Czerwony świt

Jędrzej Pasierski Wydawnictwo: Czarne Cykl: Nina Warwiłow (tom 3) Seria: Ze Strachem kryminał, sensacja, thriller
Czarne

Oficjalne recenzje i

Przyjaciel czy morderca?

[ 7 ] Link do recenzji

nie zachwyca

To trzecia książka z serii. Moim zdaniem najlepsza.

Kolejny tom o komisarz Ninie Warwiłow. Nie wiem ale stała się Ona moją komisarz, znajomą której kibicuję aby wszystko się ułożyło.Czy jednak Czerwony Świt to dobry świt dla niej samej...Tego wyboru każdy musi dokonać sam. Przyjaciele, od zarania, brat, stalker , dziewczyna , wypadek ze śmiercią w tle...czy z tego bigosu Nina wyłowi kąsek jakim jest znalezienie winnego???...

Jak dla mnie to świetna akcja i już lecę po czwarty tom z Niną 😀. Polecam kryminały tego autora.

Czytało się szybko, końcówka częściowo zaskoczyła, chociaż sama fabuła nie była jakoś szczególnie porywająca.

Już czytam z rozpędu, żeby dowiedzieć się co u Niny. Jako kryminał - przeciętna.

Można stworzyć swoją własną postać kobiety-policjantki? Można. Czy pani autorka Kinga Wójcik mnie słyszy? ;) Polubiłam komisarz Warwiłow. Żaden z niej ideał, ale postać z krwi i kości. Zachowuje się normalnie, bez pajacowania.
Historia jest klasyczna: bez pif-paf, ale prowadzona sprawnie i logicznie. Mamy grupę przyjaciół, mamy wśród nich ofiarę. Poznajemy wzajemne...

Najlepsza część całego cyklu. Dobrze poprowadzona narracja i ciekawe śledztwo.

Stopniowo dodaję Pasierskiemu po jednej gwiazdce, tę część oceniam najwyżej. Wreszcie porządne śledztwo, coś się dzieje. Dzielna pani komisarz przy pomocy niezawodnego starszego aspiranta Karola Chodkowskiego prowadzi śledztwo, umiejętnie łącząc tropy.
Gorzej z życiem prywatnym, ale jakoś daje radę, odwożąc córkę najpierw do żłobka (str. 42 i 116), by już na stronie 206...

Dobrze napisany kryminał. Polecam

Dyskusje