Magia praktyczna. Poradnik dla współczesnej czarownicy

Okładka książki Magia praktyczna. Poradnik dla współczesnej czarownicy Frankie Castanea
Okładka książki Magia praktyczna. Poradnik dla współczesnej czarownicy
Frankie Castanea Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece poradniki
poradniki
Wydawnictwo Kobiece
2023-01-25
2023-01-25
Patrycja Zarawska

„Współczesna wiedźma zaklęcie po zaklęciu tworzy zmianę w sercu, w ognisku domowym i w świecie”.

Zastanawialiście się kiedyś, jak osiągnąć coś odległego? Jak ochronić się przed złem, a nawet jak przyciągnąć miłość?
„Magia Praktyczna” to poradnik dla współczesnych czarownic!
Zawsze interesowałam się tematami zaklęć, kamieniami, które przyciągają dobro i odpychają zło, różnymi ziołami lub medytacją. Od małego niesamowicie mocno ufałam swojej intuicji, co utwierdza mnie w przekonaniu, że ta książka jest czymś dla mnie! Ukazuje nam nie tylko jak ochronić nasz dom przed czymś niebezpiecznym, ukazuje również jak za pomocą manifestacji osiągnąć upragniony cel. Jak można dowiedzieć się z książki, przy pomocy odpowiednich kamieni możemy rozjaśnić nasz umysł, ułatwić sobie wprowadzenie zmian, a nawet przyciągnąć pewność siebie i skupienie! (Coś idealnego dla maturzystów 😅).
Ciężko nawet określić który segment książki zainteresował mnie najbardziej, gdyż jest ona istną kopalnią wiedzy dla tych, którzy pragną zmienić coś w swoim dotychczasowym życiu!

„Magia praktyczna” będzie idealna dla początkującej wiedźmy, ale także dla tych z „bagażem doświadczeń” w tej dziedzinie. Dzięki poradom autorki możemy osiągnąć coś niesamowitego, musimy tylko chcieć i w to mocno wierzyć! ✨ Warto wspomnieć, że książka jest piękna nie tylko na zewnątrz, środek zdobią niesamowite grafiki dodające jej uroku… można powiedzieć, że wygląda trochę magicznie! 😅

„Magia Praktyczna” to poradnik dla współczesnych czarownic!

Była to pierwsza moja pozycja książkowa w tematyce magii i przyznam, że zaintrygowała mnie, jest przystępnie napisana, można też od razu zastosować nabywaną wiedzę w praktyce. Bardzo spodobał mi się rozdział o medytacji, działaniu ziół i roślin, a także kamieni. Chciałam lepiej zrozumieć temat tego w jaki sposób można być "współczesną czarownicą" i z czym to się wiąże - ta pozycja mi to umożliwiła, za co jestem wdzięczna i wiem już, że nie jest to nic dziwacznego, strasznego, czy bardzo skomplikowanego.

„Magia praktyczna. Poradnik dla współczesnej czarownicy” to książka w której autorka łączy różne praktyki, gdyż sama uważa że ich wzajemne przenikanie się, czerpanie z siebie i dodawanie własnych akcentów wcale nie jest złe.

Niektóre rozdziały mnie zainteresowały bardziej niż inne. Bardzo podobał mi się między innymi ten o roślinach. Można dowiedzieć się trochę ciekawych rzeczy na ten temat. Inne zupełnie do mnie nie trafiały, ale taki to już urok takich pozycji.

Podobało mi się również, że autorka kładzie nacisk aby tak naprawdę pracować ze sobą. Podaje nam różne afirmacje, które można wykorzystywać na co dzień, co pozwala „zaczarować” rzeczywistość. Uwierzyć w to co się mówi, poprawić swoją samoocenę czy pewność siebie. Mam wrażenie, że manifestacje czy afirmację zyskują coraz bardziej na popularności. Chyba dobrze, skoro ma to pozytywny efekt.

Jeśli interesują Was takie zagadnienia, to myślę, że ta książka przypadnie Wam do gustu.

