Dzięki Bogu już poniedziałek. Poradnik norweskiego miliardera

Okładka książki Dzięki Bogu już poniedziałek. Poradnik norweskiego miliardera Petter Stordalen
Okładka książki Dzięki Bogu już poniedziałek. Poradnik norweskiego miliardera
Petter Stordalen Wydawnictwo: Kompania Mediowa poradniki
poradniki
ENDELIG MANDAG! PODTYTUŁ:10 LEVEREGLER FOR Å ELSKE HVERDAGEN – SELV NÅR DEN BLIR SNUDD PÅ HODET
Kompania Mediowa
2023-02-22
2023-02-22
Małgorzata Rost

Zbiór 10 przykazań, które zmienią twoje myślenie.

Zbiór 10 przykazań, które zmienią twoje myślenie.

Książka to opis 10 zasad życiowych w kolejności:

4. Nie podążaj za marzeniami
5. Nie oczekuj że przyleci samolot bo zbudowałeś lotnisko
6. Czytaj mniej gazet
7. Staraj się być zawsze najgłupszą osobą w pomieszczeniu
8. Pozwól by cały świat pracował na Twoją...

W sumie niewiele odkrywczych rzeczy, jeśli już się przeczytało książki o podobnej tematyce. Mam wrażenie, że im dalej tym gorzej - o ile w poczatkowych rozdziałach potrafiłem zanleźć coś interesujacego, to w kolejnych już niewiele, a już wychwalanie pod niebiosa norweskiego państwa opiekuńczego w końcówce, to już trochę przesada i przynudzanie, choć oczywiście każdy może mieć swoje zdanie i je wyrazić.

Słaba, nawet nie chce mi sie pisac recenzji. Lubiłem Stordalena znajac jego poczynania w Norwegii ale nie sadzilem, ze wyda z siebie takie "dzielo".
Ocena bylaby nizsza gdyby nie krotki fragment nt jego spojrzenia na zjawisko "kultu cargo", co akurat wydalo mi sie interesujace.

Któż z nas nie wywracał oczami w niedziele uświadamiając sobie, że już jutro poniedziałek? Powiedzenie „nie lubię poniedziałków” przylgnęło do naszej świadomości lata temu. A czy ktoś wyobraża sobie sytuację, w której z uśmiechem budzi się w poniedziałek i pełen motywacji wkracza w nowy tydzień?🧐

Autor przedstawia 10 prostych zasad, które sprawią, że będziemy wręcz oczekiwać na ten dzień. Mimo, że kilka rad, które opisuje nie są nowe to rzuca na nie nowe światło. Czasami podważa niektóre stwierdzenia, które znajdziemy w innych tego typu pozycjach.

W wielu kwestiach się z nim zgadzam jak w tym, że perfekcjonizm jest wrogiem produktywności. Warto mówić „dość” i 80% wystarczy. Autor zwraca naszą uwagę również na to, aby nie podążać za marzeniami (co jest dość kontrowersyjne 🙊),ponieważ wtedy spełnią się wszystkie te, o których nawet nam się nie śniło. Jest to nieszablonowe podejście i warto zawsze brać pod uwagę różne punkty widzenia.

Zaznacza również, że warto wstawać rano, żeby bez pośpiechu zacząć dzień - i z tym się w pełni zgadzam! Ja wstaje dość wcześnie (w tygodniu 3:30 🙈) i to sprawia, że panuje nad wszystkim i nie czuję presji braku czasu.

Wiele rzeczy mi się podobało, wiele również było mi dobrze znanych. Styl Autora jest przyjemny i czyta się ją ekspresowo. To dobra książka - warta przeczytania szczególnie przez osoby, które rzadko sięgają po taką literaturę☺️

Znajdźmy w sobie odwagę by być dyrygentem w orkiestrze swojego życia 🫶🏼

Autor przedstawia 10 prostych zasad, które sprawią, że będziemy wręcz...

Jedyna taka. Na tle innych poradników rozwojowo - biznesowych ta książka wyróżnia się tyleż nietuzinkowością myślenia, co językiem, jakim operuje autor. Do tego, cóż tu ukrywać, napisana jest przez praktyka, a nie facet, który z kimś rozmawiał czy "przeprowadzał badania'. Polecam bardzo!

Ciekawa książka o tym jak jemu udało się wywalczyć dobre nawyki. Część z nich już znałam, część dopiero poznałam. Dobrze napisana, nie nudziła.

Odświeżka oczywistych oczywistości, ale zawsze ciekawie poczytać jak to ktoś stosuje na sobie.
Nie jestem praktykiem, wiec na razie przemyśliwuję i cieszę się że jutro już wtorek.

Nie sądziłam, że tak przyjemnie będzie mi się słuchać poradnika. Trochę ciekawostek, przyjemnie napisany i chyba nawet wyciągnę z niego coś dla siebie.

Zobaczymy, może też zostanę miliarderką za jakiś czas? 🤣

Zobaczymy, może też zostanę miliarderką za jakiś czas? 🤣

• Biznes zarządzanie ekonomia n tech
  • Audiobooki
  • Z polecenia do kupienia ...
  • 52 książki (2023)

Dodaj cytat z książki Dzięki Bogu już poniedziałek. Poradnik norweskiego miliardera