Bitwa na Równinach Mereim

Okładka książki Bitwa na Równinach Mereim Nicolas Digard, Frigiel
Okładka książki Bitwa na Równinach Mereim
Nicolas DigardFrigiel Wydawnictwo: Wydawnictwo RM Cykl: Frigiel i Fluffy. Nieoficjalny przewodnik po świecie Netheru (tom 4) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Frigiel i Fluffy. Nieoficjalny przewodnik po świecie Netheru (tom 4)
Wydawnictwo RM
2021-01-01
2021-01-01
dzieci minecraft frigiel

Okładka książki Tajemnica Oriel Nicolas Digard, Frigiel
Tajemnica Oriel Nicolas Digard, Fri...
Okładka książki Pożeracz Nicolas Digard, Frigiel
Pożeracz Nicolas Digard, Fri...
Okładka książki Trzy klany Nicolas Digard, Frigiel
Trzy klany Nicolas Digard, Fri...
Okładka książki Las Varogg Nicolas Digard, Frigiel
Las Varogg Nicolas Digard, Fri...

@mamcia_tomusio_lilusiowa
Książki Minecraft Nieoficjalny Przewodnik z serii Nether składającej się z 4 tomów w których bohaterami są Frigiel i Fluffy.

IV tom "Bitwa na Równinach Meraim" w tej książce nie zabraknie ataków i walk. Bardzo dużo się dzieje, szybka i dynamiczna akcja. Pojawia się tutaj wielu nowych bohaterów takich jak "Tom Rachu-Ciachu czy Chiron.

Bardzo dobre lektury grube tomiska z dużą czcionką dzięki czemu szybko się je czyta. To świetne książki dla wielkich fanów serii Minecraft

@mamcia_tomusio_lilusiowa

Bardzo...

Po niewątpliwie wielkim sukcesie trzech tomów niesamowitych przygód Frigiela i Fluffye'go w świecie Minecraft przyszedł czas na tom IV serii. Bitwa na równinach Meraim to kontynuacja bestsellera Pana Nicolasa Digarda.

Po tym jak Alice ratuje Frigiela uwięzionego w Suratanie, ten wyrusza, aby odnaleźć Erlanda. Stoi on na czele buntowników, którzy sprzeciwiają się władzy króla Lawa. W międzyczasie dziadek chłopca uwalnia nie tylko wojowniczki Sarmatki, ale również podstępnego goblina, który jeszcze namiesza w opowieści. W tomie III nasz bohater dowiaduje się również, co się tak naprawdę stało z jego rodziną. Po odnalezieniu drugiej skrzyni Kresu Alice ucieka, a Frigiel wraz z Ablem wchodzą do niebezpiecznego świata Lasu Varoog, tam muszą pokonać jego władczynię Valdis, w tym celu Frigiel używa swojej magi...

To już IV tom, który miałam okazję przeczytać z całej serii o dzielnym chłopcu i jego pociesznym psie. Nie ukrywam, że mimo już dorosłego wieku z wielką ciekawością śledziłam przygody, jakie przeżywali bohaterowie. Nie miałam pojęcia, zaczynając tę serię, że świat Minecraft w pozycji książkowej tak mnie, wciągnie. Bitwa na równinach Meraim to powieść, w której Abel wraz z Frigielem zdobywają drugą skrzynię Kresu (przypominam, że Kres to świat, w którym rządzi Smok, którego trzeba pokonać, aby przejść grę). Niestety w międzyczasie okazuje się, że Sarmatki zostały napadnięte... Nie ma czasu do stracenia, ponieważ magowie szykują armię, na Kwiecistych Równinach Meraim, która w ostatecznym starciu ma pokonać potężnych wojowników króla Lawa.

W międzyczasie nasza Alice poznaje tajemniczego Toma Rachu Ciachu, który proponuje jej, że pomoże w uwolnieniu z lochu westchnień nieznanego nikomu Chirona.

W tej części, bez wątpienia, akcja staje się najbardziej rozbudowana. Przygoda goni przygodę, nasi bohaterowie muszą rozwiązać mnóstwo problemów i zagadek, a także podjąć niezwykle trudne decyzje. Dzięki pozycją Pana Digarda możemy przejść przez całe uniwersum Minecrafta, i poznać ten świat od podszewki. Przyznam, że grałam w grę po przeczytaniu pierwszych trzech tomów i w końcu odnalazłam się w nazewnictwie i światach, przestały mi się również mylić. Z ciekawości zerknęłam na You Tube i odnalazłam kanał Frigiela, niestety jest on w języku francuskim bez tłumaczenia. Wielka szkoda, ponieważ przeniesienie fabuły z książki do filmu jest naprawdę rewelacyjne. Być może ukaże się kanał w języku polskim.

Bitwa na równinach Meraim to także najobszerniejszy ze wszystkich tomów. Prawie 500 stron wspaniałej opowieści. Książka została wydana w kilku językach świata, ponad 400 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w samej Francji, jeśli doliczymy te na świecie to naprawdę wielki sukces. Bezsprzecznie największym atutem tej powieści jest to, że przygody Frigiela i jego pupila zostały wydane w wersji dla starszych i dla młodszych dzieci. Tutaj Wydawnictwo RM spisało się znakomicie. Dziś kiedy Minecraft jest ogólnodostępny i grają w niego dzieci już od 4 lat, taka seria przygotowana specjalnie dla nich może pomóc rodzicom zapoznać się z całym uniwersum i dostosować poziom i fabułę gry do wieku malucha. Ostatnio odkryłam, że również serwis Netflix przygotował fabularyzowaną grę filmową dla dzieci, która zawiera niektóre wątki z przygód naszego bohatera. Jestem przekonana, że świat gry będzie się rozbudowywał coraz bardziej i cieszę się, że są wydawcy, którzy zadbają o to, aby w formie książkowej był on przygotowany dla odbiorcy w każdym wieku.

Oczywiście z całej serii Pana Digarda mam swoich ulubionych bohaterów, tak jak moje dzieci i z wielką chęcią sięgnęlibyśmy po tom V jeśli się ukaże. Muszę również tutaj dodać, że książki wywołują wielkie emocje, ponieważ kiedy wszystkie dzieci w domu grają w grę, a na dodatek domownicy zapoznają się z publikacją, każdy ma inny pomysł na fabułę gdy przenosi się do uniwersum. Bez wątpienia jeszcze bardziej wtedy pozycja książkowa rozwija wyobraźnię, a na dodatek pozwala przenosić pomysły do komputera, czy konsoli.

Kochani serię Frigiel i Fluffy polecam bez dwóch zdań. Zachęcam, aby zakupić cały komplet, ponieważ książki łączą się ze sobą, tworząc pełną wrażeń przygodę. Namawiam także do zakupienia tomów z serii dla młodszych dzieci, nie są one grube, a jestem przekonana, że czytając je maluchowi, nie tylko wejdziemy do świata jego zainteresowań, ale również spędzimy miło czas, poznając inne przygody naszych dzielnych bohaterów. Warto również powieść, podarować w prezencie, zapewniam Was, że będzie strzałem w dziesiątkę dla każdego fana serii Minecraft.

Dodaj cytat z książki Bitwa na Równinach Mereim