Magia praktyczna
Post powstał dzięki współpracy z wydawnictwem kobiecym.
Od jakiegoś czasu ciekawi mnie co jest napisane we współczesnych ezoterycznych książkach.Warto przecież robić rozeznanie i zdobywać nowe perspektywy.
Jako recenzent oceniam nie tylko szatę graficzną ale przede wszystkim treść zawartą w lekturze.Chcę być szczery i napiszę o zaletach i wadach tej książki.Język jest bardzo prosty,czyta się bardzo szybko.
Zamiarem osoby autorskiej było wdrożenie od podstaw młodych osób, które chciałyby zająć się czarostwem, a nie wiedzą jeszcze od czego zacząć.W teorii we wstępie Frankie Castanea zaznacza, że ten poradnik ma być wolny od religii i wpływów różnorakich nurów.Co nie jest prawdą w dalszej części lektury.Dostajemy za to modernistyczny poradnik i aktywizm nieco współgrający z modnymi ostatnio trendami wśród nowoczesnych czarownic.
Osoba autorska zwraca uwagę na to, że każdy kto zajmuje się czarostwem podąża ścieżkami, tymi utartymi bądź wyznacza nowe.O sobie pisze jako wiedźma eklektyczna oraz ludowa.Ale warto dodać że eklektyzm jest przeciwieństwem ścieżki bez naleciałości religijnych, wręcz przeciwnie, najczęściej ma ich najwięcej.
W książce mimo to znalazło się dużo rzeczy które współczesnym czarownicom mogą się przydać.Podzielono ją na cztery części.Najpierw teoria z tłumaczeniem a następnie przejście w bardziej praktyczną część z ćwiczeniami.Nie mogło obejść się bez spółczesnym czarownicom mogą się przydać.Podzielono ją na cztery części.Najpierw teoria z tłumaczeniem a następnie przejście w bardziej praktyczną część z ćwiczeniami.Nie mogło obejść się bez minerałów i ziół.Przeczytamy o ich właściwościach fizycznych,zastosowaniach magicznych i powiązaniach z bóstwami i astrologicznych.Także kuchenne materiały takie jak skorupki jaj, rodzaje wody:księzycowa, burzowa, słoneczna.Narzędzia wróżebne i potrzebne w praktykach.Manifestowanie, oczyszczanie, ochrona.Wszystko w dobrej pigułce.Rozdział o miłości do siebie, odcinaniu złych wpływów z ćwiczeniami potrzebnymi by utrwalić postanowienia

Magia praktyczna
Post powstał dzięki współpracy z wydawnictwem kobiecym.

Kim jest współczesna czarownica? Co ją określa? Czarostwo to bardzo złożony temat. Jest wiele dróg, praktyk i odłamów. Nie ma tak naprawdę lepszych i gorszych czarownic- a przynajmniej nikt nie powinien tak kategoryzować. Każda ścieżka jest inna, indywidualna. Tak naprawdę to nasza intuicja podpowiada nam co jest dla nas właściwe, co jest nam bliższe i wyznacza nam drogę w ścieżce magicznej. Określenie " współczesna czarownica" nie tyczy się tylko do rzucania zaklęć czy odprawiania rytuałów. To jest tylko część tego co robią czarownice. Życie w zgodzie z naturą, dbanie o nią i promowanie takiego podejścia do życia to główny aspekt jakim czarownice powinny się zajmować, ale to nie wszystko. Moim zdaniem pierwszym krokiem do bycia czarownicą jest współodczuwanie połączone z wysoką świadomością- nie tylko odnośnie do przyrody, ale również zachowańludzkich (wielowymiarowo).

"Magia praktyczna. Poradnik dla współczesnej czarownicy." Frankie Castanea Wydawnictwo Kobiece

Mamy to szczęście, że coraz więcej na polskim rynku wydawniczym pojawia się książek w tematyce około magicznej, duchowej i zachęcającej do pozytywnego zmieniania naszego życia. Czy każda taka książka którą bez problemu możemy znaleźć w księgarni jest dobra? To jest już temat na dłuższą rozmowę. Różnica w budowaniu swojej opinii na temat książek ze strefy duchowej a luźniejszej literatury typu fantastyka, kryminał, romans itd. jest przede wszystkim taka, że są różne gusta. Tak więc opinie na temat jakiejś książki z dziedziny np. fantastyki będą się różniły w zależności od upodobań czytelnika tak w przypadku książek poruszających tematykę praktyk magicznych opinie buduje się pod względem doświadczenia autora, praktyki jaką kroczy, naleciałości wyznaniowych oraz wiarygodności informacji jakie nam przekazuje. I teraz budują nam się schody z niezłymi przeszkodami. Bo osoby, które są nastawione pesymistycznie do niektórych odłamów mogą z góry źle oceniać prace autora tak naprawdę nie analizując dokładnie treści. Dlatego sięgając po pozycje około magiczne należy przede wszystkim mieć otwarty umysł aby nasz punkt widzenia był neutralny, a skupiać swoją uwagę na wiarygodności popierając to zdrowymi i rzeczowymi argumentami. Zaczniemy więc od bliższego zapoznania się z autorką " Magii praktycznej".

