Gdzie mieszka szczęście

2019-11-13
2019-11-13
24 min.

Okładka książki Wielkie mycie zębów w zoo Günther Jakobs, Sophie Schoenwald
Wielkie mycie ... Günther Jakobs, Sop...
Okładka książki Bądź dzielny, pingwinku Giles Andreae, Guy Parker-Rees
Bądź dzielny, ... Giles Andreae, Guy ...
Okładka książki Żyrafy nie umieją tańczyć Giles Andreae, Guy Parker-Rees
Żyrafy nie umi... Giles Andreae, Guy ...

"Gdzie Mieszka Szczęście"! 🏠❤️📚✨ to książka, która zachwyci zarówno maluchy, jak i dorosłych. 🏠🐭

Czy potrafimy cieszyć się małymi rzeczami? 🌟 Czy doceniamy to, co mamy? 🤔 Ta urocza książka dla dzieci skłania do refleksji nad prawdziwą wartością życia i szczęścia. 🐭
Przygoda trzech uroczych myszek zabierze Was w podróż pełną cudownych okienek. Ta krótka, rymowana historia jest nie tylko zabawna, ale też pełna mądrości, która dociera nawet do najmłodszych czytelników. 👶💭
Historia opowiada o Panu Szarej Myszce, który mieszkał w przytulnym domku wraz z rodziną. Było im wygodnie i szczęśliwie, aż do czasu, gdy Pan Szara Mysz zauważył dom Białej Myszki - większy, piękniejszy, bardziej imponujący. Zafascynowany, zaczął tęsknić za czymś więcej i przestał doceniać to, co miał. 💔
Podążając za historią, poznajemy także Brązową Myszkę, która również posiadała imponującą rezydencję. Jednak mimo bogactwa materialnego, Brązowa Mysz czuła się samotna i nieszczęśliwa. 🏰🐭
W końcu, dzięki mądremu przewodnictwu Brązowej Myszki, Pan Szara Mysz odkrywa, że prawdziwe szczęście nie tkwi w posiadanych rzeczach, ale w miłości i wdzięczności za to, co już ma - własny dom i rodzinę. ❤️
Dzięki tej inspirującej opowieści dzieci będą miały okazję zrozumieć, że każdy z nas może odnaleźć swoje własne szczęście tam, gdzie jest miłość i wdzięczność. 🌻❤️

Książka "Gdzie Mieszka Szczęście" przynosi dzieciom wiele cennych wartości, które mogą kształtować ich charakter i spojrzenie na świat.

Przepiękna w każdej postaci! ❤️
Wpada do ulubieńców, bo to bardzo wartościowa pozycja dla dzieci.

Sposób wydania tej pozycji przez Wyd. Wilga zasługuje na brawa. Niesamowite, ile tu atrakcji dla dzieci i dorosłych. Otwierane okienka, nierówne brzegi kartek, kartki rozkładane od góry albo z boku. Niesamowite dopracowanie wszystkiego!

Ilustracje są przeurocze, kolorowe, szczegółowe.

Tekst... wzrusza, bawi i uczy. Prosta historia, ale jaka piękna.

Polecam!

Przepiękna w każdej postaci! ❤️
Wpada do ulubieńców, bo to bardzo wartościowa pozycja dla dzieci.

Ilustracje są przeurocze, kolorowe,...

przepiękna, rewelacyjnie przemyślana z okienkami. Temat bardzo aktualny, by doceniać to co mamy, pomimo że ktoś drugi ma więcej, lepiej, fajniej. Super

Tego typu książeczki dla najmłodszych są idealnym punktem wyjścia do rozmowy z dzieckiem na ważne tematy. W tym przypadku jest pole do rozmowy o tym że nie tylko "mieć " jest ważne. Książeczka jest pięknie efektownie wydana z odginanymi elementami, wycięciami. Polecam

Czy wiecie GDZIE mieszka szczęście?
Małe myszki dowiedziały się tego podczas swojej krótkiej przygody, podczas której dowiedziały się, że szczęście to nie stan posiadania, nie rzeczy które nas otaczają, nie bogactwo czy wielkość domu ale rodzina, miłość i szacunek.

"Gdzie mieszka szczęście" Barrego Timsa, to opowiadanie w sam raz dla dzieci w wieku 3-5 lat.
Przepiękne ilustracje (też macie tak, że kupujecie książkę jak widzicie jak ślicznie jest zilustrowana?),dzięki którym poznawanie drogi do szczęścia jest jeszcze przyjemniejsze.

Myślę, że ważne jest aby pokazywać dzieciom, że nie tylko przedmioty, które możemy kupić, posiadać oznaczają szczęście.
Pewnie, że miło jest mieć coś o czym się marzy ale są też dużo ważniejsze sprawy.

Czy wiecie GDZIE mieszka szczęście?

Przepiękne...

1974

Pan Mysz Szara jest zadowolony ze swojego rodzinnego życia, jednak kiedy dostrzega większy i ładniejszy dom Myszy Białej, zaczyna jej nieco zazdrościć. Dowiaduje się, iż nowy znajomy nie jest wcale szczęśliwy, ponieważ chciałby mieszkać w willi Brązowej Myszy. Z kolei ona bywa samotna i marzy o zamieszkaniu w tak radosnym domu, jaki posiada Szara Mysz.

Barry Timms stworzył przecudowną, wzruszającą i mądrą historię, którą powinno przeczytać nie tylko każde dziecko, ale (może szczególnie) również dorośli. Opowieść uświadamia, że powinniśmy doceniać to, co mamy, bo wokoło jest pełno osób, które zazdroszczą właśnie nam. Bogactwo nie polega na posiadaniu ogromnego domu czy pełnego portfela - to przyjaciele i rodzina sprawiają, że jesteśmy bogaci, ponieważ bliskości, poczucia bezpieczeństwa oraz miłości nie kupimy za żadne pieniądze. Trawa zawsze wydaje się bardziej zielona za płotem, jednak często to jedynie ułuda...

"Bo gdziekolwiek mieszkasz, prawdziwe szczęście znasz, jeśli masz, co potrzeba... i kochasz to, co masz."

Wydanie książki zasługuje na oklaski. Twarda oprawa, delikatne i barwne ilustracje, a do tego coś niezbyt często spotykanego, czyli okienka oraz ruchome elementy, które skradną serce wszystkich małych i starszych czytelników. Uważam, że "Gdzie mieszka szczęście" to pozycja obowiązkowa w domowej biblioteczce - idealny prezent na każdą okazję!

• Dla dzieci
  • Franek
  • Czytam z dzieckiem
  • Dla Oli chcę
  • Książeczki Filipka

Dodaj cytat z książki Gdzie mieszka szczęście