Ciałożyczliwość. Jak zaakceptować swoje ciało i żyć w zgodzie ze sobą

Okładka książki Ciałożyczliwość. Jak zaakceptować swoje ciało i żyć w zgodzie ze sobą Agata Głyda
Agata Głyda Wydawnictwo: Publicat poradniki
poradniki
Publicat
2022-11-23
2022-11-23

Kolejna świetna pozycja dla osób, które całe życie są niezadowolone ze swojego ciała, z siebie, ze swoich osiągnieć... A dodatkowo, jak poprzednia książka Agaty istne cudo dla oka - wydana jest przepięknie :)

,,Okazuje się bowiem, że walczyłam z kimś, kto nigdy nie był moim wrogiem, choć wmówiono mi coś innego. Ja i moje ciało jesteśmy i zawsze byliśmy sojusznikami. Wow! Cóż za odkrycie! Lata wstydu i kompleksów, ponad 20 lat na wojnie przeciwko sobie samej i takie zaskakujące wnioski!"

,,Ciało nigdy nie było problemem; problematyczne było myślenie o nim."

Autorka książki doszła do wielu odkrywczych myśli w wieku trzydziestu ośmiu lat, czyli miała dokładnie tyle, ile ja skończę za dwa tygodnie. Piszę o tym dlatego, bo ja do takich samych wniosków doszłam cztery miesiące temu, więc to bardzo zbliżony czas. Ona opowiada jak dotychczas siebie traktowała i jaką prowadziła z sobą walkę. Dopiero teraz doszło do niej, że nasze ciało to nasz dom. Jak o niego zadbamy, tak będziemy się w nim czuli. Opisuje nam w jaki sposób nabawiamy się kompleksów i jak bardzo dorastając chcemy być jak inni. I już w tym momencie, kiedy pragniemy być kimś innym, nie patrząc na nasze ograniczenia, opuszczamy swój dom i ciało. To wtedy zaczyna się krzywda, którą sobie zadajemy. Muszę tutaj też dodać jak wspaniałe są tu obrazki, jak idealnie oddają to, co czujemy wpadając w kompleksy. Zaczynając od głodówki, wprowadzając do swojego jadłospisu diety cud katujemy się nimi. Nie myślimy o tym, że to, co przyjmuje ciało kogoś szczupłego z telewizji, może być dla nas nawet toksyczne. Wszystkie media tolerują idealność pod każdym względem jako priorytet i z tego powodu ogrom ludzi świadomie się krzywdzi. Nie myślimy o tym, że to reklamy za które ktoś dostaje duże pieniądze, bo kupując coś, wypychamy tylko ich kieszenie. Tylko ten, który zrozumie, że nasze ciało potrafi zapewnić nam zdrowie i szczęście, chcąc zgłębić ten temat, stanie się człowiekiem szczęśliwym. Bo wszystko zaczyna się od pokochania siebie. Jeśli pokocham swoje ciało, to i ono sprawi, że osiągnę wszystko, co tylko zamarzę.
Tą książkę powinien przeczytać każdy dorastający nastolatek. Jeśli jesteś rodzicem i masz dziecko z kompleksami i wszelkimi możliwymi problemami, które się z tym wiążą, koniecznie zakup mu tą książkę. Moją dostanie córka i każde następne dziecko, gdyż chcę, by byli szczęśliwi. W książce znajdą ćwiczenia, przekonania, granice, relacje z rodziną, rówieśnikami i samym sobą. Po jej skończeniu ty i wasze dziecko dostanie coś, czego ani media, ani nikt ze znajomych wam nie da. Przekonaj się sam/sama i zadbaj nie tylko o swoje szczęście, ale i waszych dzieci. Ogromnie ją polecam!!!

,,Ciało nigdy nie było problemem; problematyczne było myślenie o nim."

Autorka książki...

Mam dość mieszane uczucia co do tej książki. Tematyka jest bardzo ważna i chociaż temat body-positive i ciałoakceptacji nie jest mi obcy, to była to pierwsza książka na ten temat, po którą sięgnęłam.
Autorka porusza tu bardzo ważne kwestie, zwraca uwagę na problemy czy stereotypy, z którymi borykamy się współcześnie i wylicza, jak środowisko czy media wpływają na postrzeganie własnego ciała.
Książkę potraktowałabym bardziej jako taki wstęp do tematu, mi zabrakło tutaj zagłębienia się w temat. Myślałam, że będzie tutaj więcej wskazówek, jak poradzić sobie ze szkodliwym myśleniem, choć było kilka porad, to nie wychodziły one raczej poza ramy suchych zdań zachęcających do zmiany postrzegania swojego ciała. Na plus na pewno to, że w przypadku poważniejszych problemów, autorka odsyła do specjalistów.
Chyba najbardziej podobał mi się rozdział o sporcie, gdzie autorka zadaje czytelnikowi pytanie, czy gdyby aktywność nie dawała żadnych korzyści dla wyglądu, to nadal byśmy ją wykonywali.
Niestety w treści było sporo powtórzeń, w niektórych rozdziałach te same zdanie powtarzały się 2-3-krotnie, tylko inaczej napisane.
Wydanie ładne, estetyczne i przejrzyste, ale to już zależy co kto lubi. Na pewno lepiej się przyswaja treść i przyjemnie się czyta, ale przez niektórych może być to odebrane jako przerost formy nad treścią.