Frankie Anne Castanea jest niebinarną osobą autorską, eklektyczną/ludową wiedźmą, praktykującą od sześciu lat neopoganizm. Bez problemu możemy znaleźć ją w social mediach i bardziej przyjrzeć się jej ścieżce. Wykonuje również odczyty tarota, a ta książka jest jej debiutem.

Co znajdziemy w tym poradniku dla czarownic? Pod względem zawartości informacji dla początkujących jest dość obszernie wypełniona i podzielona na kategorie, które tworzą taką swoistą mapę lub listę tematów, od których na pewno powinno się zacząć. Co przede wszystkim zwróciło moją uwagę, to wielokrotne zaznaczenie w tekście aby brać szczególną uwagę na to, że magia to nie zabawka. Każda energia działa w dwie strony (autorka bardzo trafnie porównała magiczne praktyki do teorii Newtona odnośnie akcji i reakcji). Tak więc manipulowanie energią na którą zwraca autorka uwagę nie jest rzeczą prostą i pozbawioną konsekwencji. To co dajemy wraca też do nas i nie zawsze z wyczekiwanym skutkiem. Zanim zabierzemy się za rzucanie jakichkolwiek zaklęć, należy przeanalizować sytuacje i zadać wiele pytań (których w tej książce nie brakuje),spojrzeć na temat z nie magicznego punktu widzenia i starać się rozwiązać sprawę poza strefą magiczną.

Kolejnym tematem jest łączenie praktyk. Dla jednych to nie do przyjęcia, a inni robią to notorycznie. Czy to dobre, właściwe? Nie mnie to oceniać. Są jednak zasady niepodważalne, których powinniśmy przestrzegać- przede wszystkim praktyki zamknięte i z mocnymi korzeniami powinny być szanowane i nie "ruszalne". Choć sama autorka określa się jako "wolna wiedźma" i łączy praktyki, mocno zaznacza w książce tematy dekolonizacji, sprawiedliwości, szanowania zasobów naturalnych odnośnie nie tylko ziół i gatunków zagrożonych ale również strefę wydobywania minerałów i handlu. Konsumpcjonizm naruszył mocno zasoby naszej Planety oraz odcisnął piętno na życiu wielu ludzi- przez wiele, wiele jeszcze lat będziemy borykać się z tym problemem, jednakże właśnie właściwa postawa i szerzenie jej wśród współczesnych wiedź/czarownic jest tym światełkiem w tunelu.

Autorka podaje przykłady wielu praktyk magicznych od wicca do czarostwa tradycyjnego z bezpośrednimi odnośnikami do biografii. Tak więc możemy spotkać w tekście odnośniki do Scotta Cunninghama oraz Gemmy Gary oraz Zakon Złotego Brzasku. Dość kontrowersyjnym tematem mogą być naleciałości chrześcijańskie pisarki. Z drugiej strony znajdziemy tutaj temat napiętnowania czarownic przez katolicyzm. Frankie Castenea w tekście zaznacza jednak :
... Niektóre wiedźmy kroczą droga wiccańską i przestrzegają zasady trzech. Inne zwracają się do nordyckiego albo celtyckiego pogaństwa, jeszcze inne są ateistami. Część, do której należę, szanuje i uznaje wszystkie religie, uważając, że do pewnego stopnia każda zawiera godne poważania elementy.
Mamy też bardzo ciekawy rozdział o miłości do siebie i wyznaczaniu granic, pracy z cieniem, aktywnej medytacji. Niemniej aby zacząć jakąkolwiek prace ze swoimi demonami należy najpierw skonsultować to ze specjalistami. Magia jest tylko dodatkiem do naszego życia, a nie zagojone rany czy traumy mogą odbić się negatywnie nie tylko na naszej praktyce ale przede wszystkim życiu. Znajdziemy też tutaj rozdział o oczyszczaniu i wyganianiu. W tej pozycji nie brakuje tematu ziół i ich właściwości magicznych, minerałów, materiałów magicznych, sigili, świec i uziemiania. Pod tym względem, książka jest pełna i może być pomocna początkującym. To co do mnie nie do końca przemawia to rytuały, które po pewnych zmianach w rękach niedoświadczonych osób lub mających niezbyt czyste pobudki mogą być szkodliwe- z drugiej strony bez rytuałów książka może wydawać się dość jałowa, w końcu jak mamy zacząć praktykować zaklęcia bez wskazówek " z czym to się je". Tak naprawdę to od nas zależy co zrobimy z tą wiedzą. Mam jednak nadzieję, że ostrzeżenie o powrocie energii i konsekwencjach wszystkich naszych czynów ostudzi zapędy "młodych czarownic".

