Kimkolwiek jesteś

Okładka książki Kimkolwiek jesteś
Jakub Szamałek Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Ukryta sieć (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

Niebezpieczna rzeczywistość

Link do recenzji

1037 55 41

Dla mnie średnia książka. Część pierwsza o wiele lepsza. Niby kontynuacja, ale trochę nie.

Minęło trochę czasu od mojego ostatniego spotkania z Julitą Wójcicką i Jankiem Tranem bohaterami trylogii Jakuba Szamałka. W tej części Autor skupia się na e wyborach i na zagrożeniach jakie niesie taka możliwość. Dodatkowo, umiejętnie wplecione są kwestie cyberbezpieczeństwa, zagrożeń oraz manIpulacji tzw. social mediów.
Historia niezrównanej dziennikarki i stonowanego...

Wciągająca. Jednak dość skomplikowana fabuła sprawiła, że trochę się pogubiłam, no i nie wszystko zrozumiałam jeśli chodzi o te wszystkie wywody technologiczne, ale i tak książka trzymała mnie w napięciu do samego końca. Mimo to uważam, że pierwszy tom był ciut lepszy.

Seria "Ukryta sieć" wciąga mnie jak narkoman biały proszek nosem. Rewelacja, trzyma w napięciu, nie wiem, czy pierwsza część nie była lepsza, ale i tak dziś wieczorem sięgam po trzecią. Polecam!!!

Jakiś czas temu recenzowałem Cokolwiek wybierzesz i pojawiło się sporo głosów, że kolejna część tej historii jest jeszcze lepsza... dziś mogę powiedzieć z pełną świadomością, że – zgadzam się z tymi głosami.

Kimkolwiek Jesteś oprócz wątków kryminalnych i cybernetycznego świata, dokłada nam także wątki PRowe i marketing polityczny. Jak dla mnie – idealnie. Oczywiście Jakub...

Powieść na czasie. Tematem są e-wybory. Szamałek przedstawia zupełnie wiarygodnie sposób sfałszowania głosowania elektronicznego. Ciekawe posłowie autora. Na pewno sięgnę po ostatnią część trylogii.

Nie była tak porywająca jak pierwsza część, ale utrzymała poziom...

Z wielką przyjemnością i uwagą przesłuchałem drugą część serii. Znakomita intryga, duża wiedza autora o socjotechnikach wykorzystywanych w social media. Perełka wśród rodzimych kryminałów.

Niestety nie tak dobra jak pierwszy tom, ale miło się czytało

Lubię powieści Jakuba Szamałka, autor zawsze zaskakuje niezwykłą fabułą i myślę, że żaden inny pisarz nie jest tak obeznany z tematyką zagrożeń w sieci, cyberprzestrzenią i nowoczesnymi technologiami jak on, co doskonale wplata w swoje książki.

2 648
  • 2020