Cudowne 9 miesięcy

reportaż
DAGER.
2019-09-04
2019-09-04

Bardzo przyjemna książka. Otwiera umysł na nowe i naturalne sposoby radzenia sobie z różnymi dolegliwościami w ciąży. Każda wypowiadająca się osoba mówi o innej dziedzinie ale wszystko sprowadza się do tego, żeby kobieta w ciąży możliwie jak najlepiej zadbała o siebie i maleństwo przed, w trakcie i po porodzie.
Myślę, że ta książka może zachęcić wiele kobiet
do porodu naturalnego. Może rozwiązać pewne wątpliwości.
Jednak jeśli szukamy informacji jak rozwija się ciąża to w tej pozycji nie otrzymamy takich informacji.

Myślę, że ta książka może zachęcić wiele kobiet
do porodu...

Ciekawa książkę na pierwsze miesiące ciąży. Zawsze gdy dopadały mnie jakieś lęki lubiłam do niej wracać.

Szczególnie przydatna dla kobiet które chcą poznać podstawowe zagadnienia związane z rola lekarza, położnej, dowiedzieć się cos o naturalnych sposobach leczenia, o aktywności fizycznej czy odżywianiu.

Dla mnie bardzo ważna książka, bo pomogła cieszyć sie ze stanu w którym jestem a nie upatrywać czyhających z każdej strony zagrożeń.

Dla mnie bardzo ważna książka, bo pomogła cieszyć sie ze stanu w...

To książka, przy której się rozpływałam. Jedna z lepszych, na jakie trafiłam w tym roku. Pełna empatii, życiowej mądrości, doświadczenia i bliskości natury. Pokazuje różne oblicza macierzyństwa oraz prób przygotowania się do niego. Jednocześnie zachęca do świadomego przeżywania nadchodzących zmian, polegania na swojej intuicji, naturalnych produktach kosmetycznych i żywieniowych. To jedna z tych książek, które każda przyszła mama powinna przeczytać i wziąć sobie do serca.

Ta pozycja to dla mnie dość tajemniczy ,,wstęp do spokoju”, byłam nieco zdziwiona, bo na co dzień raczej twardo stąpam po ziemi, a tu nagle ,,aromaterapia” czy ,,homeopatia” i …zadziwiająca chwila refleksji, bo ,,może ma to jakiś sens?”.
Interesujący jest przede wszystkim sposób prowadzenia narracji – forma wywiadu, która ciekawi i nie nuży.
To zbiór rozmów z inspirującymi ludźmi, którzy mają niemałe doświadczenie w pracy z kobietami w ciąży, różne spojrzenia na niezwykły czas tych dziewięciu miesięcy – położna, znany warszawski lekarz czy nawet muzyk!
W tego typu lekturze nie brakuje także nieco ,,szalonych” teorii, ale i te potrafiły rzucić nowe światło na ciążowe sprawy i znowu – zaskoczyć.
Pozycja z pewnością warta uwagi, zupełnie inna niż znane ,,ciążowe poradniki”.

To zbiór rozmów z...

Kto szuka prezentu dla (przyszłej) mamy - zdecydowanie polecam książkę "Cudowne 9 miesięcy".

Praktyczna wiedza, piękne wydanie, przydatne rady, mądrzy i ciekawi ludzie, których warto posłuchać, zwłaszcza gdy jest się w 🤰

Może tylko tytuł zmieniłabym z cudownych na niezwykłe,
bo te 9 miesięcy nie zawsze jest cudowne ;)

Może tylko tytuł zmieniłabym z cudownych na niezwykłe,
bo te 9 miesięcy nie zawsze jest cudowne ;)

Kompendium spokoju, nadziei, powrotu do źródła. Lektura daje szansę na dokonanie pewnych zmian w szkodliwych nawykach myślowych, których korzeniem jest lęk. Polecam przyszłym Rodzicom.

Ciekawe spojrzenie na temat macierzyństwa z różnych perspektyw. Każda opinia i historia jest inna, ale interesująca na swój sposób. Wspaniale przeprowadzone wywiady, piękne historie. Przyjemna lektura o pięknym czasie ciąży.

Książka pokazuje, ze jeżeli ciąża jest zdrowa to możemy przeżyć ją na własnych zasadach, zdrowo, ze zdrowym jedzeniem, z wybraną przez siebie aktywnością fizyczną. Pokazuje, że jest to na prawdę piękny czas w życiu kobiety.

Po każdym rozdziale pojawia się uczucie smutku/pustki, że to już koniec rozmowy z daną osobą, ponieważ każdy wywiad wnosi coś ciekawego, dużo można się dowiedzieć i wyciągnąć wniosków dla siebie.

Piękny rozdział Pani Ewy Janiuk, położnej. Ta kobieta ma w sobie dużo miłości, do kobiet, do świata. Poród z taka położną to marzenie każdej kobiety w ciąży.

„Dziecko nie wymaga od rodziców poświęceń. Nie ma szczęśliwych dzieci, przy nieszczęśliwych rodzicach. Rób wszystko z dzieckiem, a nie dla dziecka.”

„Dziecko nie jest Twoja własnością. Jest wypożyczone od losu na krótki czas dorastania i usamodzielniania się.”

Rozdział z Gosią Mostowską bardzo przypadł mi do gustu, mówi on o tym dlaczego warto ćwiczyć jogę w ciąży i nie tylko.

Każdy rozdział warty przeczytania, każdy wartościowy na swój sposób. Różne tematy zostały poruszone, ciąża, poród, relacje, zdrowe odżywianie, joga, medycyna, zdrowe kosmetyki bez chemii, każdy ciekawy i wartościowy. Pięknie opisane różne sytuacje. Wszyscy „współautorzy” wprowadzili coś ciekawego.

Dla mnie obowiązkowa lektura i piękna książka.

Ta książka pokazuje nam jak wspaniałe są nasze ciała. Wystarczy wsłuchać się w swoje ciało/organizm i podążać za tym co czujemy, same wiemy i czujemy co jest dla nas i dla naszego dziecka najlepsze.

„Zamiast łykać tę chemię, warto byłoby się zastanowić, dlaczego głowa boli. Przyczyn może być wiele. Może wystarczyłoby zmienić dietę albo wyjść na spacer.” Magdalena Wojciechowska - Budzisz

Bardzo różne osoby i zróżnicowane spojrzenia na temat ciąży. Cieszy mnie, że jest też rozdział o ciąży z męskiej perspektywy. Ciekawie się go czytało, tatusiowie są również ważni w tym szczególnym czasie i cieszy mnie to, że autorka nie pominęła tego aspektu w książce.

Każdy rozdział jest wspaniały, każda osoba wniosła coś ciekawego. Każda osoba idealnie dobrana do danego tematu. Z chęcią wymieniłabym wszystkie osoby, który wzięły udział w tworzeniu tej pozycji, bo na prawdę wszyscy wnieśli dużo dobrego w swoim temacie/dziedzinie.

• Ciąża i macierzyństwo
  • Rodzicielstwo
  • Z polecenia do kupienia ...

Dodaj cytat z książki Cudowne 9 miesięcy