Podsumowując: czy polecam debiut Frankie Castanea? Nie oceniam tej pozycji jako idealną, czy bardzo dobrą, choć mim zdaniem część 4 " Rozumienie siebie i własnego cienia w globalnym systemie" powinien przeczytać każdy bez względu czy wierzy w magie czy nie, uważam, że książka nie jest najgorsza, znajdziemy w niej wiele cennych cytatów pod którymi się podpisuje, wiele informacji od czego zacząć, jak stosować dostępne zamienniki, jak połączyć się z naturą i znaleźć cząstkę siebie w tym zwariowanym galopie posiadania. Jest wiele gorszych pozycji w świecie "ezo" i ta książka do nich nie należy.

(współpraca barterowa)

Dlaczego ludzie boją się wiedźm?
Moim zdaniem dlatego, że to kobiety, które potrafią zadbać o siebie, o swoje otoczenie, dobro i one po prostu wiedzą to, o czym nie ma pojęcia „zwykły śmiertelnik”. Do tego dochodzą nauki kościoła, że to zło piekielne, więc nie pozostaje mi nic innego, jak opublikować świetny cytat z tejże książki.

„Zakorzenione jest dotyczące czarów powszechne nieporozumienie, jakoby wiązały się one z kultem diabła, podczas gdy w rzeczywistości czary nie splatają się z żadną religią - chodzi w nich o odzyskanie władzy nad własnym życiem i doskonalenie samego siebie.”

Jeśli mnie znacie, to dobrze już wiecie, że magią, życiem w zgodzie z fazami księżyca interesuję się nie od dziś. Gdy tylko dostałam propozycję zrecenzowania „Magii praktycznej” nie mogłam się nie zgodzić.

Autorka przedstawia czytelnikowi najpotrzebniejsze podstawy bez zbędnego szufladkowania na dziedziny, która interesuje daną osobę. Rozdziałem, który zainteresował mnie najbardziej była medytacja, której bardzo chcę spróbować odkąd tylko pamiętam. Autorka podała niezbędne informacje, ale ja mam niedosyt. 😁 Wiele przekazanych w książce informacji znałam, bo tym tematem interesuję się od kilku lat, więc naprawdę ta książka to totalne podstawy dla osób, które dopiero zaczynają swoją drogę.

Przyznam też, że daaaaawno nie widziałam tak pięknie wydanej książki, nie chodzi mi tylko o piękną, twardą okładkę, ale też o zachwycające wnętrze. 💙🌿

Jeśli znacie kogoś, kto chciałby zacząć, ale nie wie jak - ta pozycja jest idealnie stworzona dla właśnie takich osób.

Dlaczego ludzie boją się wiedźm?

„Zakorzenione jest dotyczące czarów...

Ależ to była intrygująca lektura!

Jak bardzo pobudziła ona moją wyobraźnię...

Jak mocno zachęciła do zagłębiania się w meandry, nieznanego mi dotąd świata...

Ten poradnik to prawdziwa skarbnica wiedzy dla każdego, kto pragnie zaprosić do swojego świata szczyptę czarodziejstwa i odrobinę magii. Niebanalny i różnorodny! Hipnotyzujący Czytelnika swym urokiem i zjawiskowym sposobem prezentowania prawd dotąd nieznanych. Zrywający ze schematami, dostowany do współczesnego sposobu postrzegania świata.