Bardzo dobra i bardzo potrzebna książka. Polecam!

Bardzo dobra i bardzo potrzebna książka. Polecam!

klasyczny poradnik poppsychologii, płytka, powierzchowna, nic ponad treści z Instagrama i kolorowych gazet plus kilka mądrych pojęć by nadać pozory naukowości; dla nastolatek na początek ok, jeśli chce się nieco więcej - szkoda czasu

Niezła książka, tylko bardzo powierzchowna.
Skoro autorka porusza np. temat przekonań odziedziczonych po rodzicach lub wdrukowanych nam w szkole to można by się spodziewać, że zaproponuje jakieś coachingowe ćwiczenia do zmiany tych przekonań... ale nie. Opisuje jaki jest stan obecny i że należy go zmienić, ale nie daje żadnych wskazówek jak przejść z punku A do punktu B.

Nie wspomniała nic o tym, że też przemysł modowy (poza kosmetycznym) ma duży interes w tym, żeby wzmacniać niską samoocenę konsumentek, bo to oznacza większą manipulację nieświadomą klientelą i wyższą sprzedaż.
Nic na temat naturalnego ruchu czy śpiewu białego. Mało na temat kobiet, które decydują się nie robić makijażu, nie farbować włosów itp. z powodów osobistych czy ekologicznych.

Bardzo to wszystko "blogowe" - o wszystkim i o niczym. Za mało na książkę.

Niezła książka, tylko bardzo powierzchowna.
Skoro autorka porusza np. temat przekonań odziedziczonych po rodzicach lub wdrukowanych nam w szkole to można by się spodziewać, że zaproponuje jakieś coachingowe ćwiczenia do zmiany tych przekonań... ale nie. Opisuje jaki jest stan obecny i że należy go zmienić, ale nie daje żadnych wskazówek jak przejść z punku A do punktu...

Polecam tę pozycję osobom które mają złą relację z własnym ciałem i kompleksy. Nie zastąpi to terapii, ale będzie jej dopełnieniem. Szczególnie przydatna będzie dla osób które zmagają się z ww. problemami i są w trakcie redukcji albo już po.

Myślę, że jest to fajny punkt wyjścia dla wszystkich kobiet mających zaburzenia odżywiania, ale też po prostu kłopoty z samooceną i kompleksami.

Piękne grafiki, przystępny język i przydatne ćwiczenia.
Do tego oczywiście ważne tematy, np.
- zwrócenie uwagi na funkcjonalność ciała (ponad jego wygląd)
- stawianie granic
- rola ojca w dojrzewaniu dziecka
- jak córki naśladują mamy

Naprawdę książkę oceniam na mocne 7 - bardzo dobra i warta przeczytania :)
Fajnie też, że polskiej autorki.

Piękne grafiki, przystępny język i przydatne ćwiczenia.
Do tego oczywiście ważne tematy, np.
- zwrócenie uwagi na funkcjonalność ciała (ponad jego wygląd)
- stawianie granic
- rola ojca w dojrzewaniu dziecka
- jak córki naśladują...

Cudowny i bardzo wartościowy poradnik dla kobiet w różnym wieku .

Autorka w przejrzysty oraz prosty sposób wyjaśnia nam jak zaakceptować swoje ciało oraz jak żyć ze sobą w zupełnej zgodzie . Pisze między innymi o wpływie emocji na postrzeganie nas samych , o zdrowych granicach jakie należy sobie wytyczyć . Znajdziemy również wskazówki jak od najmłodszych lat budować pozytywną relacje dziecka z jego ciałem . Autorka pomaga nam zrozumieć skąd w nas tyle negatywnego podejścia do własnej osoby. Poradnik zawiera mnóstwo fajnych i ciekawych ćwiczeń pomagających pracować nad postrzeganiem ciała oraz wypracowywaniem nowych postaw myślowych wobec niego .

Uważamy ,że to świetna książka dla każdej kobiety ,która boryka się z kompleksami i niska samooceną,ale nie tylko . Na uwagę zasługuje także piękna twarda oprawa poradnika ,a także prześliczne ilustracje ,znajdziemy w nim miejsce na notowanie swoich myśli i spostrzeżeń . My jesteśmy zachwycone i polecamy serdecznie ❤️Nasza ocena to bez dwóch zdań 10 na 10.

Cudowny i bardzo wartościowy poradnik dla kobiet w różnym wieku .

Bardzo estetyczna, cukierkowa wręcz, dzięki czemu miło się ją czyta. Treści bardzo profesjonalne, podane w przystępnej formie. Cuda pozycja, tak jak jej starsza siostra

• Poradniki
  • Przeczytane w 2023
  • Psychologia

Agata Głyda Ciałożyczliwość. Jak zaakceptować swoje ciało i żyć w zgodzie ze sobą Zobacz więcej