropek baśnie, legendy, podania
Los cuentos que nunca nos contaron
baśnie, legendy, podania
Barbara Bardadyn
literatura dziecięca baśnie legendy

To zbiór bardzo ciekawych historii opowiadających o wolności, głownie tej wolnych wyborów, przekonań i czynów. Co ciekawe w baśniach tych główną rolę grają kobiety, które nierzadko ratują swoich wybranków, moralizują i mają prawo w cale nie chcieć ślubu(!)
Każda z baśni jest zupełnie inna, złożona i magiczna, co potęgują intrygujące ilustracje.
Co prawda baśnie są trochę...

Książka jest bardzo przyzwoita. Dobrze układa się w dłoni i cieszy swoim ciężarem. Sztywna solidna okładka dodaje jej wartości użytkowych i zachęca do wymyślania nowych, innowacyjnych zastosowań książki w gospodarstwie domowym (stąd jedna z gwiazdek).
Przechodząc do zawartości: podobały mi się ilustracje (druga gwiazdka).
Poza tym mam wrażenie, że tutejsze opinie dotyczą...

Pierwszy raz się spotkałam z książką która ma tak świetne baśnie,szkoda,że gdy byłam mała nie znałam tych bajek.Przy czytaniu poznałam baśnie z różnych stron świata.
Bardzo,bardzo polecam.

Nareszcie powstała księga baśni o mądrych, nieprzeciętnych dziewczynach, silnych biorących sprawy w swoje ręce, nie poddających się losowi. To pozycja, którą powinno znać każde dziecko, bardziej niż baśnie braci Grimm.
Dzięki temu, może kolejne pokolenie kobiet, będzie wzrastało w poczuciu własnej wartości, czuło moc sprawczości i wolne od kompleksów.
Jedyne co bym...

Świetny zbiór baśni opowiadających o kobietach trochę innych niż te, które znamy dzięki braciom Grimm. Dla mnie, jako dorosłej osoby mają one inne znaczenie, ale wciąż pozostają magiczne i pouczające. Cieszę się, że dzieci mogą teraz trafić na taką książkę i poznać te wspaniałe opowieści.
Ogromny plus za ilustracje, niecodzienne, ale bardzo interesujące.

Baśnie, których nie czytano dziewczynkom. Nie pamiętam za wiele baśni z czasów dzieciństwa, a takich czytanych mnie, to już całkiem. Dlatego zawsze ciepło mi na sercu czytając piękne historie z ilustracjami i szczęśliwym zakończeniem. Tutaj seria opowiadań, w których dziewczyny odgrywają główną rolę, jak ktoś ma córeczkę lub młodsze rodzeństwo, to warto przeczytać lub dać...

Dzieci kochają bajki i opowiadania na dobranoc.A co powiecie na baśnie?Pamiętacie jeszcze jakieś i czytacie je swoim najmłodszym?Macie swoje ulubione?
”Baśnie,których nie czytano dziewczynkom”od @wydawnictwo_dwukropek to zbiór piętnastu,mądrych baśni ludowych z całego świata.Wywodzą się m.in.z tradycji hiszpańskiej,...

2034

Najbardziej w książce podobają mi się przepiękne i oryginalne ilustracje. Natomiast pod względem treści i przekazu, za bardzo mnie nie urzekła. Tytuł jest rzeczywiście przyciągający, choć wydaje mi się że bardziej dla dorosłych niż dla dzieci. Zastanawiałam się co to mogą być za baśnie, których nigdy nie poznałam. Czy to znaczy, że chłopcom je czytano, a nam, dziewczynkom,...

• Chcę w prezencie
  • 2020
  • Baśnie✨
  • Dziecięce
  • Do kupienia
  • Posiadam na półce :D

Dodaj cytat z książki Baśnie, których nie czytano dziewczynkom