Czym jest oczyszczanie i ochrona przestrzeni? Na czym polega manipulowanie energią? Jaka jest rola czarów w globalnym sensie? Odpowiedzi na te oraz inne pytania, znajdziecie właśnie w przedmiotowej lekturze. Lekturze fascynującej, wręcz onieśmielającej!

W książce brak jest fałszywego moralizatorstwa. Nie znajdziecie tu poglądów wartościujących określone tendencje czy religijne przekonania. W Wasze ręce trafia narzędzie pomocne. Narzędzie, stanowiące źródło informacji historycznych oraz praktycznych rozwiązań. Narzędzie, idealne dla współczesnej czarownicy!

No i okładka książki... Boska! Czarująca! Idealna!

Czytajcie!

Ależ to była intrygująca lektura!

Jak bardzo pobudziła ona moją wyobraźnię...

Jak mocno zachęciła do zagłębiania się w meandry, nieznanego mi dotąd świata...

Czarownice przedstawiane są różnie. Jako kobiety z brodawką na twarzy, szpiczastym nosem i równie szpiczastym kapeluszem, kobiety z parującymi kociołkami, czy te współczesne wersje, jako nastolatki z różdżką w ręku.

"Magia praktyczna" jest poradnikiem napisanym przez współczesną czarownicę dla współczesnych czarownic.
Osoba autorska obala mity na temat czarownic, opowiada genezę, przybliża, jak działają wiedźmy. Osoba autorska nie zatrzymuje się jedynie na własnych doświadczeniach, ale poleca również inne książki, po które możemy sięgnąć, jeżeli temat czarostwa nas bardziej zainteresuje.

Książka jest przepięknie oprawiona i ma równie przepiękną grafikę wewnątrz. Czarne koty, świece, gwiazdy czy rośliny, którymi ozdobione są strony, umilają czytanie.
Z książki sporo dowiemy się o kryształach, ich rodzajach, przeznaczeniu i możliwościach użycia. Równie ciekawe informacje osoba autorska przedstawiła o ziołach, warzywach i innych roślinach. Z książki dowiemy się, jak możemy je stosować, jakie mają właściwości, w jakich zaklęciach będą dobre, czy odganiają złą energię i wiele innych.

Książka przepełniona jest wiedzą, dla początkujących "czarownic". Od zastosowań ziół, po wyposażenie współczesnej czarownicy a na znaczeniu kolorów świec kończąc.

Osoba autorska nie zatrzymuje się jednak na zastosowaniu ziół i kryształów, ale porusza także temat medytacji, korzystania z energii, dowiemy się jak oczyścić pomieszczenie ze złej energii czy jak radzić sobie z własnymi cieniami.
Dużo zastosowań praktycznych, ale książka porusza też aspekty psychologiczne czarostwa.
Z książki dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, miło spędziłam z nią czas i nie spodziewałam się, że rzeczy codziennego użytku mają tyle zastosowań. Na pewno dużo zależy od siły naszego umysłu.
Książka jest dobrze opracowanym poradnikiem, dla każdego, kogo takie tematy interesują. Nie ma w niej wiedzy bezużytecznej, osoba autorska nie napchała tekstu zbędnymi informacjami, często powołuje się na przykłady z własnego życia i dzieli się swoim doświadczeniem, przez co książka jest autentyczna.

*Frankie Castanea jest osobą niebinarną, dlatego w mojej recenzji słowo "autorka" zastąpiłam sformułowaniem "osoba autorska", ze względu na specyfikę naszego języka.

Osoba autorska obala mity na temat czarownic, opowiada...

"Poradnik dla współczesnej czarownicy. Magia praktyczna" autorstwa Frankie Castanea to tytuł, wobec którego nie mogłam przejść obojętnie. Pochodzę że stolicy Gór Świętokrzyskich, a to do czegoś zobowiązuje😉 Łysica, sabat czarownic na niej i te sprawy 😜🧙🏻‍♀️🪄
Autorka od kilku lat zajmuje sir czarostwem i postanowiła stworzyc małe kompendium wiedzy dla początkujących, którzy interesują się magią. Podkreśla jednak,że czarów nie można traktować jako sensu życia, ale jako narzędzie.
"Zawsze należy w pierwszej kolejności szukać niemagicznych sposobów na osiągnięcie celu".
W tej książce nie znajdziemy czarodziejskich zaklęć, ale dużo ciekawych informacji - np. jak możemy wykorzystać zioła, aby polepszyć samopoczucie. Poznamy moc kamieni przypisanych do naszego znaku zodiaku. A także dowiemy się, że "nie możemy uzdrowić świata, ani innych ludzi, jeśli najpierw nie uzdrowimy samych siebie."
Jeżeli lubicie taką tematykę, to polecam. Ja sporo znaczników zostawiłam w tej książce i chętnie wrócę do zaznaczonych fragmentów. A ząbek czosnku i plaster cytryny od teraz kąpią się ze mną

