Więźniowie Netheru

Okładka książki Więźniowie Netheru Nicolas Digard, Frigiel
Okładka książki Więźniowie Netheru
Nicolas DigardFrigiel Wydawnictwo: Wydawnictwo RM Cykl: Frigiel i Fluffy. Nieoficjalny przewodnik po świecie Netheru (tom 2) fantasy, science fiction
Frigiel i Fluffy. Nieoficjalny przewodnik po świecie Netheru (tom 2)
Frigiel et Fluffy. Les prisoners du Nether - volume 2
Wydawnictwo RM
2019-10-10
2019-10-10
Magdalena Łachacz
minecraft fantastyka dla dzieci książki o Minecraft literatura Minecraft

Okładka książki Tajemnica Oriel Nicolas Digard, Frigiel
Tajemnica Oriel Nicolas Digard, Fri...
Okładka książki Pożeracz Nicolas Digard, Frigiel
Pożeracz Nicolas Digard, Fri...
Okładka książki Trzy klany Nicolas Digard, Frigiel
Trzy klany Nicolas Digard, Fri...
Okładka książki Bitwa na Równinach Mereim Nicolas Digard, Frigiel
Bitwa na Równi... Nicolas Digard, Fri...

@mamcia_tomusio_lilusiowa
Książki Minecraft Nieoficjalny Przewodnik z serii Nether składającej się z 4 tomów w których bohaterami są Frigiel i Fluffy.

II tom "Więźniowie Netheru" tutaj akcja toczy się w uniwersum Minecrafta. Główni bohaterzy Alice, Frigiel i Fluffy próbują poruszać się po Netherze. Ich przyjaciel Abel dowiaduje się o liście gończym wystawionym za Frigielem. Czy uda mu się w porę ostrzec przyjaciół o grożącym om niebezpieczeństwie?

Bardzo dobre lektury grube tomiska z dużą czcionką dzięki czemu szybko się je czyta. To świetne książki dla wielkich fanów serii Minecraft

@mamcia_tomusio_lilusiowa

Utknęliśmy z synem gdzieś w połowie. W sumie dla młodocianych fanów Minecrafta fajna rzecz. Wartka akcja, krótkie rozdziały sprzyjające początkującym czytelnikom i mocno „specjalistyczny” język gry. Bez oceny.

Po ataku Smoka Kresu, na wioskę Frigiela, chłopak wyrusza wraz ze swoim dzielnym kompanem Fluffym, na tajemniczą i bardzo niebezpieczną wyprawę do Puaby. Przechodząc przez królestwo, w którym jest całkowity zakaz czarów, dwaj kompani poznają nowych przyjaciół. Odkrywają zawartość czarnej skrzyni, i dowiadują się, że brat bliźniak króla Lawa, zbiegł z więzienia. Przenikają przez portal do piekła zwanego Netherem, gdzie wygnano wszystkich magów, tak bardzo przerażających króla świata Minecraft.

Po pierwszym tomie przygód Frigiela i Fluufiego, w którym bohaterowie starają się pomóc dziadkowi chłopca, przemierzając krainę Minecraft, nadszedł czas na kolejny tom serii, Frigiel i Fluffy więźniowie Netheru, tym razem młodzi przyjaciele, mają poważny problem w świecie, który jest niezwykle niebezpieczny. Okazuje się, że mapa, którą dostali od Valmara jest co najmniej błędna i całkowicie bezużyteczna. Alice, Frigiel i Fluffy nie wiedzą jak poruszać się w tym piekielnym miejscu. Trafiają na cuchnącą pustkę, na dodatek okropnie wysoka temperatura nie daje im myśleć, okazuje się również, że cały teren należy do świnio podobnych monstrum.

W tym samym czasie Abel wyrusza na pomoc przyjaciołom, ponieważ gwardziści Domu Świateł wystosowali list gończy za Frigielem. Czy naszym bohaterom uda się spotkać? Czy Frigiel zostanie ostrzeżony na czas? Komu będą musieli zaufać podczas swojej podróży? Czy faktycznie Frigiel i Fluffy mają dookoła siebie przyjaciół, a może to kolejna zasadzka?