Frankie Anne Castanea, znana szerszemu gronu jako Chaotic Witch Auntie, napisała książkę! „Magia praktyczna” została wydana przez Wydawnictwo Kobiece.

Kim jest ta autorka? Niebinarną, eklektyczną wiedźmą, tik tokerką, youtuberką, instagramerką, a co najważniejsze – osobą, która praktykuje magię w swoim życiu na co dzień. (Swoją drogą polecam obejrzeć jej konto na tik toku!)

Wracając do tematu, o czym jest „Magia praktyczna”? To praktyczny poradnik dla współczesnej wiedźmy, który pomaga zaznajomić się z podstawowymi wiadomościami o posługiwaniu się magią w oderwaniu od przynależności do konkretnego nurtu.

Jak sama autorka wspomina we wprowadzeniu, zaczynając swoją przygodę z czarostwem, zauważyła, iż dla osób zaciekawionych tematem dostępnych jest wiele pozycji w literaturze czy innych źródłach wiedzy, są jednak one bardzo sprecyzowane. Od religi wicca przez kulturę mniejszości etnicznych po książki poświęcone specyficznym ścieżkom jak zielona wiedźma, elektryczna czy domowa. Żaden poradnik nie dał jej jednak punktu oparcia, dlatego postanowiła sama napisać jeden, przyjmując zupełnie inne podejście i tworząc coś, co sama chciałaby dostać w swoje ręce, gdy zaczynała szukać informacji w temacie czarów.

Dostając jej książkę do recenzji, byłam bardzo ciekawa, czy nie zawiedzie ona moich oczekiwań, ponieważ tematyką czarostwa, magii, okultyzmu interesuje się nie od dziś i kilka mniej lub bardziej ciekawych pozycji przewinęło się przez moje ręce. Czy się zawiodłam? „No kurwa, oczywiście, że… NIE!”

Jest to faktycznie zbiór informacji pozbawiony naleciałości, wyciągający esencję i pozwalający na elastyczne dostosowanie codziennej praktyki magicznej do własnych potrzeb, poglądów i wierzeń. Idealny dla początkujących adeptów, pełen konkretnych porad w zakresie używanych narzędzi, podstawowych zagadnień oraz zrozumienia czym jest, do czego służy i w jakim zakresie magia codzienna, jednocześnie przypominając nam, że najpierw powinniśmy się upewnić, że zrobiliśmy co tylko było dostępne w zakresie naszych możliwości, a dopiero potem użyliśmy czarów w dopełnieniu tego, aby osiągnąć zamierzony cel.

W pierwszej chwili chciałam wypisać tutaj ciekawsze rzeczy, które znajdują się w książce, ale zrezygnowałam. Nie dlatego, że ich nie ma, ale dlatego, że jest ich tak dużo, że moja książka cała naokoło jest obklejona znacznikami. W tym przypadku posłużę się spisem treści i nadmienię, że w „Magii praktycznej” znajdziemy wątki dotyczące: bycia współczesną wiedźmą, podstaw posługiwania się zaklęciami, manipulowania energią, medytacji, manifestacji, oczyszczania i ochrony przestrzeni, wyganiania niechcianej energii, a także wątki związane z rozumieniem siebie i własnego cienia w globalnym sensie. Jest to ogrom wiedzy, zawarty na lekko ponad dwustu stronach.

Dodam tylko, że książka jest niesamowicie pięknie wydana. Rośliny, kryształy, gwiazdki, koty, fiolki, świece… tematycznie lub niekoniecznie, pojawiają się one co kilka stron. Wygląda to naprawdę klimatycznie, a taki styl doodle bazgrołków sprawia, że czytając poradnik, czujemy się, jakbyśmy przeglądali odręcznie wypisaną księgę.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu

• Magia
  • Kupić