Drugi tom serii zabiera nas w świat Netheru, w grze jest to piekło lub otchłań. Nether to drugi z wymiarów dodany do gry zaraz po zwykłym świecie, jest on bazowany na mapie typu piekło. Świat ten składa się z dwóch płyt skał macierzystych, na sufitach i ścianach możemy znaleźć jasnogłazy. Otchłań podzielona jest na biomy, na tę chwilę są to: Netherowe Pustkowia, Dolina Dusz, Bazaltowa Delta, Spaczony las oraz Szkarłatny Las.

Tylko w Netherze pojawiają się bardzo oryginalne i wyjątkowe moby. Większość z nich jest niezwykle odporna na ogień, a także lawę. W świecie tym pojawiają się również postacie, które można znaleźć na innych trybach np. Endermany czy Szkielety.

Przyznam, że po części pierwszej lekko się zgubiłam. Dopiero tom II sprawił, że mogłam konkretnie wbić się w świat Minecraft i zaczęłam go rozumieć. Gubiłam się w postaciach, i trybach, a słownictwo typowe dla gry znajdujące się w pozycji, było dla mnie lekko nie do przeskoczenia. Muszę, jednak przyznać, że stworzenie kilku tomów, które prowadzą czytelnika przez poszczególne biomy, jest strzałem w dziesiątkę. Seria o przygodach Frigiela, wspaniale wprowadza w fabułę gry, co dla niewtajemniczonych jest bardzo cenne, ponieważ pozwala zrozumieć, o co tak naprawdę chodzi w Minecraft.

Po dwóch tomach mam już swoich ulubionych bohaterów, a moby i ich możliwości przestały być dla mnie czarną magią. Muszę tutaj napisać, że o ile książka zachwyci fanów gry, to dla rodziców jest ona po prostu niezastąpiona w zrozumieniu tej pozycji. Kiedy moje dzieci mówiły o Endermanach, lawie, survivalu etc nie miałam pojęcia, o czym mowa. Lektura powieści Pana Nocolasa Digaro, tak dokładnie przybliżyła mi temat, że w końcu rozumiem, dlaczego świat Minecraft jest tak popularny.

Tutaj koniecznie muszę dodać, ponieważ ktoś powie, że to tylko gra nic ciekawego a książki w ogóle są bez sensu, jednak porównując powieści o Frigielu i jego dzielnym psie, do klasyki pozycji fantastycznych, doszłam do wniosku po przeczytaniu przygód w Netherze, że publikacje te, są równie ekscytujące, trzymające w napięciu, oraz posiadające złożonych bohaterów, wspaniałe podróże i przygody jak popularne serie np. Władca Pierścieni, czy Harry Potter. Mimo tego, że Frigiel to publikacja dla młodszych czytelników w niczym nie jest gorsza od klasyki. Ważne jest również, aby wspomnieć, że wspaniali bohaterowie żeńscy np. Alice wciągają do czytania także dziewczynki.

Jestem niezmiernie ciekawa pozycji o chłopcu i jego psie dla młodszych dzieci i z całą pewnością gdy skończę serię, do nich zajrzę. Kochani polecam Wam tom II Frigiel i Fluffy więźniowie Netheru, a także część pierwszą. Jestem przekonana, że po lekturze, Wasze pociechy poznają nowych wspaniałych przyjaciół, a Wy z chęcią wspólnie z nimi odpalicie komputery, czy konsole, aby przeżyć przygodę w jednym z niezwykłych biomów.

Pierwszy tom przygód psa i człowieka ze świata Minecrafta kończy się przeniknięciem przez portal do Netheru, który kojarzony jest z czymś na kształt piekła. To tu wygnano wszystkich magów, których tak bardzo boi się rządzący Minecraftem król Lludd Law. Okazuje się to teren masy świnio-podobnych potworów, a do tego pozbawiona wody gorąca i cuchnąca pustka. Nie dociera tu też światło słoneczne, więc nie rosną rośliny. W tym świecie nie tylko trójka bohaterów znanych z poprzedniej części będzie walczyć z potworami czy nieprzyjaznymi warunkami, ale także z nieufnością: zarówno wzajemną, jak i innych wobec nich. Będą musieli zawierzyć nieznajomym, oszukać własne zmysły podpowiadające, że po lawie chodzić nie można (nawet w grze!),a przede wszystkim walczyć o przetrwanie także z tymi, których jeszcze niedawno uważali za sojuszników.

Więcej na https://konfabula.pl/seria-frigiel-i-fluffy/

• Dla dzieci